• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Соціальний захист Соціальний захист Професійна діяльність осіб з обмеженими фізичними можливостями

Професійна діяльність осіб з обмеженими фізичними можливостями

 

Для осіб з обмеженими фізичними можливостями шлях до професійного успіху ускладнений не лише вадами здоров’я, але й соціальними та психологічними проблемами, які завжди супроводжують хворобу чи травму, що породжують інвалідність. Тому одним з напрямків комплексного вирішення цих проблем є професійне навчання інвалідів робітничим професіям в спеціалізованих реабілітаційних закладах.

Такий заклад для людей з особливими потребами, які прагнуть знайти своє місце у житті і бути корисними суспільству, майже 9 років працює в селі Лютіж, що неподалік від м. Київ.

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів – державна соціальна установа Міністерства праці та соціальної політики України – здійснює професійну реабілітацію інвалідів І-ІІІ груп працездатного віку, які за висновком МСЕК потребують професійної реабілітації.

У просторих навчальних кабінетах та добре обладнаних виробничих майстернях можна пройти професійну підготовку за 10 робітничими професіями.

 

З терміном навчання 3,5 місяці:

- взуттьовик з ремонту взуття 2 розряду.

 

З 5-місячним терміном навчання:

- оператор комп’ютерного набору 4 розряду;

- секретар керівника (організації, підприємства, установи);

- обліковець з реєстрації бухгалтерських даних;

- перукар (перукар-модельєр);

- слюсар з ремонту автомобілів 1-2 розряду;

- бджоляр 4 розряду.

 

З 10-місячним терміном навчання:

- вишивальниця 3 розряду;

- швачка 2 розряду;

- соціальний робітник.

 

По закінченні курсу навчання випускники складають державні іспити і отримують свідоцтво державного зразка про набуття робітничої професії.

Центр обладнано за принципами безбар'єрності та доступності. Комфортабельні 1-2-місні кімнати, побутові приміщення обладнані для зручного проживання інвалідів, у тому числі візочників.

Професійне навчання в Центрі поєднується з медичним спостереженням, заходами соціальної, психологічної та фізичної реабілітації. До послуг слухачів: кабінет фізіотерапії, зал лікувальної фізкультури, бальнеолікування, масаж, комп’ютерна діагностика, консультації психолога та соціального працівника, групові тренінгові заняття. У вільний від занять час слухачі беруть участь в художній самодіяльності, готують та проводять концерти, виставки, конкурси та дискотеки.

Професійне навчання, заходи із соціальної, психологічної, фізичної реабілітації та медичне спостереження, проживання та харчування слухачів у Центрі забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету.

Документи вступників приймаються Приймальною комісією Центру постійно протягом року. Зарахування до Центру здійснюється за результатами попереднього розгляду пакетів документів та професійного відбору в Центрі.

Бажаючим пройти курс професійної реабілітації в Центрі слід звернутися за направленням до місцевих органів праці та соціального захисту населення або центрів зайнятості.

Додаткову інформацію та інформацію щодо термінів набору навчальних груп можна отримати від Приймальної комісії Центру за адресою: Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, 07352, с. Лютіж, Вишгородський район, Київська область, або за телефонами: (04596) 40-010, 40-011.

Ліцензія МОН України АВ № 420134 від 09.07.2008 р., ліцензія МОЗ України АВ № 049760 від 09.03.2006 р.

Обновлено 21.12.2010 11:44  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

Олени Зеленської "Безбар'єрність"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 221 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13915656

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Соціальний захист Соціальний захист Професійна діяльність осіб з обмеженими фізичними можливостями