• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Споживачу та підприємцю На допомогу підприємцю Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та /або програмних реєстраторів розрахункових операцій

Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та /або програмних реєстраторів розрахункових операцій

E-mail Печать PDF

Головне управління Державної Податкової служби в Одеській області інформує, що до 01 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1  січня податкового (звітного) року (1 320000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

 

-          реалізацію технічно складних побутових товарів, підлягають гарантійному ремонту;

-          реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

-          реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогого каміння.

У разі перевищення платником єдиного податку другої  –  четвертої груп (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу 220 мінімальних заробітних плат або 1320000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

З 01 січня 2022 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку II-IV груп.

 Вимоги про застосування РРО не змінюють базових критеріїв застосування спрощеної системи оподаткування.

 Так, для платників єдиного податку законодавчими нормами не встановлюють нових вимог щодо будь якої обов’язкової форми обліку товарів (виключенням є торгівля: технічно складними побутовими товарами, пивом, столовими винами).

За відсутність документів на товар нові штрафи не запроваджуються, а навпаки внаслідок прийнятих змін скасовано відповідальність за низку несуттєвих порушень порядку проведення розрахунків.

Кожен суб’єкт господарювання сфери роздрібної торгівлі та громадського харчування веде кількісний облік товарів з метою контролю залишків та наявності повного асортименту товарів, які ним реалізуються.

Програмне забезпечення програмних РРО вільно інтегрується із бухгалтерськими, іншими програмами, зокрема, в частині створення та ведення номенклатури товарів внаслідок заходів, вжитих ДПС протягом 2020 року.

 Вимоги щодо застосування РРО не поширюється на мікробізнес. Тотальна фіскалізація не передбачається.

 Нові правила застосування РРО не зачіпають:

-          спрощенців І групи (річний дохід до 167 мінімальних заробітних плат);

-          фізичних осіб, які продають на ринку текстиль, вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

 Використання РРО стає простішим, дешевшим, швидшим.

 З 01 серпня 2020 року, після проведеного у 2020 році тестування, програмні РРО запроваджені у  промислову експлуатацію.

Програмний РРО відповідно до новацій, запроваджених у 2020 році:

            - можна встановити на будь-який гаджет і зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні;

-  передбачає виключно онлайн реєстрацію;

- передбачає онлайн передачу (отримання) даних до (від) фіскального серверу контролюючого органу;

- за запитом користувача передбачає автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО;

-  передача даних до ДПС забезпечується без залучення інформаційних еквайєрів;

- дозволяє працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця) та надіслати до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму offline.

Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб.

Розроблені ДПС та розміщені у відкритому доступі АРІ фіскального сервера дозволяють розробити власне програмне РРО будь-якому виробнику для власних чи комерційних потреб. Основна вимога, що висувається до програмних РРО - забезпечення виконання фіскальної функції через фіскальний сервер Державної Податкової Служби

Державна Податкова Служба надає інформаційну підтримку щодо реєстрації та застосування програмних РРО.

З інформацією стосовно новацій застосування РРО та програмних РРО можна ознайомитися в банері «Програмні РРО» за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro.

 Управління економіки

Обновлено 02.03.2021 16:39  

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 172 гостей онлайн
Просмотры материалов : 18635031

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Споживачу та підприємцю На допомогу підприємцю Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та /або програмних реєстраторів розрахункових операцій