• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная В помощь предпринимателю Найактуальніші запитання й відповіді, що стосуються нового Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів"

Найактуальніші запитання й відповіді, що стосуються нового Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів"

E-mail Печать PDF

-Чи заборона куріння охоплює всі громадські місця?

Зазвичай, під громадськими місцями в Україні розуміють всі місця масового скупчення людей. Проте закон обмежує куріння переважно у приміщеннях. Куріння за межами приміщень до 16 грудня 2012 року заборонено лише: а) на дитячих майданчиках; б) на спортивних майданчиках; в) у підземних переходах. З 16 грудня до зазначеного переліку додано: г) території закладів охорони здоров'я; д) території навчальних закладів; е) території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; є) стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів. На усі інші місця за межами приміщень заборона куріння не поширюється, навіть якщо такі місця люди вважають "громадськими". Тобто курити біля під'їзду або на вулиці законодавство дозволяє як до, так і після 16 грудня 2012 року.

- Де можна курити відвідувачам ресторанів, кафе, барів? 

Вони можуть курити за межами приміщень кафе, барів, ресторанів. Тобто достатньо вийти на один крок з приміщення, або курити на території таких закладів за межами приміщень - на відкритих терасах, за столиками, що стоять не в приміщеннях тощо.

- У ресторані, якій я відвідую, курять. Що мені робити?

Після 16 грудня 2012 року, якщо Ви виявите факт куріння у приміщенні ресторану, Ви маєте право попросити адміністрацію змусити курця припинити курити у приміщенні. Навіть якщо курець припинив курити, а тим більше, якщо ні, Ви маєте право зробити відповідний запис у книгу скарг, а потім написати письмову заяву у Державну інспекцію захисту прав споживачів (власників закладу може покарати лише цей орган). Також Ви маєте право звернутися до міліції, як і в інших випадках, коли щодо Вас здійснюється протизаконний акт насильства (вимушене вдихання токсичних речовин тютюнового диму через свідомі дії іншої особи реально є актом насильства проти Вашої особи). Але в такому випадку треба скаржитися не на заклад, а на фізичну особу курця, який у випадку куріння у приміщенні ресторану здійснює правопорушення, визначене Статтею 175-1 КУАП. Представник міліції має припинити правопорушення і скласти протокол, згідно з яким начальник відділення міліції визначить суму штрафу (на місці штраф не може бути сплачений).

- Що робити тим закладам ресторанного господарства, де відвідувачам пропонують куріння кальяну?

Чинна законодавча заборона куріння поширюється і на куріння кальяну, бо законодавчо визначено, що "куріння тютюнових виробів - це дії, що призводять до згорання тютюнових виробів, у результаті чого утворюється тютюновий дим, який виділяється в повітря та вдихається особою, яка їх курить", а факт фільтрації частки диму через воду не заперечує факту куріння тютюнових виробів. Проте, чинна з 16 грудня 2012 року редакція закону спеціально підкреслює заборону куріння кальяну. Тому з 16 грудня відвідувачі закладу ресторанного господарства можуть курити кальян лише за межами приміщень закладу.

- Якщо у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності мають бути місця для куріння, які охоплюють 10% їх площі, то чи поширюються ця норма на ресторани?

Ні, на дитячі садки, лікарні, ресторани та багато інших підприємств, установ і організацій ця норма не поширюється. Стаття 13 Закону №2899 (у редакції закону №4844) має частину другу і третю. Друга частина Статті 13 визначає перелік місць, де заборонено куріння, без можливості створення спеціальних місць для куріння. В цьому переліку є, серед іншого, приміщення закладів ресторанного господарства. Третя частина Статті 13 визначає перелік місць, де куріння заборонено, крім спеціально відведених для цього місць, причому сумарна площа таких місць не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення (тобто не 10%, а менше 10%, відповідно 0% площі для таких місць не буде порушенням закону). На заклади ресторанного господарства, а також дитячі садки, лікарні, та всі інші місця, перелічені у частині другій Статті 13, вимоги щодо місць для куріння не поширюються, бо там курити заборонено взагалі.

- Які норми щодо куріння діють у готелях, гуртожитках?

В готелях та аналогічних закладах можна відводити спеціальні місця для куріння, проте з виконанням усіх визначених законом вимог, в тому числі нової вимоги про те, що сумарна площа місць для куріння не має перевищувати 10% загальної площі споруди чи приміщення. Тобто куріння може бути дозволено у певних номерах або інших окремих приміщеннях, але загальна їх площа має бути МЕНШЕ 10% загальної площі готелю. При цьому не можна відводити під місця для куріння площі приміщень об'єктів культурного призначення або площі приміщень кафе, барів, ресторанів, які розташовані у готелі.

- Які правила діють щодо куріння в органах державної влади та місцевого самоврядування, інших державних установах?

До 16 грудня 2012 року у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ було дозволено створювати місця для куріння. З 16 грудня куріння у всіх приміщеннях (включаючи туалети, балкони тощо) повністю заборонено.

- Чи можна курити у приміщеннях сигарного клубу?

Якщо сигарний клуб зареєстрований як підприємство, установа або організація будь-якої форми власності, то вони можуть мати місце для куріння у своїх приміщеннях, але воно має займати МЕНШЕ 10% загальної площі. Якщо сигарний клуб юридично є закладом ресторанного господарства (визначення див. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0680-02), тобто є організаційно-структурною одиницею щодо надавання послуг відносно задоволення потреб споживачів у харчуванні, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів, то куріння у його приміщеннях повністю заборонено, але на веранді клубу курити можна.

- Чи можна курити у приватних клубах, куди вхід дозволено лише за картками?

Якщо цей клуб юридично є приватною квартирою - курити там можна. Якщо ж це "підприємство, установа або організація будь-якої форми власності" - місце для куріння має займати не більше 10%. Якщо воно підпадає під визначення "заклад ресторанного господарства", то діє 100% заборона куріння у приміщенні і не має значення, чи пускають туди лише за клубними картками або за якимось іншим критерієм, чи ні.

Обновлено 11.01.2013 10:58  

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Объявления:

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

  Справки по тел. 2-16-31.

 


Все видео:

.
Баннер
.

Измаил в цифрах:

С   02 по 09 октября в Измаиле родились13 малышей, 6  девочек и 7 мальчиков.

Сейчас 121 гостей онлайн
Просмотры материалов : 4969084

Поиск по сайту

Баннер
Баннер

Главная В помощь предпринимателю Найактуальніші запитання й відповіді, що стосуються нового Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів"