• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Соціальний захист Соціальний захист «Пакунок малюка» з 1 вересня трансформують у грошову виплату. Як це працюватиме і як отримати гроші?

«Пакунок малюка» з 1 вересня трансформують у грошову виплату. Як це працюватиме і як отримати гроші?

         Згідно з постановою Кабінету Міністрів України  від 29 липня 2020 року №744 затверджено Порядок  та умови реалізації пілотного проекту  Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках . Цією постановою  ухвалено  з 1 вересня 2020 року монетизувати одноразову натуральну допомогу, яку досі батьки новонароджених отримували як «пакунок малюка». Далі «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, доки ті не закінчаться.  А потім замість пакунків батькам виплачуватиму цільову грошову компенсаційну виплату  у розмірі   5 тисяч гривень.

            Право на отримання грошової компенсації мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які разом з дитиною на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) (далі - отримувач) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання.

Бланки

         Грошова компенсація не виплачується в разі:

відмови від новонародженої дитини;

відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;

смерті новонародженої дитини в пологовому будинку;

отримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

         Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину для придбання:

1) дитячих товарів:

засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок;

дитячого одягу та взуття;

дитячого харчування;

дитячого посуду;

дитячих іграшок;

текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр;

2) товарів для породіллі:

прокладок для лактації;

прокладок післяпологових.

         Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк” (далі - уповноважений банк), на підставі укладеного між Мінсоцполітики та уповноваженим банком договору про взаємодію.

Як батькам отримати грошову компенсацію?

            Насамперед батьки новонароджених звертаються до відділення АТ КБ “ПриватБанк” для відкриття рахунку та отримують спеціальну соціальну картку.

            Далі подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення заяву (за формою, встановленою Мінсоцполітики  із зазначенням реквізитів спеціального рахунку)  з необхідними документами, а саме:

-          копія свідоцтва про народження дитини;

-          копія ідентифікаційного номера;

-          для дітей, які народилися в 2020 році у пологовому будинку, — довідка з пологового будинку  про неотримання одноразової  натуральної допомоги «пакунок малюка».

            Якщо заяву подають опікуни - знадобиться копія рішення про встановлення опіки,  для патронатних  вихователів - копія рішення про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя, для прийомних сімей - копія рішення  про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї.

            Батьки або інші уповноважені мають право звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини. Заяву та пакет документів можна подавати в електронному вигляді через інформаційні системи Мінсоцполітики.  

            Після нарахування виплат, батьки можуть використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання дитячих товарів та товарів для породіллі. Однак робити закупи можна лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проекту монетизації, а не в будь-яких магазинах  (Список  закладів торгівлі, які долучаться до публічного договору  буде розміщено на сайті  Мінсоцполітики).

            Якщо отримувач  грошової компенсації  протягом року з дня зарахування коштів на його спеціальний рахунок в уповноваженому банку не використав їх на придбання товарів для дитини, уповноважений банк  самостійно  повертає кошти грошової компенсації із спеціального рахунку  отримувача на відповідний рахунок Мінсоцполітики.

            За консультацією з питання призначення  грошової компенсаційної виплати  слід звертатися    до  громадської приймальні управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради (м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10, тел. 5-33-87, 5-32-68)

            Для уникнення черг пропонуємо  для призначення цільової  грошової компенсаційної виплати звертатися з заявою та необхідними документами до  громадської приймальні управління праці та соціального захисту населення разом з заявою  для призначення допомоги при народженні допомоги.

Увага, бланк заяви роздруковується за посиленням:

Бланки УП та СЗН

Обновлено 07.09.2020 11:55  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 13 по 20 вересня у м. Ізмаїл народилося 8 малюків -  3 дівчинки та  5 хлопчиків 

 

Сейчас 228 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13746438

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Соціальний захист Соціальний захист «Пакунок малюка» з 1 вересня трансформують у грошову виплату. Як це працюватиме і як отримати гроші?