• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Споживачу та підприємцю Споживач та закон Запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, електронних чеків та кешбека покупцям за незаконно виданий чек.

Запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, електронних чеків та кешбека покупцям за незаконно виданий чек.

E-mail Печать PDF

У вересні 2019 року у виданні «Голос України» опубліковано законопроекти,  які передбачають введення програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПPPO), електронних чеків і кешбека покупцям за незаконно виданий чек.

Згідно з цими законопроектами, покупець в майбутньому зможе розраховуватися не лише за допомогою касових апаратів, але і так званих «програмних РРО», спеціальних програм, за допомогою яких можна законно провести процедуру купівлі-продажу товарів.   Передбачається, що чек зможе бути не лише паперовим, а й електронним, тобто буде відображатися на екрані, у тому числі у вигляді QR-коду, що дасть можливість покупцю перевірити його в системі через відповідний реєстр електронних чеків.

Якщо більш детальніше, то IT-прогрес видачі електронного розрахункового документа полягає в такому. Документ може бути відправлений на наданий покупцем абонентський номер (месенджер) або адресу електронної пошти. Або на дисплеї РРО чи пристрою, на якому встановлений ПРРО, відтворюється QR-код, який може зчитуватися покупцем для ідентифікації (скачування) розрахункового документа на своєму пристрої.

Законопроектами  збільшується відповідальність за порушення при продажу товару: якщо чек було видано на неповну суму, відбувся продаж не через касу, була невідповідність суми готівки у звіті більше ніж на 41,73 грн.  або  покупцю не видали чек.

Також, законопроектами запроваджується система кешбеків (повернення готівки споживачам, які виявлять незареєстровані  фіскальні чеки).  За рік розпочне роботу механізм скарг на незаконні чеки та покупцям можна буде отримати компенсацію, якщо інформація підтвердиться (виплата кешбеку буде відбуватися на підставі перевірки чеків). Чеки для перевірки повинні бути фіскальними, тобто зареєстрованими в Податковій службі. Таким чином податківці будуть отримувати інформацію про реальний товарообіг та  справжні доходи суб’єктів  підприємницької  діяльності.

У разі виявлення незареєстрованих чеків громадяни можуть звернутися в податкову, яка буде виплачувати таким особам кешбек у розмірі 100% вартості товару. При цьому продавця будуть штрафувати на 150% вартості — решта 50% будуть надходити в бюджет.

Зміни до Податкового кодексу передбачають запровадження РРО для ФОПів II—VI групи; а з 1 жовтня 2020 року — для інтернет-магазинів, секонд-хендів, кафе-ресторанів швидкого обслуговування, турагентств, туроператорів, готелів і подібних закладів (група 55.10 КВЕД); магазинів із продажу текстилю (окрім продажу на ринках за готівку); магазинів деталей та приладдя для авто відповідно до переліку, що  затвердить  уряд.

Більшість норм даних законопроектів почнуть діяти через півроку після їх опублікування, деякі  наберуть чинності з 01 жовтня 2020 року, після затвердження Кабінетом Міністрів України.

Обновлено 14.11.2019 16:22  

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 335 гостей онлайн
Просмотры материалов : 20563277

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Споживачу та підприємцю Споживач та закон Запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, електронних чеків та кешбека покупцям за незаконно виданий чек.