• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Подорож до архіву

E-mail Печать PDF

5 листопада 2019 року для студентів 1 курсу Придунайської філії Прат «ВНЗ «МАУП» була проведена лекція-екскурсія, присвячена вивченню регіональної історії на основі документів, що знаходяться на державному зберігання в КУ «Ізмаїльський архів».

Архівіст 1 категорії Волонтірова Л. В. в своїй ознайомчій лекції розповіла студентам історію створення архіву, діяльність якого почалася 30 вересня 1940 року в місті Аккерман (зараз Білгород-Дністровський) як Аккерманського Державного історичного архіву. В зв’язку з Указом президіуму Верховної Ради СРСР від 7 грудня 1940 року про перенесення центру Аккерманської області в місто Ізмаїл та перейменування в Ізмаїльську область, архів отримав назву Ізмаїльський обласний державний архів з місцем знаходження в місті Ізмаїл. В лютому 1954 року Ізмаїльська область була ліквідована та увійшла до складу Одеської області. Архів став йменуватися як Філія Одеського обласного державного архіву, з лютого 1997 року – Ізмаїльським відділом Державного архіву Одеської області, з листопада 2003 року був реорганізований в комунальну установу «Ізмаїльський архів».

Сьогодні на державному зберіганні в архіві знаходяться 2495 фондів, 280641 одиниць зберігання по історії українських придунайських земель з 1812 року по теперішній час. Для ознайомлення з фондами архіву відвідувачам читального залу видається путівник по архіву, в якому зібрані всі фонди архіву з краткою анотацією кожного. На кожний фонд архіву складено опис справ, з якими працюють відвідувачі читального залу, обираючи справи згідно з теми наукової роботи або статті.

Співробітники архіву виконують запити соціально-правового характеру, які надходять від фізичних та юридичних осіб. Основна тематика архівних довідок складає: рішення виконкомів міських та районних рад про відведення земельних ділянок під будівництво, здачу в експлуатацію об’єктів закінченого будівництва, усиновлення дітей, тощо. Останнім часом надходить велика кількість запитів генеалогічного характеру з метою відтворення історії свого роду.

Охоронець фонду Баснар В.М. провела зі студентами екскурсію по архівосховищам та бібліотеці. Вона розповіла по якій схемі розташовані фонди, як фіксується температурно-вологісний режим в архівосховищах, особливості зберігання унікальних та особливо цінних документів.

Непідробний інтерес студентів викликало знайомство з грамотою принца Копаки Вогориди про відкриття Болградської гімназії від 10 червня 1858 року, яка написана на бичій шкірі; ревізькою казкою народного перепису мешканців міста Ізмаїл ХІХ століття; метричні книги про народження, шлюб та смерть по церквам Ізмаїльського та Аккерманського повіту XIX-XX ст., документи примарій румунського періоду та інші.

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 496 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22240320

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер