• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Споживач та закон

Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді

E-mail Печать PDF

Інформуємо про те, що статтю 7 Закону України «Про захист прав споживачів» доповнено частинами  10-12 такого змісту:

«10. Суб’єкт  господарювання може надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорта або будь-якого іншого документа, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному веб-сайті  виробника.

У разі надання гарантійних зобов’язань в електроному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому  ним  порядку.

11. На прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному веб-сайті виробника та оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюються продавцем під час продажу таких товарів.
На вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в  паперовому  вигляді.

12. Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів визначається Кабінетом Міністрів України».

 

Обновлено 12.10.2021 16:05
 

Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли 14-ти років (малолітнім особам)

E-mail Печать PDF

Інформуємо про те, що статтю 21 Закону України «Про лікарські засоби» доповнено частиною 5 такого змісту:

«Реалізація (відпуск) лікарських засобів (у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) малолітнім особам, а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу – малолітній особі забороняється.

Якщо у особи, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, виникли сумніви щодо досягнення 14-річного віку покупцем, який купує лікарські засоби, особа, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, повинна звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік. У разі відмови покупця надати такий документ реалізація (відпуск) лікарських засобів цій особі забороняється. 

Начальник управління економіки                                                                   Т. В. Оленєва

 

Чи законно при поверненні товару продавець вимагає у покупця надати документ, який посвідчує його особу?

E-mail Печать PDF

Відповідно до п.8 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від'ємної суми. Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги), відомості про товар (послугу), суму виданих коштів, номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).

  Отже, враховуючи вищезазначене, у випадку повернення товару, вартість якого перевищує 100 гривень, споживач повинен надати продавцю документ, який посвідчує його особу.

Обновлено 17.02.2021 16:37
 

Виведення з обігу монет номіналом 25 копійок, а також банкнот, введених в обіг до 2003 року

E-mail Печать PDF

З 1-го жовтня 2020 року монети номіналом 25 копійок та паперові банкноти номіналом 1 та 2 гривні зразків до 2003 року перестали бути платіжним засобом в Україні та надалі ними не можна буде розрахуватись.

Відтепер їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк вилучатиме їх з готівкового обігу. Тобто з 01 жовтня 2020 року усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити їх приймати, а залишки таких монет і банкнот – до 16 жовтня  повинні здати до кас банків України для обміну або зарахування на  рахунки.

Подробнее...
 

Запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, електронних чеків та кешбека покупцям за незаконно виданий чек.

E-mail Печать PDF

У вересні 2019 року у виданні «Голос України» опубліковано законопроекти,  які передбачають введення програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПPPO), електронних чеків і кешбека покупцям за незаконно виданий чек.

Згідно з цими законопроектами, покупець в майбутньому зможе розраховуватися не лише за допомогою касових апаратів, але і так званих «програмних РРО», спеціальних програм, за допомогою яких можна законно провести процедуру купівлі-продажу товарів.   Передбачається, що чек зможе бути не лише паперовим, а й електронним, тобто буде відображатися на екрані, у тому числі у вигляді QR-коду, що дасть можливість покупцю перевірити його в системі через відповідний реєстр електронних чеків.

Якщо більш детальніше, то IT-прогрес видачі електронного розрахункового документа полягає в такому. Документ може бути відправлений на наданий покупцем абонентський номер (месенджер) або адресу електронної пошти. Або на дисплеї РРО чи пристрою, на якому встановлений ПРРО, відтворюється QR-код, який може зчитуватися покупцем для ідентифікації (скачування) розрахункового документа на своєму пристрої.

Законопроектами  збільшується відповідальність за порушення при продажу товару: якщо чек було видано на неповну суму, відбувся продаж не через касу, була невідповідність суми готівки у звіті більше ніж на 41,73 грн.  або  покупцю не видали чек.

Також, законопроектами запроваджується система кешбеків (повернення готівки споживачам, які виявлять незареєстровані  фіскальні чеки).  За рік розпочне роботу механізм скарг на незаконні чеки та покупцям можна буде отримати компенсацію, якщо інформація підтвердиться (виплата кешбеку буде відбуватися на підставі перевірки чеків). Чеки для перевірки повинні бути фіскальними, тобто зареєстрованими в Податковій службі. Таким чином податківці будуть отримувати інформацію про реальний товарообіг та  справжні доходи суб’єктів  підприємницької  діяльності.

У разі виявлення незареєстрованих чеків громадяни можуть звернутися в податкову, яка буде виплачувати таким особам кешбек у розмірі 100% вартості товару. При цьому продавця будуть штрафувати на 150% вартості — решта 50% будуть надходити в бюджет.

Зміни до Податкового кодексу передбачають запровадження РРО для ФОПів II—VI групи; а з 1 жовтня 2020 року — для інтернет-магазинів, секонд-хендів, кафе-ресторанів швидкого обслуговування, турагентств, туроператорів, готелів і подібних закладів (група 55.10 КВЕД); магазинів із продажу текстилю (окрім продажу на ринках за готівку); магазинів деталей та приладдя для авто відповідно до переліку, що  затвердить  уряд.

Більшість норм даних законопроектів почнуть діяти через півроку після їх опублікування, деякі  наберуть чинності з 01 жовтня 2020 року, після затвердження Кабінетом Міністрів України.

Обновлено 14.11.2019 16:22
 


Страница 1 из 10

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 336 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13858904

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер