• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная КУ "Измаильский архив" Архів у ЗМІ Конференція. Україна – Греція…

Конференція. Україна – Греція…

E-mail Печать PDF

15 березня 2019 року в Ізмаїльському державному Університеті сумісно з громадською організацією «Центр розвитку Бессарабії», Ізмаїльським відділом краєзнавців України відбулася всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Україна – Греція: історичні рефлексії». Конференція стала майданчиком для обміну досвідом та координації зусиль науковців з метою сприяння вивченню питань історичного розвитку Греції, українсько-грецьких взаємовідносин на різних етапах історії, внеску греків у розвиток Північного Причорномор'я, Південної Бессарабії, Півдня України, міста Ізмаїла.

З вітальними словами виступили Кічук Я.В., ректор ІДГУ, Ліберопулос Алексіос-Маріос, генеральний консул Грецької республіки в Одесі, Баткілін С.Л., заступник міського голови, Парадісопулос Софроніс Іліас, директор Грецького Фонду Культури – Одеса.

На конференції були присутні науковці з Одеси, Кишинева, Переяслав-Хмельницького, Миколаєва, викладачі ІДГУ, співробітники музеїв, архівісти КУ «Ізмаїльський архів» ті інші.

Основною тематикою доповідей учасників було: греки в соціокультурному просторі Південної Бессарабії; збереження грецької культурної спадщини в Україні: проблеми та перспективи; дискусійні питання історії та гуманітаристики Півдня України; історія греків України очима молодих дослідників та інші.

Архівіст КУ «Ізмаїльський архів» Ермоленко Н.Б. доповіла, що більш ніж 190 фондів архіву містять інформацію про соціально-економічний розвиток, культурну та суспільну діяльність греків Ізмаїльського та Аккерманського повітів почату XIX – XX століття. На підставі архівних справ було показано історію Благовєщенської грецької церкви, яка була побудована в 1875 році в центрі міста Ізмаїл на пожертвування грецького суспільства. Богослужіння проводились грецькою мовою. При церкви була відкрита церковна-приходська школа.

Як відомо в 40-х роках ХХ століття релігійна община розпалася. З 1945 року Виконком Ізмаїльської міської ради приймав різні рішення з метою збереження будови церкви, але вона поступово руйнувалась. 18 березня 1977 року Виконком Ізмаїльської міської ради прийняв  остаточне рішення про ліквідацію будови  колишньої грецької церкви.

На конференції також відбулася презентація книги «Документи та матеріали до історії греків Південної Бессарабії», яка підготовлена Циганенко Л.Ф., доктором історичних наук ІДГУ.

 

Язык

English Russian Ukrainian

Главное меню

.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 223 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8324848

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная КУ "Измаильский архив" Архів у ЗМІ Конференція. Україна – Греція…