• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Архів у ЗМІ

«Измаил. Дела давно минувших дней»

E-mail Печать PDF

24 січня 2020 р. у музеї О.В. Суворова відбулася презентація книги ізмаїльського журналіста та краєзнавця І. М. Огнєва «Измаил. Дела давно минувших дней».

 Книга є результатом багаторічної праці Ігоря Миколайовича з документами КУ «Ізмаїльський архів», науковими та літературними джерелами XVI – XXI ст.,  публікаціями преси часів Російської імперії. 

 Перша частина видання містить матеріали, що публікувались в газеті «Курьер недели» під рубрикою «Написано пером» - це уривки зі спогадів про відвідання  нашого міста видатними особистостями.

У другій частині підібрані замітки про різноманітні сфери життя Ізмаїла на різних етапах його розвитку,  міський побут у часи перебування міста у складі Російської імперії.

Третя частина представляє добірку бібліографічних нарисів про неординарних особистостей, що народилися у Ізмаїлі, деякий час тут прожили  та прославили його у сприйнятті світового простору. Це своєрідне продовження іншої книги І.М. Огнєва – «Измаил. Имена на все времена», що вийшла в світ у 2017 році.

Подробнее...
 

Подорож до архіву

E-mail Печать PDF

5 листопада 2019 року для студентів 1 курсу Придунайської філії Прат «ВНЗ «МАУП» була проведена лекція-екскурсія, присвячена вивченню регіональної історії на основі документів, що знаходяться на державному зберігання в КУ «Ізмаїльський архів».

Архівіст 1 категорії Волонтірова Л. В. в своїй ознайомчій лекції розповіла студентам історію створення архіву, діяльність якого почалася 30 вересня 1940 року в місті Аккерман (зараз Білгород-Дністровський) як Аккерманського Державного історичного архіву. В зв’язку з Указом президіуму Верховної Ради СРСР від 7 грудня 1940 року про перенесення центру Аккерманської області в місто Ізмаїл та перейменування в Ізмаїльську область, архів отримав назву Ізмаїльський обласний державний архів з місцем знаходження в місті Ізмаїл. В лютому 1954 року Ізмаїльська область була ліквідована та увійшла до складу Одеської області. Архів став йменуватися як Філія Одеського обласного державного архіву, з лютого 1997 року – Ізмаїльським відділом Державного архіву Одеської області, з листопада 2003 року був реорганізований в комунальну установу «Ізмаїльський архів».

Сьогодні на державному зберіганні в архіві знаходяться 2495 фондів, 280641 одиниць зберігання по історії українських придунайських земель з 1812 року по теперішній час. Для ознайомлення з фондами архіву відвідувачам читального залу видається путівник по архіву, в якому зібрані всі фонди архіву з краткою анотацією кожного. На кожний фонд архіву складено опис справ, з якими працюють відвідувачі читального залу, обираючи справи згідно з теми наукової роботи або статті.

Подробнее...
 

Презентація книги Миколи Гібу «Сонеты Дуная»

E-mail Печать PDF

4 жовтня 2019 року в Ізмаїльській картинній галереї відбулася презентація книги «Сонеты Дуная», Энциклопедия Придунавья, том 1, яка підготовлена Миколою Гібу – видатним радянським та молдавським кінорежисером, народним артистом Молдови, почесним професором Ізмаїльського Державного гуманітарного університету, за участю Ігоря Чиркова-Гібу, та при сприянні Фонду розвитку та захисту етнокультур Придунавя «Сонеты Дуная».

Для написання книги автор використовував документи архівів України, Молдови та Румунії, спогади рідних, газетні публікації, в пошуках відомостей про особи, які зробили значний внесок в розвиток українського Придунав'я.

На презентації були присутні співробітники музеїв, бібліотек, викладачі ІДГУ та шкіл міста, священнослужителі, архівісти КУ «Ізмаїльський архів» та інші, яким автор подарував свій труд зі своїм автографом.

Подробнее...
 

Книга Сімона Шлегеля «Створення етнічної приналежності в Південній Бессарабії»

E-mail Печать PDF

У вересні цього року вийшла в світ книга «Створення етнічної приналежності в Південній Бессарабії» (англійською мовою) Сімона Шлегеля, доктора філософії, наукового співробітника Університету Лафборо (Великобританія), який в 2017-2019 роках був координатором проекту міжнародної організації  Civil Peace Servise  «Розширення прав та свобод громадянського суспільства для перетворення пам’ятної культури».

Книга є результатом багатолітнього історичного дослідження провідних фондів КУ «Ізмаїльський архів», таких як Канцелярія Ізмаїльського градоначальства, Болградський сільський приказ, Вилковська посадська управа, Ізмаїльська повітова префектура поліції; примарії міст Ізмаїла, Болграда, осередки культури сіл Аккерманського та Ізмаїльського повітів та ін. Досліджуючи документи архіву, автор показав історію етнічної приналежності та її політичні аспекти в південній Бессарабії – регіоні, що довгий час знаходився у сферах впливу Російської та Османської імперії, після Першої Світової війни – Радянського Союзу та Румунії, після розпаду Радянського Союзу – Росії та Європейського Союзу.

Більш детально ознайомитися з виданням можливо у бібліотеці                      КУ «Ізмаїльський   архів». 

Обновлено 04.10.2019 14:27 Подробнее...
 

Презентація книги «Краєзнавчий вісник Придунав’я» випуск 3

E-mail Печать PDF

16 травня в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я за участю КУ «Ізмаїльський архів» відбулася презентація книги «Краєзнавчий вісник Придунав’я» випуск 3, за темою «Історична доля Придунайського краю: Бухарестський мир та його наслідки». Директор музею Тірон О.М. відкрила презентацію та представила всіх авторів, доклади яких увійшли до вісника. Паламарчук С.В., кандидат історичних наук, науковий  редактор, ознайомила присутніх с тематикою вісника, проаналізував історичні події, які відбулися в Бессарабії в зв’язку з складенням 16 травня 1812 року Бухарестського мирного договору після  закінчення чергової російсько-турецької війни 1806-1812 років. В обговоренні вісника приймали участь Дізанова А.В., кандидат історичних наук (ІДГУ), Пономарьов А.М., кандидат історичних наук (Київський історичний архів), Волонтірова Л.В., архівіст I категорії (КУ «Ізмаїльський архів»)  та інші.

Подробнее...
 


Страница 1 из 5

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 

З  31 серпня по 6 вересня  у м. Ізмаїл народилися 10 малюків -  4  дівчинки та 6 хлопчиків

 

Сейчас 531 гостей онлайн
Просмотры материалов : 11733626

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер