• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение
Информация Пенсионного фонда

«Пряма телефонна гаряча лінія» з начальником ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області

E-mail Печать PDF

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області інформує:

06 березня 2018 року з 10.00 до 11. 00 години відбудеться «Пряма телефонна гаряча лінія» начальника головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександра Євгеновича Буряченка на тему: «Про послуги, що надаються органами Фонду Одеської області».

Дзвінки приймаються по телефону 728-29-88

 

Про проведення ТЕМАТИЧНИХ інформаційних заходів

E-mail Печать PDF

30 січня 2018 року з 14-00 в приміщенні Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України начальником управління Іриною Надоленко разом з заступниками начальника та начальниками структурних підрозділів проведено «День Пенсійного фонду» присвячений підсумкам роботи управління за 2017 рік та намітили заходи, направлені на вирішення пенсійних питань громадян.

            Присутні у кількості 10 чоловік обговорили нагальні питання,  щодо поліпшення якості надання послуг обслуговування громадян де прийом здійснюється безпосередньо працівниками Фонду.

    Ірина Надоленко наголосила, що фахівці Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України продовжують працювати над подальшою реалізацією пенсійної реформи.

Подробнее...
 

Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

З метою вжиття заходів щодо усунення корупційних ризиків, запобігання корупційним правопорушенням  в управлінні видано наказ, яким затверджено Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на 2017 рік.

Згідно затверджених Заходів, управлінням протягом  2017 року:

   Здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

Подробнее...
 

ПЕНСИОННАЯ РЕФОРМА ЧТО ИЗМЕНИЛОСЬ В РАСЧЕТЕ РАЗМЕРА ПЕНСИИ

E-mail Печать PDF

Прежде всего, пенсионная реформа обеспечила единый принцип исчисления пенсий и устранила разницу в размерах пенсий, назначенных в разные годы. В частности закон предусматривает осовременивание (перерасчет) назначенных ранее пенсий с учетом средней зарплаты за 2014,2015,2016 годы -3764,40грн. и измененной с 1,35 на 1 величиной оценки одного  года страхового стажа. Так же с 01.10.2017г. проведен перерасчет согласно Закона Украины «О Государственном бюджете за 2017г.» по прожиточному минимуму декабря месяца 1452,00грн.

Коэффициент страхового стажа, который применяется для исчисления размера пенсии, определяется по формуле:

Кс=См Х Вс : 100% Х 12, где:

Кс – коэффициент страхового стажа,

См – сумма месяцев страхового стажа,

Подробнее...
 

Изменения в назначении и выплате пенсий с 01.10.2017 г.

E-mail Печать PDF

С 01 октября 2017 года вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений к некоторым законодательным актам Украины про повышение пенсий». Этот Закон предусматривает осовременивание пенсий и повышение с 1 октября 2017 г. минимальной пенсии на 140 грн. – с 1312 грн. до 1452 грн. Прежде всего, пенсионная реформа обеспечит единые принципы исчисления пенсий и устранит разницу в размерах пенсий, назначенных в разные годы. В частности, закон предусматривает:

- осовременивание (перерасчет) назначенных ранее пенсий с учетом средней зарплаты  за 2014, 2015, и 2016 годы (3764,40 грн.) и измененной с 1,35 на 1 величины оценки одного года страхового стажа;

Подробнее...
 

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області пропонує жителям Ізмаїльського, Болградського, Ренійського та Кілійського районів ознайомитись з коментарем Голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області пропонує   жителям Ізмаїльського, Болградського, Ренійського та Кілійського районів ознайомитись з коментарем Голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного щодо пенсійної реформи, у зв’язку з великою кількістю звернень від пенсіонерів, стурбованих питанням очікуваного перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року.

Обновлено 28.09.2017 15:33 Подробнее...
 

Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на 2017 рік

E-mail Печать PDF

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ    Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

від 13.07.2017 р. № 53 

Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Одеської області

 на 2017 рік

Подробнее...
 

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

E-mail Печать PDF

1. Начальника Кілійського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій

Кваліфікаційні вимоги:

-          освіта вища ступеня магістра, спеціаліста (юридична, економічна);

-          досвід роботи на посадах державної служби категорії «Б» чи «В» або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвіт роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше одного року;

-          вільне володіння державною мовою.

Подробнее...
 

Про зручність користування веб-порталом ПФУ: http://portal.pfu.gov.ua

E-mail Печать PDF

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України надає громадянам зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом.  Завдяки сучасному електронному сервісу  процедура контролю за сплатою внесків спрощена. Треба лише зареєструватися як користувач веб-порталу Пенсійного фонду України. Для цього потрібно одного разу звернутись до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом (м. Ізмаїл, вул. Івана Франко 10, каб. № 14) Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви надається реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на порталі. Код вводять лише один раз під час реєстрації на сайті Пенсійного фонду в пункті «номер заяви». Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберігти». Також можлива он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Подробнее...
 

Про перерахунок пенсії жінкам яким виповнилося 55 років та яким до 1 січня 2015 року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком.

E-mail Печать PDF

Відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до 1 січня 2015 року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком жінкам, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

Перерахунки Вашої пенсії проводяться у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму, визначеного Законом України "Про Державний бюджет України".

           22.06.2017 у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій" за № 6614, який 13.07.2017 прийнято у першому читанні. Цим законопроектом передбачається, що зменшення розміру пенсії за віком буде застосовуватися до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою віку, передбаченого частиною першою статті 26 зазначеного Закону.  Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядатиметься без застосування зниження пенсії з дати, наступної за завершенням цього періоду.

 

Олена Кульча – заступник начальника

Ізмаїльського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій

            ІОУПФУ Одеської області

 

Про реалізацію і захист права людини на звернення з питань діяльності ПФУ

E-mail Печать PDF

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян. У статті 40 Конституції України зазначено, що усі мають право звертатися до органів державної влади і місцевого самоврядування та встановлено обов'язок органів влади та посадових осіб розглядати звернення й надавати обґрунтовані відповіді. У Законі України «Про звернення громадян» надано чіткі визначення термінів «звернення», «пропозиції», «заяви» та «скарги» громадян,  вимоги до звернень, порядок їх розгляду, а також відповідальність за порушення Закону.

       Законом також встановлено умови, за яких звернення не підлягають розгляду і вирішенню:

Подробнее...
 

ПФУ інформує: про відмінність трудового договору від цивільно-правової угоди

E-mail Печать PDF

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що передбачає можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Право на працю в Україні реалізується переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем. Чимало цивільно-правових договорів  засновані на трудовій діяльності,тому необхідно трудовий договір відрізняти від цивільно-правової угоди. Виконавцем робіт за цивільно-правовою угодою може бути як громадянин, так і організація, які до штату роботодавця не включаються. Вони самостійно вирішують питання свого виробничого процесу, виконують роботу на свій ризик.Робота за договором цивільно-правового характеру (далі - договір ЦПХ) дещо відрізняється від роботи за трудовим договором, зокрема:

Подробнее...
 

В Ізмаїлі провели флешмоб під гаслом «Веб-портал – зручна форма індивідуальних послуг»

E-mail Печать PDF

              10 серпня о 12 годиніакція під гаслом «Веб-портал – зручна форма індивідуальних послуг» стала приємною несподіванкою для працівників та покупців квіткового ринку у м.Ізмаїл. Фахівці Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України розповідали усім зацікавленим про зручність  офіційного  веб-порталу Пенсійного фонду України та залучали до користування дистанційними послугами.

      - За І півріччя 2017 року Ізмаїльським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області зареєстрован 651 користувач веб-порталу. Портал працює з дотриманням вимог захисту персональних даних, а процедура реєстрації є максимально спрощеною, можлива онлайн-реєстрація за допомогою електронного цифрового підпису .Сучасний електронний сервіс ПФУ дає змогу користувачам, заощаджуючи час, дистанційно отримувати низку послуг. Після реєстрації кожен громадянин має доступ контролювати роботодавця щодо формування правдивої інформації в державному реєстрі застрахованих осіб про набутий страховий стаж, а також надіслати будь-яке звернення та подати заяву  - зазначила начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Кристина  Акобідзе. 

          Працівники управління переконані, що проведення таких акцій сприяє підвищенню обізнаності громадян, а також забезпеченню відкритості роботи органів Пенсійного фонду.

     На завершення зустрічі Ольга Гіржева ,головний спеціаліст  сектору по роботі з персоналом  акцентувала увагу про продовження у другому півріччі підписної компанії на відомчі видання - газету «Пенсійний кур’єр» та журнал «Вісник Пенсійного фонду України».

     Присутнім були роздані інформаційні листівки, буклети та пам’ятки.

 

                    

Людмила Іванова – головний спеціаліст з

організаційно-інформаційної роботи

ІОУПФУ Одеської області

           

 

Про порядок обчислення доплати до пенсії за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам

E-mail Печать PDF

          Частиною 1 статті 28 України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”встановлено,що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, визначеного на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Обновлено 31.07.2017 10:27 Подробнее...  

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України продовжує роз’яснювальну роботу серед страхувальників, щодо заповнення форм звітності з ЄСВ

E-mail Печать PDF

Нагадуємо страхувальникам  про необхідність бути обізнаними з новим наказом Міністерства фінансів від 11.04.2016р. №441 „Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

 

     Зокрема, основні питання страхувальників стосуються виправлення помилок у таблиці 6 звітності ”Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам”.

 

    Відділ адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації управління, звертає основну увагу страхувальників на те, що сам порядок виправлення помилок докорінно не змінився. Але деяких змін зазнав розділ V оновленого Порядку №435 щодо виправлення помилок у звіті з ЄСВ, а саме пунктом 3 цього розділу встановлено правила подання звіту з ЄСВ у разі його неподання за періоди до 01.01.2016 року.

Подробнее...
 

УВАГА! ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ»!

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане  управління Пенсійного фонду України Одеської області звертає увагу жителів міст та районів, що в управлінні  діють «гарячі телефонні лінії», за якими надаються консультації громадянам:      

(04841) 5-92-25; 4-86-44 -  Ізмаїльський відділ обслуговування громадян;

 (04846) 4-24-11 – Болградський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій;

 (04846) 4-32-75 – Болградський відділ обслуговування громадян;

(04843) 4-20-83 -  Кілійский відділ обслуговування громадян;

Подробнее...
 

Щодо підписки на періодичні видання Пенсійного фонду України: газету „Пенсійний кур’єр” та журнал „Вісник Пенсійного фонду України”.

E-mail Печать PDF

     Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області доводить до відома жителів міст Ізмаїл,Болград, Кілія, Рені та районів щодо підписки на періодичні видання Пенсійного фонду України: газету „Пенсійний кур’єр” та журнал „Вісник Пенсійного фонду України”.

     Цє офіційні видання Пенсійного фонду, спрямованим на висвітлення як основних напрямів діяльності органів Фонду, так і всіх сфер соціально-економічного розвитку суспільства. Тематика газети визначається інтересами і потребами цільової аудиторії: пенсійне забезпечення, соціальний захист, якість життя, сфера послуг. Приділяється увага темі змістовного і творчого життя пенсіонерів, висвітленню подій культурного життя країни, публікації просвітницьких та цікавих матеріалів з історії, археології, ознайомленню читачів з видатними місцями та музеями. Фахівцями надаються відповіді на проблемні запитання повсякденного життя українських громадян певного віку.

Подробнее...
 

Інформація щодо виплати пенсій Ізмаїльським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області за червень 2017 року

E-mail Печать PDF

Вся робота Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області протягом червня 2017 року була спрямована на реалізацію завдань, поставлених перед Пенсійним фондом України в частині забезпечення Ізмаїльського, Болградського, Кілійського, Ренійського районів своєчасної та в повному обсязі виплати пенсій.

    Виплата пенсій за червень 2017 року управлінням забезпечена своєчасно і згідно з календарним графіком виплати пенсій. Фінансування пенсій та грошових допомог за  червень 2017 р. склало 123879,58 тис. грн .

    Станом на 01.07.2017 року чисельність пенсіонерів, які отримують пенсію через банки складає 39344 осіб.  Загальна сума виплат через поточні рахунки пенсіонерів в банках за червень 2017 р. склала 63684,59 тис.грн . Ізмаїльське об’єднане управління ПФУ Одеської області здійснює контроль за своєчасним і в повному обсязі фінансуванням витрат на виплату пенсій, забезпечує цільове та ефективне використання коштів.

Подробнее...
 

ЗВІТ про виконання антикорупційних заходів Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за І півріччя 2017 року

E-mail Печать PDF

На виконання вимог наказу Головного управління ПФУ в Одеській області № 51 від 16.03.17 р. в управлінні видано наказ № 215 від 21.03.17 р., яким затверджено Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на 2017 рік.

Згідно затверджених Заходів, управлінням протягом І півріччя 2017 року:

   Здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

   Проведено аналіз діючих нормативно — правових актів щодо передбачення ними порядку врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління,  необхідності у їх перегляді не виявлено.

Подробнее...
 

Про порядок виплати пенсій переселенцям

E-mail Печать PDF

Функцію фізичної ідентифікації пенсіонерів-переселенців покладено винятково на відділення Ощадбанку. Для її проведення клієнти мають особисто прибути в Ощадбанк із паспортом і платіжною карткою. Внутрішньо переміщені особи, які отримують пенсію та мають звичайну картку, мають проходити процедуру фізичної ідентифікації кожні три місяці. Переселенці, що мають платіжну картку, яка водночас є електронним пенсійним посвідченням (ЕПП), проходять цю процедуру перший рік кожні шість місяців, а надалі – один раз на рік. Для цього не потрібно відвідувати органи Пенсійного фонду або соціального захисту населення. Ідентифікація відбувається тільки через касове обслуговування Ощадбанку.

Подробнее...
 

Переваги сплати єдиного внеску у розмірі не менше мінімального фізичними особами-підприємцями першої групи платників єдиного податку

E-mail Печать PDF

З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 міні мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого внеску.

            У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 %).

Отже, для фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Подробнее...
 

Про оформлення довіреності для отримання пенсії

E-mail Печать PDF

Довіреність -  це письмовий документ, який видає одна особа іншій для представництва перед третіми особами.

    Довіреність посвідчують нотаріально. У випадку, коли в населеному пункті немає нотаріусів, довіреність може посвідчити уповноважена на це посадова особа органу місцевого самоврядування.

   Довіреність військовослужбовця в пунктах дислокації військової частини (де не має нотаріуса) та члена сім'ї  військовослужбовця може посвідчити командир (начальник) частини, з'єднань, установ або закладів.

   Довіреність особи, яка перебуває в місці позбавлення волі ( слідчому ізоляторі), має право посвідчити начальник місця позбавлення волі.

   Якщо довіритель перебуває на стаціонарному лікуванні, довіреність може посвідчити посадова особа цієї організації.

    У довіреності обов’язково зазначають такі реквізити:

Подробнее...
 

Популярні питання

E-mail Печать PDF

-          Я вимушений переселенець із зони АТО. Досяг пенсійного віку і хочу звернутися в органи Пенсійного фонду щодо призначення пенсії. Але в моїй трудовій книжці немає запису про звільнення з роботи. Що робити в такій ситуації? 

-          Можна подати інший документ, який підтверджує факт звільнення. Наприклад, копію чи виписку з наказу про звільнення, довідку підприємства. До того ж варто пам’ятати, що органи ПФ України приймають документи, видані підприємствами та установами, які розміщено на території антитерористичної операції, якщо вони відповідають вимогам чинного законодавства. Якщо ж людина не має змоги подати зазначені вище документи, статус особи, що не працює, може бути надано на підставі особистої заяви пенсіонера. У ній потрібно вказати дату, з якої людина не працює, і пояснити обставини, у зв’язку з якими неможливо було подати оригінал трудової книжки чи внести в неї запис про звільнення. У Пенсійному фонді перевіряють відомості про застраховану особу, після чого надають відповідний статус.

Подробнее...
 

В Ізмаїлі відбувся танцювальний флешмоб

E-mail Печать PDF

29 травня біля Пам’ятника морякам-дунайцям проведена акція під гаслом «Молодь –

 за легальну заробітну плату».

        - Молодь з перших кроків своєї трудової діяльності повинна бути обізнана та досвідчена в питанні легалізації заробітної плати. Наш обов’язок сьогодні захистити молодих робітників від «тіньової» зайнятості і негативних наслідків отримання оплати за свій труд в конверті, бо це перш за все – втрата страхового стажу для призначення пенсії, - розповідає начальник Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області Ірина Надоленко .

      Проведений фахівцями ПФУ флешмоб за участю танцювального колективу «Аміра-денс» ще раз привернув увагу громадян до необхідності законного оформлення трудових відносин та захисту трудових прав. 

Подробнее...
 

Докладно про подання особистих заяв пенсіонерів

E-mail Печать PDF

Поновлення виплати

У випадку,  коли одержувач тривалий час не отримував пенсію та виплату пенсії через те було припинено, треба написати заяву про поновлення виплати.

Такі заяви подають пенсіонери або їхні законні представники особисто в органи Фонду.    Поновлювати виплати пенсії за посвідченими нотаріально або надісланими поштою заявами не дозволяється.

Поновлення виплати пенсії відбувається за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та за наявності умов для відновлення виплати. У разі звернення пенсіонера з приводу поновлення виплати пенсії працівники Фонду зазвичай перевіряють статус особи: чи вона працює, чи зареєстрована як фізична особа — підприємець, чи є перерви в реєстрації місця проживання в Україні. Для цього слід надати документи, що посвідчують особу, або показати документи, що підтверджують статус особи.

Виплата частини пенсії  непрацездатним членам  сім'ї

Подробнее...
 

Про проведення перерахунку пенсій у травні 2017 року

E-mail Печать PDF

З 1 травня поточного року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801  підвищено прожитковий мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1312 гривень.

Збільшені наступні види виплат:

- мінімальні розміри пенсій та доплата за понаднормовий стаж,

- мінімальні пенсійні виплати,

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни,

- підвищення ветеранам війни та членам їх сімей,

- підвищення жертвам нацистських переслідувань,

Подробнее...
 

Як визначається заробіток для призначення пенсії, якщо документи про заробітну плату не збереглися ?

E-mail Печать PDF

За частиною 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 р. На бажання пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 6 місяців, для обчислення пенсії також ураховується заробітна плата (дохід) за будь які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв.

    У разі відсутності документів про заробітну плату, заробіток визначається відповідно до Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07. 206 р. № 919 ( зі змінами, які набрали чинності з 12 березня 2012 р., далі – Порядок).

      Порядок установлює механізм визначення заробітної плати (дохо­ду) для призначення пенсії застрахо­ваній особі, страховий стаж якої по­чинаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, за основним міс­цем роботи за період страхового стажу до 1 липня 2000 р. за умови відсутності заробітної плати (доходу) за будь-які інші 60 календарних місяців  страхового стажу поспіль незалежно від перерв до 1 липня 2000 р. у разі втрати пер­винних документів про нарахування та виплату підприємствами, устано­вами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв'язку із стихійним ли­хом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин.

Подробнее...
 

Одержувати гроші за пенсійним посвідченням – новація пенсійного електронного сервісу

E-mail Печать PDF

Електронне пенсійне посвідчення важлива новація сучасного пенсійного сервісу. Внутрішньо-перемішені особи - перша категорія пенсіонерів, яким видаються електронні пенсійні посвідчення (ЕПП). За перший квартал  2017 року до Ізмаїльського об’єднаного управління  подано 30 заяв на виготовлення ЕПП.

    Власники електронного пенсійного документу вже переконались наскільки це зручно. З одного боку це документ, який дає право на одержання пенсії, з другого – платіжна банківська картка. На чипі ЕПП містяться персональні дані пенсіонера, а також його електронний цифровий підпис. Під час користуванням посвідченням всі відомості звіряються із централізованими базами даних Пенсійного фонду, що унеможливлює будь-яку фальсифікацію. 

Подробнее...
 

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

ГРАФІК

особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів

 Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області 

Обновлено 15.05.2017 15:45 Подробнее...
 

Надбавки к пенсии почетным донорам

E-mail Печать PDF

В чем разница между званиями «Почетный донор СССР», «Почетный донор Украины» и «Почетный донор Общества Красного Креста»?

Имеют ли почетные доноры Общества Красного Креста УССР право на доплату к пенсии? 

Отличия действительно существуют. Они зависят от того, скольео раз донор бесплатно сдавал кровь.

            Звание «Почетный донор Общества Красного Креста УССП» в Украинской Советской Социалистической Республике (УССР) присваивали тем донорам, которые 25 и более раз бескорыстно сдавали кровь, и вручали им нагрудный знак «Почетный донор Общества Красного Креста УССР».

            После распада Советского Союза это звание автоматически перестало существовать, но было навечно закреплено за донорами УССР, которым его присвоили.

            Что касается установления надбавки к пенсии, то, согласно Закону Украины «О донорстве крови и ее компонентов», такого права они не имеют.

Подробнее...
 

Является ли увольнение с научной должности обязательным условием для назначения пенсии по нормам Закона Украины «О научной и научно-технической деятельности»?

E-mail Печать PDF

Пенсия научным (научно-педагогическим) работникам согласно Закону Украины «О научной и научно-технической деятельности» назначается со дня обращения за назначением пенсии и при условии увольнения с должности научного (научно-педагогического) работника, за исключением лиц, которые работают по срочному трудовому соглашению (контракту), заключенному после достижения пенсионного возраста.

            То есть увольнение не является обязательным условием для назначения научной пенсии. Такая пенсия может быть назначена без увольнения с научной должности при условии заключения срочного трудового договора (контракта) после достижения пенсионного возраста. 

Подробнее...
 

Аналіз роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із зверненнями громадян у І кварталі 2017 року

E-mail Печать PDF

Робота управління спрямована на забезпечення реалізації закріплених Конституцією України прав громадян на звернення, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Постійно вживаються заходи щодо покращання роботи зі зверненнями громадян.

Протягом І кварталу 2017 року до управління надійшло 205 звернень громадян, з них:

-          на особистому прийомі – 111, що на 7 звернень більше ніж у І кварталі 2016 року;

-          на виїзних прийомах – 56, що на 124 звернення менше ніж у І кварталі 2016 року;

-          письмових звернень від громадян особисто – 34, що на 16 звернень менше ніж у І кварталі 2016 року;

Подробнее...
 

Как аттестация рабочего места по условиям труда влияет на право работника на пенсию?

E-mail Печать PDF

С 1992 года право на пенсию по возрасту на льготных условиях определяется на основании результатов аттестации соответствующих рабочих мест по условиям труда.

            Аттестацию проводит аттестационная комиссия, состав и полномочия которой определяются приказом по предприятию, организации в сроки, предусмотренные коллективным договором, но не реже одного раза в пять лет.

            Для подтверждения результатов аттестации рабочего места издается приказ по предприятию о результатах аттестации рабочих мест. Выписки из приказа прилагаются к трудовой книжке работников, профессии и должности которых внесены в перечень. Перечень рабочих мест с льготным пенсионным обеспечением утверждается приказом по предприятию, организации и хранится в течение 50 лет.

            После 21 августа 1992 года право на пенсию по возрасту на льготных условиях должно быть подтверждено только по результатам аттестации. Таким образом, если человек работал во вредных условиях начиная с 21 августа 1992 года и аттестация рабочих мест не проводилась, работники теряют право на зачисление льготного стажа после этой даты.

Подробнее...
 

Право на дострокову пенсію

E-mail Печать PDF

У жовтні 2016 р. особу звільнили з роботи за скороченням. До пенсії залишився рік. Чи буде такій особі призначено дострокову пенсію і чи буде враховано час перебування в центрі зайнятості до страхового стажу? 

Статтю 49 Закону України «Про зайнятість населення», яка передбачала достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, з 1 січня 2015 р. із закону вилучено. Тобто пенсію у такому випадку буде призначено за досягнення загальновстановленого пенсійного віку (ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

            Щодо стажу, то відповідно до ст. 24 вищевказаного Закону період, упродовж якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, одержувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, враховується до страхового стажу. За даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, до страхового стажу буде зараховано періоди одержання допомоги по безробіттю (крім одноразової – для здійснення підприємницької діяльності). Під час обчислення заробітку, з якого буде визначено розмір пенсії, щомісяця в період одержання такої допомоги буде враховано мінімальну заробітну плату.

Подробнее...
 

Право на пенсію в разі втрати годувальника

E-mail Печать PDF

Діти (в тому числі, що народились до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші від цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, згідно зі ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мають право на пенсію в разі втрати годувальника.

            Діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі в період між завершенням навчання в одному з цих навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більш ніж до досягнення 23 років. При цьому діти-сироти мають право на таку пенсію до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Подробнее...
 

Про переведення на інший вид пенсії

E-mail Печать PDF

Особа одержує пенсію зі зниженням пенсійного віку як ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС (у 1986 р.). У цьому році їй виповнюється 60 років.

Чи буде таку особу переведено на пенсію за віком у зв’язку з досягненням загальновстановленого пенсійного віку? 

Статтею 9 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено такі види пенсії: за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника. Пенсія за віком призначається довічно. Особі, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986 р. призначено пенсію зі зниженням пенсійного віку на 10 років. Це і є пенсія за віком і призначено її довічно. Тобто, з досягненням 60-річного віку підстави для будь-якого переведення пенсії відсутні. Однак, якщо особа продовжує працювати, то кожні два роки має право на перерахунок пенсії з урахуванням набутого страхового стажу, а якщо працює з більшим заробітком, то і з урахуванням заробітку. 

Подробнее...
 

Щодо проведення перевірок

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області повідомляє, що у зв'язку зі зміною структури територіальних органів Пенсійного фонду України згідно Постанови правління Пенсійного фонду України  № 29-1 від 22.12.2016 року  починаючи з 01.04.2017 року по всіх зверненнях на проведення перевірок  буде здійснювати головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, тому у разі необхідності проведення перевірки необхідно направити заяву за адресою: м. Одеса,        вул. Канатна, 83. 

Подробнее...
 

Право на перерасчет пенсии

E-mail Печать PDF

Если пенсионер после назначения пенсии занимался предпринимательской деятельностью, имеет ли он право на перерасчет пенсии?

 

Порядок проведения перерасчета пенсий лицам, которые после назначения пенсии продолжали работать и приобрели соответствующий страховой стаж, определен ч. 4 ст. 42 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон).

            В случае если человек после назначения пенсии продолжал работать и приобрел страховой стаж не менее 24 месяцев, по желанию пенсионера перерасчет пенсии может быть произведен с добавлением страхового стажа и  учетом зарплаты за эти периоды.

            То есть в страховой стаж учитываются все месяцы, за которые уплачены страховые взносы, а зарплата исчисляется за весь период страхового стажа, начиная с 1 июля 2000 года или за любые 60 календарных месяцев страхового стажа по 30 июня 2000 года и за весь период страхового стажа, начиная с 1 июля 2000 года. Показатель средней заработной платы (дохода), который учитывался при назначении (предыдущем перерасчете) пенсии, остается неизменным.

Подробнее...
 

Порядок обчислення розміру пенсії за віком

E-mail Печать PDF

Статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення певного віку, визначеного цією статтею, і за наявності не менше як 15 років страхового стажу.

            Розмір пенсії визначається відповідно до статей 27 і 28 Закону 1058. Під час його визначення враховується страховий стаж, обчислений відповідно до статей 24 і 25 Закону 1058 і заробітна плата (дохід), обчислена відповідно до статей 40 і 41 цього Закону.

            Розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс,

де: П – розмір пенсії у гривнях; Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону 1058, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Подробнее...
 

Доплата к пенсии за сверхнормированный стаж неработающим пенсионерам

E-mail Печать PDF

Как исчисляется доплата к пенсии за сверхнормированный стаж неработающим пенсионерам: исходя из размера прожиточного минимума или размера пенсии по возрасту? 

Согласно части первой статьи 28 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» за каждый полный год страхового стажа свыше 35 лет мужчинам и 30 лет женщинам пенсия по возрасту увеличивается на один процент размера пенсии, исчисленной согласно статье 27 этого Закона, но не более чем на один процент минимального размера пенсии по возрасту, указанного в абзаце первом этой части.

            Таким образом, доплата к пенсии за сверхнормированный стаж исчисляется из расчета один процент размера пенсии, исчисленной согласно статье 27 Закона, за каждый полный год страхового стажа свыше 35 лет мужчинам и 30 лет женщинам. Если размер пенсии, исчисленной согласно статье 27 Закона, превышает размер прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность, доплата за сверхнормированный стаж исчисляется исходя из размера прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность.

            Например:

1. Размер пенсии, исчисленный согласно статье 27 Закона, составляет 1100 грн., то есть не превышает размер прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность (1247 грн.). В таком случае доплата за каждый год сверхнормированного стажа составит      11 грн. (1100 грн. х 1%).

Подробнее...
 

Підсумки роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за 2016 рік

E-mail Печать PDF

За 2016 рік Ізмаїльським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області забезпечено своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат 34219 пенсіонерам. Видатки на зазначені цілі становили 630 035,6 тис. грн.

 Кількість пенсіонерів, які отримують пенсію через установи банків на 01.01.2017 р. складає 17833 осіб, що на 697 осіб більш ніж з початку 2016 року, економія поштового збору за рік склала 3 936,1 тис. грн. Середньорічний відсоток пенсіонерів, які обслуговуються в банківських установах – 50,1% від загальної чисельності пенсіонерів; на поштових відділеннях обслуговується  17277 осіб, за доставку пенсій яких управлінням сплачено 3579,6 тис. грн.

Кошти від економії поштового збору на 66,8% покривають витрати на утримання апарату управління за відповідний період. 

Надходження власних коштів за  2016 рік  склали 2734,5 тис. грн. при плані 2589,3 тис. грн., або 105,6 %. В порівнянні з 2015 роком (2933,2 тис. грн.) надходження зменшились на 198,7  тис. грн., або на 6,8 %, що стало наслідком  звільнення від відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підприємств - сільгоспвиробників.

За додатковими ставками  з початку року надійшло 5199,6 тис. грн. при плані 5199,3 тис. грн., що складає  100,01 % .

Подробнее...
 

Про перевірку органами Пенсійного фонду підприємств у разі припинення юридичної особи

E-mail Печать PDF

Чи зобов’язані органи Пенсійного фонду України проводити перевірку підприємства в разі державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації? 

            Законом України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (у редакції Закону України від 26.11.2015 р. № 835- VІІІ, далі – Закон) передбачено спрощену процедуру державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації. Зокрема, не передбачено перевірок органами Пенсійного фонду України юридичних осіб та надання про це інформації державному реєстраторові юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

            Згідно зі ст. 13 Закону інформаційна взаємодія між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів у випадках, визначених цим Законом, провадиться інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі в порядку, визначеному Мін’юстом України спільно з відповідними державними органами.

Подробнее...
 

Заробітна плата у конверті: вигода чи небезпека?

E-mail Печать PDF

Якщо роботодавець віддає своїм працівникам заробітну плату «в конверті» без оформлення трудового договору, без занесення відповідного запису про місце роботи в трудовій книжці або, якщо заробітна плата нарахована згідно розрахункової відомості менше тієї суми, що знаходиться «в конверті» - працівник втрачає:

* Офіційну щомісячну заробітну плату, із розрахунку якої буде призначатися трудова пенсія по новому пенсійному законодавству, а при роботі без договору – і весь трудовий стаж;

* Заробітну плату під час щорічної відпустки (відпускні) і саму відпустку, що належить працівникові по закону;

* Грошову компенсацію за невикористані дні відпустки;

* Суму індексації заробітної плати у зв’язку з підвищенням цін;

* Всі доплати, що передбачені трудовим законодавством: за роботу в нічний час, за понаднормові роботи і роботу у святкові дні тощо;

* Допомогу по тимчасовій непрацездатності на час лікарняного (лікарняні), а жінки ще й допомогу по вагітності та пологам;

Подробнее...
 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН ПРАЦЕЗДАТНОГО ВІКУ:

E-mail Печать PDF

ДОТРИМАННЯ МІНІМАЛЬНОГО РОЗМІРУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО РОБОТОДАВЦЯ 

Згідно з пп. 8 п.1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом про Державний бюджет на відповідний рік.

Розмір мінімальної заробітної плати на 2017 рік, затверджений Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 р. N 1801-VIII, складає 3200 грн. на місяць (або 19,34 грн. за годину у погодинному розмірі).

З 1 січня 2017 року жодному працівнику, у тому числі у бюджетній сфері, не може нараховуватись заробітна плата менше 3200 грн. за повний місяць. 

Незалежно від того, працюєте ви за наймом у юридичної особи або у фізичної особи-підприємця — вони є для вас роботодавцями і зобов’язані дотримуватись норм діючого законодавства.

Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше, ніж у встановленому законодавством розмірі, яка може складатися з: окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

Подробнее...
 

Щодо компенсації єдиного внеску за створення нового робочого місця

E-mail Печать PDF

Який порядок одержання роботодавцем компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку зі створенням нового робочого місця? 

Компенсація роботодавцю фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце, провадиться відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 13.03.2013 р. № 153.

            Право на таку компенсацію мають роботодавці, які забезпечили дотримання таких вимог:

            починаючи з 2013 р. створили нові робочі місця та працевлаштували на них працівників через укладання трудового договору;

            упродовж 12 календарних місяців з дня укладання трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця виплачують їй заробітну плату в розмірі не менш ніж три мінімальні заробітні плати.

            Роботодавець утрачає право на компенсацію в разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду сплати праці.

Подробнее...
 

Щодо доплати до мінімального страхового внеску

E-mail Печать PDF

Чи може особа, яка працювала на 0,5 ставки й одержувала зарплату в розмірі, меншому за мінімальну зарплату на місяць, провести доплату до мінімального страхового внеску для зарахування цих періодів до страхового стажу? 

За статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш ніж мінімальний страховий внесок.

            Страховий стаж обчислюється в місяцях.

            Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не менш ніж мінімальний страховий внесок.

            Якщо сума сплачених  за відповідний місяць страхових внесків є меншою за мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не менш ніж мінімальний страховий внесок.

Подробнее...
 

Звернення до роботодавців:

E-mail Печать PDF

Дотримання мінімального розміру заробітної плати – обов’язок кожного роботодавця 

Згідно з пп. 8 п.1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом про Державний бюджет на відповідний рік.

Розмір мінімальної заробітної плати на 2017 рік, затверджений Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 р. N 1801-VIII, складає 3200 грн. на місяць (або 19,34 грн. за годину у погодинному розмірі).

З 1 січня 2017 року жодному працівнику, у тому числі у бюджетній сфері, не може нараховуватись заробітна плата менше 3200 грн. за повний місяць. Виконувати цю норму потрібно як юридичним особам, так і фізичним особам — роботодавцям. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше, ніж у встановленому законодавством розмірі, яка може складатися з: окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

Правило нарахування зарплати не нижче мінімальної не працює, коли згідно трудового договору робота проводиться на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником в повному обсязі місячної норми праці. У цих випадках заробітна плата виплачуватиметься пропорційно виконаному обсягу роботи.

Слід звернути увагу, що також були внесені зміни щодо самої системи оплати праці (ст.6 Закону України «Про оплату праці»).Згідно з нею посадові оклади потрібно визначати на рівні не нижче за прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня календарного року (у 2017 році – 1600 грн).І якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, складається лише з такого окладу, розмір якого є нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець повинен здійснити доплату до рівня мінімальної заробітної плати.

Подробнее...
 

Законодавчі зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування з 1 січня 2017 року

E-mail Печать PDF

1. Набрав чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (далі – Закон  № 1774), відповідно до якого:

1.1. Внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон № 2464).

Встановлено, що у разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування недостовірних відомостей про застрахованих осіб Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право вимагати від платників єдиного внеску інформацію про ці відомості та усунення порушень.

Інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовується також для виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю з додержанням вимог Закону України «Про інформацію» (стаття 17 Закону № 2464).

1.2. Між Пенсійним фондом України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань праці здійснюватиметься обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. На сьогодні Пенсійним фондом України опрацьовується відповідний порядок обміну інформацією.

Подробнее...
 

РЕОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНЬ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

E-mail Печать PDF

21.12.2016 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» № 988, якою реорганізовуються деякі територіальні органи Пенсійного фонду шляхом злиття або приєднання. Відповідно Постанови до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області приєднуються Болградське, Ренійське та Кілійське районні управління Пенсійного фонду.

Таке об’єднання є суто організаційним і його мета - покращити якість управління в пенсійній системі. Базова мережа фонду для обслуговування громадян на місцях збережеться. Фахівці фонду працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях та залах обслуговування, як і до об’єднання.

Одне із завдань такого об’єднання є покращення якості обслуговування громадян. Приєднання трьох окремих районних управлінь Пенсійного фонду до Ізмаїльського об’єднаного управління не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить доступність пенсійних послуг. Зміст і якість цих послуг залежить, перш за все, від кваліфікації спеціалістів та їх доступності, а не від статусу установи.  Об’єднання кількох управлінь в одне не тягне за собою скорочення спеціалістів, які проводять прийом громадян та безпосередньо зайняті наданням послуг. Оптимізовано буде керівний склад. Для отримання сервісу не потрібно буде збирати візи та погодження. Всі послуги надасть спеціаліст, до якого звернулись за допомогою.

Подробнее...
 

Звіт про виконання Програми Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо впровадження антикорупційних заходів на 2016 рік

E-mail Печать PDF

Згідно затверджених Програмою заходів щодо усунення корупційних ризиків, управлінням протягом 2016 року:

            Проведено аналіз діючих нормативно — правових актів щодо передбачення ними порядку врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління,  необхідності у їх перегляді не виявлено.

           Здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

З метою визначення механізмів удосконалення процедур реалізації прав громадян здійснено аналіз ефективності процедур позасудового вирішення спорів (адміністративного оскарження) рішень (дій, бездіяльності) управління  щодо пенсійного забезпечення, ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Крім того, здійснено аналіз положень про структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників з метою своєчасного приведення їх у відповідність до змін у антикорупційному законодавстві України та підзаконних актах.

Спеціалістами юридичного сектору проведено роботу по перегляду розпорядчих актів щодо передбачення ними порядку та шляхів врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління та внесення пропозицій щодо необхідності їх перегляду, включаючи урегулювання механізмів контролю за прийняттям рішень про пенсійне забезпечення працівників управління та членів їх сімей, а саме: здійснено перевірку 59-ти пенсійних справ. Протиправних дій та порушень вимог діючого законодавства під час перевірки пенсійних справ не виявлено.

Подробнее...
 

До уваги отримувачів пенсії по втраті годувальника!

E-mail Печать PDF

Відповідно до статті 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника мають, зокрема діти, які навчаються  за денною формою навчання  у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах.

            Згідно із п.п 6 п. 2.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України      від 25.11.2005 № 22-1 (зі змінами), період навчання за денною формою у зазначених закладах підтверджується відповідною довідкою цих закладів.

Зазначені довідки беруться до уваги, якщо видані у період навчання чи після закінчення навчання. Довідки,  видані до початку навчання, при вирішені питання щодо призначення пенсії  у зв'язку з втратою годувальника, до уваги не беруться.

Звертаємо увагу, що у довідці  навчальний заклад повинен зазначати: прізвище, ім'я, по батькові учня/студента, форму навчання, номер та дату наказу про зарахування або переведення на інший курс , термін дії довідки, тривалість навчання та номер студентського квитка, а також те, що довідка надана для подання до територіального органу Пенсійного фонду України.

За додатковою інформацією звертатися за тел: 4-86-44, 4-86-40, 5-92-25. 

Подробнее...
 

Законодавчі зміни в пенсійному забезпеченні з 01.01.2017 року

E-mail Печать PDF

З 1 січня 2017 року набрали чинності закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801 (далі – Закон 1801), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774 (далі – Закон 1774), якими врегульовано окремі питання пенсійного забезпечення у 2017 році.

 

1. Законом 1801 з 01.01.2017 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1 247 грн., з 01.05.2017 - 1 312 грн., з 01.12.2017 - 1 373 грн.

Розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2017 становить – 1544 грн., з 01.05.2017 - 1 624 грн., з 01.12.2017 - 1 700 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2017 становить 1600 грн., відповідно, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює 40 000 грн. (двадцять п'ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок –  1 600 грн. х 25). З 01.05.2017 цей показник встановлено в розмірі  1 684 грн., максимальна величина - 42 100 грн., з 01.12.2017 прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1 762 грн., максимальна величина –  44 050 грн.

Подробнее...
 

Имеет ли право участник ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, имеющий удостоверение категории 2, на исчисление пенсии в трехкратном размере по Списку № 1?

E-mail Печать PDF

Принимая во внимание положения ст. 55 Закона Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы» (далее – Закон 796), лицам, которые принимали участие в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС в зоне отчуждения, пенсии назначаются с уменьшением пенсионного возраста, определенного ст. 26 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон 1058).

         Назначение и выплата пенсий указанным лицам осуществляется согласно Закона 1058.

         Размер пенсии по возрасту, в том числе участников ликвидации аварии на ЧАЭС, определяется по формуле, приведенной в ст. 27 Закона 1058, и зависит от продолжительности страхового стажа и получаемой зарплаты.

         При этом время работы по ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС в зоне отчуждения засчитывается в стаж работы (в том числе по Списку № 1) до 1 января 1988 года – в тройном, а с 1 января 1988-го – в полуторном размере.

         Вместе с тем законодательством не предусмотрено исчисление пенсии участникам ликвидации аварии на ЧАЭС в трехкратном размере по Списку № 1. 

Подробнее...
 

Щодо змін у законодавстві про пенсійне забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції

E-mail Печать PDF

Законом України “Про внесення  змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції”           від 18.10.2016 № 1683-VIII, внесено зміни до статті 30 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення”  Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон   № 1058).

            Зокрема, відповідно до пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону № 1058 після набрання чинності внесених змін право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу  не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок матимуть  військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції    в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано: статус учасника бойових дій відповідно до  пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон); особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону;  дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону  відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних.

Подробнее...
 

Каковы условия выхода на пенсию матери, воспитывающей ребенка-инвалида, и какие документы для этого необходимы?

E-mail Печать PDF

Матери инвалидов детства, которые воспитывали их до шестилетнего возраста, имеют право на назначение досрочной пенсии по возрасту после достижения 50 лет при наличии не менее 15 лет страхового стажа.

            Для назначения пенсии женщина может обратиться в Измаильское объединенное управление Пенсионного фонда Украины Одесской области по адресу: г. Измаил, ул. Ивана Франко, 10 (по предварительной записи по телефону 5-92-25) и предоставить, в том числе свидетельство о рождении или паспорт ребенка. Для подтверждения того, что ребенок был признан инвалидом детства или ребенком-инвалидом, нужно предоставить выписку из акта осмотра в МСЭК, медицинское заключение учреждения здравоохранения, удостоверение получателя помощи, справку органа, назначающего помощь, о периоде ее назначения.

            В случае если ребенок был признан ребенком-инвалидом после достижения шестилетнего возраста, подается заключение врачебно-консультационной комиссии о том, что он имел медицинские показания для признания его ребенком-инвалидом до достижения шестилетнего возраста, или заключение МСЭК о времени наступления инвалидности. 

Подробнее...
 

Інформація про стан дотримання антикорупційного законодавства в Ізмаїльському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області у 2016 році

E-mail Печать PDF

Пріоритетними напрямками діяльності Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області є недопущення виникнення причин та умов, що сприяють проявам корупції.

Продовжується прийом та обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна». Разом з тим, з 1 серпня 2016 року впроваджено нова система обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій. Для громадян – це можливість звернутися за вирішенням своїх пенсійних питань до будь-якого управління Фонду незалежно від місця проживання, отримати консультацію чи надіслати документи дистанційно.

З метою забезпечення захисту прав застрахованих осіб на соціальне страхування управлінням проводиться щомісячний моніторинг динаміки кількості осіб, яким не зараховано страховий стаж та аналіз причин такого не зарахування. Також постійно проводиться робота із страхувальниками та фіскальною службою щодо відпрацювання помилкових звітних відомостей страхувальника: співставлення даних, використаних для призначення/перерахунку пенсій, з наявними даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Управління продовжує роботу в системі «Інтернет-Клієнт-банк», яка сприяє посиленню контролю за операціями на рахунках управління по надходженню та списанню коштів.

       Доступ громадськості до ознайомлення з проектами нормативно-правових актів з питань діяльності органів Пенсійного фонду України та публічної інформації, яка створена або знаходиться у володінні Пенсійного фонду України, забезпечується шляхом висвітлення їх на інформаційних стендах управління, проведення зустрічей з громадськими організаціями, громадянами, під час особистого прийому тощо.

Подробнее...
 

Щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії

E-mail Печать PDF

29 березня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043-VIII (далі - Закон № 1043-VIII), яким встановлено, що за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії разом із заробітною платою за період страхового стажу після 1 липня 2000 року, додатково можна надати довідку про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року. Фактично цим Законом відновлено норму, яка діяла до 1 січня 2016 року.

Закон № 1043-VIII набрав чинності з 15 квітня 2016 року.

Положення Закону № 1043-VIII поширюються також на осіб, яким пенсії призначені (перераховані) у період з 1 січня 2016 року до 15 квітня 2016 року (до дня набрання чинності цим Законом).

Терміни проведення перерахунків пенсій врегульовано статтею 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Так, перерахунок призначеної пенсії, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа (абзац другий частини 4 статті 45 Закону).

Подробнее...
 

Аналіз роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із зверненнями громадян у 2016 році

E-mail Печать PDF

Робота управління спрямована на забезпечення реалізації закріплених Конституцією України прав громадян на звернення, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Постійно вживаються заходи щодо покращання роботи зі зверненнями громадян.

Протягом 2016 року до управління надійшло 974 звернення громадян, з них:

-          на особистому прийомі – 426, що на 61 звернення більше ніж у 2015 році;

-          на виїзних прийомах – 422, що на 69 звернень більше ніж у 2015 році;

-          письмових звернень від громадян особисто – 101, що на 42 звернення менше ніж у 2015 році;

-          звернень через вищі органи влади та організації – 25, що на 4 звернення менше ніж у 2015 році.

Повторних, колективних, дублетних та масових звернень за звітний період не надходило.

На виїзних прийомах особлива увага приділяється як інвалідам Великої Вітчизняної війни, так і особам з обмеженими фізичними можливостями, інвалідів по зору та осіб, яким виповнилося 80 і більше років. На таких прийомах прийнято 160 осіб.

Подробнее...
 

ДО УВАГИ БУХГАЛТЕРІВ!

E-mail Печать PDF

               ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК У ЗВІТІ З ЄСВ

      В даний час переважна більшість бухгалтерів формують та подають звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Звіт з ЄСВ) з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, яке мінімізує появу технічних помилок. Проте навіть досвідчені бухгалтери не застраховані від можливих огріхів у звітності. Тож розглянемо шляхи виправлення найбільш типових помилок.

Якщо помилки у звіті з ЄСВ виявлено, коли строк подання звіту не минув, то можна до закінчення строку повторно сформувати і подати його — останній поданий звіт вважатиметься чинним.

Але пам’ятайте: не можна подавати тільки окремі таблиці з виправленими даними за поточний звітний період, тоді весь звіт вважатиметься не поданим.

Якщо ж строк подання звіту минув, виправлення проводимо залежно від виду помилки.

У разі, якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальнику необхідно подати Звіт із ЄСВ за попередній період (періоди) (як зазначено в п. 3 розділу V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 14.04.2015 № 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.05.2016 №682/28812 (далі Порядок №435)).

Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 01 травня 2015 року. 

                   Виправлення помилок в таблиці 5 та таблиці 7 Додатка 4 

Подробнее...
 

До уваги пенсіонерів!

E-mail Печать PDF

Пенсійний фонд України роз’яснює

особливості виплати пенсій за січень 2017 року 

Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру.

З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня.

Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.

Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.

З усіх питань, пов’язаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись до Контакт-центру Пенсійного фонду України 0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів - безкоштовно), або до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за тел.: 4-89-89, 4-86-40, 2-23-25.

 

Когда пенсия не подлежит индексации

E-mail Печать PDF

Законом Украины «Об индексации денежных доходов населения» определено, что индексации подлежат денежные доходы граждан, которые они получили в гривнях на территории Украины и которые не носят разового характера. К таким доходам относятся пенсии, стипендии оплата труда, суммы выплат, которые осуществляются согласно законодательству об общеобязательном государственном социальном страховании, суммы возмещения вреда, причиненного работнику увечьем или другим повреждением здоровья, а также суммы, которые выплачиваются лицам, имеющим право на возмещение вреда по случаю потери кормильца, размер алиментов, определенный судом в твердой денежной сумме.

Порядок проведения индексации денежных доходов населения определяет правила исчисления индекса потребительских цен для осуществления индексации и сумм индексации денежных доходов населения и распространяется на предприятия, учреждения и организации независимо от формы собственности и хозяйствования, а также на физических лиц, использующих труд наемных работников.

При этом пунктом 3 этого Порядка определены отдельные доходы граждан, которые не относятся к объектам индексации.

Так, социальные выплаты, которые определяются в зависимости от прожиточного минимума, не являются объектами индексации, поэтому не индексируются.

Подробнее...
 

Реалізація захисту прав людини з питань, що стосується діяльності Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

E-mail Печать PDF

В Україні як в соціальній, правовій державі - Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави (статті 1, 3 Конституції України). Зазначені конституційні положення викладені в розділі ІІ Конституції України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Тим самим право на соціальний захист віднесено до основоположних прав і свобод.

Досліджуючи поняття прав людини в цілому, слід відмітити, що права людини розглядаються, як певні нормативно-структуровані якості й особливості буття особистості, які виражають її свободу, є невіддільними й необхідними способами та умовами її життя, її взаємовідносин із суспільством, державою, іншими індивідами.  Права людини представляють собою певні можливості людини, необхідні для її існування та розвитку, які об’єктивно визначаються досягнутим людством рівень розвитку і мають бути рівними для всіх людей. Рівність прав громадян України, закріплена  статтею 21 Конституції України, де зазначено, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Подробнее...
 

Права людини з питань, що стосуються діяльності Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

Основним нормативно-правовим актом, що встановлює право громадян на соціальний захист є Конституція України. Конституція України проголошує і закріплює право на соціальний захист громадян та визначає конкретні види соціального забезпечення. Зокрема, закріплюється право на забезпечення у старості (одержання пенсії) чи у разі втрати годувальника; у разі повної або часткової втрати працездатності (інвалідність); при тимчасовій втраті працездатності; а також у випадку безробіття, що сталося з незалежних від громадянина причин.

Одним з основних пріоритетів Пенсійного фонду України – є реалізація конституційного права громадян на звернення, що допомагає підвищити якість обслуговування та захистити права людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України.

Для Пенсійного фонду України належний рівень проінформованості населення щодо своїх прав та обов’язків є запорукою успішного втілення державної політики у сфері пенсійного забезпечення, відповідно і соціального спокою. А значить: своєчасне і зрозуміле інформування про зміни в пенсійному законодавстві, про права і обов’язки громадян – важлива частина діалогу ПФУ із суспільством. А тому, Ізмаїльське об’єднане управління ПФУ Одеської області проводить роз`яснювальну роботу через засоби масової інформації: газети та інформаційні сайти.

Подробнее...
 

Складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця

E-mail Печать PDF

Чи враховується до складу зарплати під час обчислення пенсії держслужбовця виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця? 

            Згідно з Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб пенсія державним службовцям призначається у розмірі 60% суми їхньої заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідно посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

            Отже під час призначення пенсії виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця зараховується до заробітку, з якого обчислюється розмір пенсії.

Подробнее...
 

Про перерахунок пенсії

E-mail Печать PDF

Чи можна змінити п’ять років заробітку, врахованого при обчисленні пенсії,

та за якого стажу роботи встановлюється мінімальна пенсія? 

            Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 р. На бажання пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, для обчислення пенсії також ураховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв.

            При цьому для підтвердження заробітної плати на бажання пенсіонера подається довідка про заробітну плату (дохід) до 1 липня 2000 р. із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, місцезнаходження та адреси, за якими можна провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

            Тобто пенсіонер має право в будь-який час звернутися до управління ПФУ за місцем одержання пенсій із заявою щодо перерахунку пенсії та подати довідку за будь-які інші 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв. При цьому пенсії (за доцільності) буде проведено з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма потрібними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма потрібними документами подано ним після 15 числа.

Подробнее...
 

Про виплату пенсії по втраті годувальника після виповнення 18 років

E-mail Печать PDF

Згідно із статтею 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.            При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника 

Непрацездатними членами сім'ї вважаються, зокрема діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

                Згідно із Сімейним кодексом України опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється              над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування - над дитиною у віці             від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним Кодексом України.

                                                                                                                                                                      Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім'ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

Після досягнення одним із непрацездатних членів сім'ї повноліття, виплата пенсії припиняється у зв'язку з необхідністю подальшого виділення частки пенсії на повнолітнього одержувача.

Для уникнення переплат пенсій, виплата пенсії у зв'язку з втратою годувальника       на молодших утриманців продовжується після з'ясування підстав для виплати на повнолітнього утриманця.

Подробнее...
 

Виплата пенсій особам, які укладають контракти про проходження військової служби

E-mail Печать PDF

Пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ проводиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі – Закон).

            Відповідно до статті 2 Закону військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

            Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та державної спеціальної служби транспорту, службу до Національної поліції, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється.

Подробнее...
 

Повышение пенсий с 1 декабря 2016 года

E-mail Печать PDF

Согласно Закону Украины «О Государственном бюджете Украины на 2016 год» с 01.12.2016 года увеличен размер прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность с 1130 грн. до 1247 грн. Это стало основанием для проведения перерасчета составляющих пенсионной выплаты, размер которых зависит от прожиточного минимума лиц, утративших трудоспособность.

Перерасчету подлежат: минимальный размер пенсии; доплата за сверхнормативный стаж; повышение ветеранам войны; пенсии за особые заслуги перед Украиной и другие доплаты и надбавки. На декабрь пересчитано 29044 пенсионных дел. После перерасчета размер пенсионной выплаты (с учетом всех надбавок, дополнительных пенсий, целевой денежной помощи, индексации) не может превышать 10740 грн. Только размер ежемесячного пожизненного денежного содержания судей в отставке выплачивается без ограничения.

            Согласно Порядку проведения перерасчета пенсий не пересчитываются:

            - пенсии работающим пенсионерам, размер которых рассчитан согласно ст. 28 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании»;

            - повышение детям войны согласно Закону Украины «О социальной защите детей войны»;

            - дополнительная пенсия за ущерб, нанесенный здоровью, и компенсационные выплаты по потере кормильца, установленные в соответствии с Законом Украины «О статусе и социальной защите граждан, которые пострадали вследствие Чернобыльской катастрофы»;

Подробнее...
 

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

E-mail Печать PDF

-          головний спеціаліст відділу обслуговування громадян (2 вакансії);

-          головний спеціаліст відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем (2 вакансії). 

Кваліфікаційні вимоги:

-          освіта вища ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (економічна, юридична, технічна);

-          вільне володіння державною мовою. 

Строк подачі документів – по 07.12.2016 р.

Прийом документів, надання додаткової інформації по функціональним обов’язкам, розміру та умовам оплати праці здійснює сектор персоналу та організаційно-інформаційної роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області з понеділка по п’ятницю за адресою: м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46, каб. № 8, тел. 2-17-16.

 

Модернизирован веб-портал электронных услуг Пенсионного фонда Украины

E-mail Печать PDF

С 1 ноября 2016 года заработал обновленный веб-портал электронных услуг Пенсионного фонда Украины 

            Благодаря новым функциональным возможностям значительно расширен дистанционный доступ граждан к услугам, предоставляемым Пенсионным фондом Украины.

            Таким образом, пользователи веб-ресурса без очередей и лишних затрат времени могут воспользоваться следующими электронными услугами:

Ø  получать информацию, накопленную в   базах данных персонифицированного учета;

Ø  осуществлять контроль за данными, которые вносятся в систему персонифицированного учета и влияют на пенсионные права (для работающих);

Ø  получать сведения из собственного пенсионного дела             (для пенсионеров) относительно суммы назначенной пенсии с учетом всех установленных надбавок, вида пенсии, окончания срока выплаты пенсии и т.п.;

Ø  подавать заявление-запрос на предварительный заказ бумажных документов, в частности выписки из системы персонифицированного учета, выписки из пенсионного дела (для пенсионеров), выписки о состоянии расчетов с ПФУ (для страхователей);

Ø  подавать жалобы в органы Пенсионного фонда Украины;

Ø  подавать заявления о назначении пенсии в органы Пенсионного фонда Украины;

Ø  подавать заявления о перерасчете пенсии в связи с приобретенным страховым стажем в органы Пенсионного фонда Украины (для пенсионеров);

Ø  записаться на прием в орган Пенсионного фонда с возможностью выбора времени, удобного для посещения Фонда.

Подробнее...
 

Відповідно до встановлених графіків профінансовані та виплачені пенсії за листопад 2016 року

E-mail Печать PDF

Станом на 11 листопада Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області продовжує фінансування пенсійних виплат за поточний місяць. На листопад 2016 року чисельність отримувачів пенсій по м. Ізмаїл та Ізмаїльському району складає 35046 осіб. В банківських установах обслуговуються 17621 особа, або 50,3% від загальної численності пенсіонерів, на поштових відділеннях -17425 осіб, або 49,7%.

Загальна потреба на виплату пенсій та допомог у листопаді 2016 року складає 53 739,3 тис. грн. Всього на теперішній час профінансовано 22 710,0 тис. грн., або 42,3% від загальної потреби. При цьому, на підприємства поштового зв’язку перераховано 13 858,0 тис. грн., що забезпечує виплату пенсій по 14 листопада 2016 року та на банківські установи - 8 852,0 тис. грн., що забезпечує виплату пенсій по 13 листопада включно. Таким чином, усім пенсіонерам міста та району виплата пенсій та допомог здійснюється своєчасно, в повному обсязі та з дотриманням виплатного графіку. 

Подробнее...
 

Про виплату пенсій переселенцям

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області

нагадує про необхідність звернення отримувачів пенсій – внутрішньо переміщеним особам за заміною пенсійних посвідчень на платіжні картки, які одночасно є пенсійними посвідченнями

             Починаючи з 01.07.2016 р. виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється тільки через рахунки та мережу установ та приладів ПАТ «Державний ощадний банк України».

            Крім того, пенсійне посвідчення вказаній категорії громадян виготовляється у вигляді платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням. При цьому, у разі отримання особою такої платіжної картки, пенсійне посвідчення (звичайне) не видається.

            Виготовлення електронних пенсійних посвідчень здійснюється згідно із заявами пенсіонерів, які подаються до органу Пенсійного фонду України, протягом 30 робочих днів зі дня прийняття такої заяви. Разом з електронним посвідченням буде надаватися інструкція по його використанню.

            Для подання заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення пенсіонерам-переселенцям терміново необхідно звернутись до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за адресою: м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10, каб. 9.

            За додатковою інформацією звертатися за телефонами: 4-86-44, 5-92-25.

 

Про перерахунок пенсій державним службовцям

E-mail Печать PDF

Чи має право пенсіонера, якому пенсію призначено згідно із Законом України від 16.12.1993 р. № 3723 «Про державну службу», на перерахунок пенсії в разі підвищення зарплати держслужбовцям? 

            На виконання вимог Закону України від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 3723), зокрема статті 371, якою передбачалося право на проведення перерахунку пенсії, було ухвалено низку нормативно-правових актів, зокрема постанову КМУ від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» - (далі – постанова № 865) та наказ Мінпраці України і Головного управління державної служби України від 03.12.2003 р. № 319/144 «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад».

            З 1 червня 2015 р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону № 3723.

            У зв’язку з набранням чинності Законом України від 10.12.2015 р. № 889-VIII «Про державну службу» (далі – Закон № 889) скасовано, зокрема, статтю 371 Закону № 3723.

Подробнее...
 

Призначення пенсії за період роботи на Крайній Півночі

E-mail Печать PDF

Між Урядом України і Урядом Російської Федерації 15 січня 1993 р. було підписано Угоду, яка передбачає, що громадяни обох країн, що домовляються, які пропрацювали не менш як 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менш як 20 календарних років у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їхнього постійного проживання на території обох держав мають право на пенсію за віком:

            чоловіки – за досягненням 55 років і загального стажу роботи – не менш як 25 років;

            жінки – за досягнення 50 років і загального стажу роботи – не менш як 20 років.

            Громадянам, які працювали як у районах Крайньої Півночі, так і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, один рік роботи у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, зараховується за дев’ять місяців роботи в районах крайньої Півночі.

            Під час визначення права на зниження пенсійного віку враховується лише час роботи. Час навчання, військової служби в таких місцевостях не вважається таким, що дає право на зниження.

Подробнее...
 

Пенсия по возрасту на льготных условиях

E-mail Печать PDF

Как можно оформить пенсию по возрасту на льготных условиях по Списку № 2, имея стаж электрогазосварщика на предприятии, которое находится в состоянии банкротства?

 

            Условия назначения пенсии по возрасту на льготных условиях определены ст. 13 Закона Украины «О пенсионном обеспечении».

            Согласно п. «б» этой статьи, право на пенсию по возрасту на льготных условиях имеют, в частности мужчины, занятые полный рабочий день во вредных и тяжелых условиях труда по Списку № 2 производств, работ, профессий, должностей и показателей, утвержденному Кабинетом Министров Украины, и по результатам аттестации рабочих мест, после достижения 55 лет и при наличии 30 лет страхового стажа, из них не менее 12 лет 6 месяцев на указанных работах.

            Мужчинам, которые имеют не менее половины стажа на указанных работах (6 лет 3 месяца), при наличии предусмотренного общего стажа работы пенсии по возрасту на льготных условиях назначаются с уменьшением определенного законодательством пенсионного возраста (60 лет) на 1 год за каждые 2 года 6 месяцев такой работы.

Подробнее...
 

О налогообложении пенсий

E-mail Печать PDF

Вопрос налогообложения пенсий регулируется Налоговым кодексом Украины (далее – Кодекс). Согласно положениям Кодекса, с 1 января 2016 года объектом налогообложения была часть пенсионной выплаты, превышающая сумму 4134,00 грн. (три размера минимальной зарплаты в расчете на месяц, которая установлена на 1 января 2016 года). В связи со вступлением в силу Закона Украины от 02.06.2016 г. № 1411-VІІІ, которым внесены соответствующие изменения в Кодекс, с 01.07.2016 г. объектом налогообложения является часть пенсионной выплаты, которая превышает десять размеров прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность в расчете на месяц, которая установлена на 1 января отчетного налогового года (с 01.07.2016 г. – 10740,00 грн.).

            С 01.07.2016 р. пенсии, размер которых не достигает 10740,00 грн., не облагаются налогом. При этом Законом Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон) установлен особый порядок выплаты пенсий работающим пенсионерам. Согласно ст. 47 Закона, временно, по 31.12.2016 г., в период работы (кроме работы на должностях и на условиях, предусмотренных законами Украины «О государственной службе», «О прокуратуре», «О судоустройстве и статусе судей») пенсия, размер которой превышает 150% от прожиточного минимума, установленного для лиц, утративших трудоспособность, выплачивается в размере 85% от назначенного размера, но не менее 150% от прожиточного минимума, установленного для лиц, утративших трудоспособность (с 01.01.2016 г. – 1611,00 грн. (1074,00 грн. х 150%), с 01.05.2016 г. – 1695,00 грн. (1130,00 грн. х 150%)).

            Лицам, которые работают на должностях и на условиях, предусмотренных законами Украины «О государственной службе», «О прокуратуре», «О судоустройстве и статусе судей», назначенные пенсии/ежемесячное пожизненное денежное содержание не выплачиваются.

            Указанный порядок не применяется к инвалидам І и ІІ групп, инвалидам войны ІІІ группы и участникам боевых действий, лицам, на которых распространяется действие п. 1 ст. 10 Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты» и в течение особого периода к лицам, которые проходят военную службу.

Елена Лещева – заместитель начальника

Измаильского объединенного управления ПФУ Одесской области

 

Виды перерасчетов пенсии

E-mail Печать PDF

Есть ли разница между двумя видами перерасчетов пенсии:

Ø  при наличии 24 месяцев страхового стажа работающим пенсионерам;

Ø  в связи с увеличением средней зарплаты в Украине?

Действительно, это разные перерасчеты пенсий, установленные законодательством.

Порядок проведения перерасчета пенсий лицам, которые после назначения пенсии продолжали работать и приобрели соответствующий страховой стаж, определен частью четвертой ст. 42 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон). Перерасчет осуществляется в случае, если человек после назначения пенсии продолжал работать и приобрел страховой стаж, в частности, не менее 24 месяцев. Перерасчет пенсии проводится из заработной платы (дохода), из которой исчисляется пенсия.

            По желанию пенсионера перерасчет пенсии может осуществляться из зарплаты за периоды страхового стажа, указанные в части первой ст. 40 Закона (за весь период страхового стажа начиная с 1 июля 2000 года или за любые 60 календарных месяцев страхового стажа до 1 июля 2000 года и за весь период страхового стажа начиная  с 1 июля 2000 года), с применением показателя средней заработной платы (дохода), который учитывался при назначении (предыдущем перерасчете) пенсии.

            Порядок проведения перерасчета пенсий в связи с ростом средней зарплаты в Украине определен частью второй ст. 42 Закона, действие которой приостановлено до стабилизации экономической ситуации в стране Законом Украины «О предотвращении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в Украине» от 27.03.2014 г. № 1166-VII.

            Перерасчет пенсии согласно части четвертой ст. 42 Закона проводится по заявлению пенсионера, а перерасчет пенсий в связи с ростом средней зарплаты в Украине – в случае принятия решения Кабинетом Министров Украины и не требует обращения пенсионера.

Напоминаем, что по вопросам перерасчета пенсии, а также за дополнительной информацией по вопросам пенсионного обеспечения можно обращаться по адресу: ул. Ивана Франко, 10, тел.: 4-86-40, 4-86-44, 5-92-25.

Наталия Пасичник – начальник отдела обслуживания граждан

Измаильского объединенного управления ПФУ Одесской области

 

ГРАФІК

E-mail Печать PDF

ГРАФІК

особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів

 Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області 

Подробнее...
 

Учитывается ли стаж работы в органах налоговой милиции при увольнении из Национальной полиции?

E-mail Печать PDF

В статье 17 Закона Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц» определены виды службы и периоды времени, которые засчитывают в выслугу лет для назначения пенсии.

            В частности, в выслугу лет для назначения пенсии засчитывается военная служба, служба в органах внутренних дел, полиции, государственной пожарной охране, Государственной службе специальной связи и защиты информации Украины, органах и подразделениях гражданской защиты, налоговой милиции, Государственной уголовно-исполнительной службе Украины на должностях начальствующего и рядового состава со дня назначения на соответствующую должность.

            Исчисление выслуги лет осуществляет уполномоченное структурное подразделение Национальной полиции. 

Подробнее...
 

Можно ли назначить пенсию согласно Закону Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы» при отсутствии удостоверения ликвидатора или пострадавшего?

E-mail Печать PDF

Статьей 55 Закона Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы» (далее - Закон) предусмотрено назначение пенсий по возрасту с уменьшением пенсионного возраста пострадавшим от Чернобыльской катастрофы.

            Участниками ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, которые работали в зоне отчуждения с 1 июля по 31 декабря 1986 года не менее 5 календарных дней, пенсия по возрасту назначается со снижением пенсионного возраста на 10 лет, а тем, кто работал в зоне отчуждения с 1 июля по 31 декабря 1986 года от 1 до 5 календарных дней, - на 5 лет.

            Удостоверения «Участник ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС» и «Пострадавший от Чернобыльской катастрофы» являются документами, которые подтверждают статус граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы, и предоставляют право на пользование льготами, установленными Законом.

            Документы, необходимые для определения права и назначения пенсии по возрасту с уменьшением пенсионного возраста, указаны в Порядке представления и оформления документов для назначения (перерасчета) пенсий согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», утвержденном постановлением Пенсионного фонда Украины от 25.11.2005 г. № 22-1.

Подробнее...
 

Нове у порядку звернення за призначенням пенсії

E-mail Печать PDF

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Порядок звернення), визначено, що заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім’ї в разі втрати годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі видної йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі за місцем проживання (реєстрації). Документом, що засвідчує місце проживання особи, є паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), в тому числі органів місцевого самоврядування. Іноземці та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне проживання.

            Якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їхнього проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників, за місцезнаходженням таких закладів (органів).

Подробнее...
 

Про врахування матеріальної допомоги та сум індексації в середній заробітній платі

E-mail Печать PDF

Чи враховується в заробітку, з якого обчислюється пенсія відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», матеріальна допомога та індексація заробітної плати? 

            Заробітна плата наукових працівників згідно зі ст. 36 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі – Закон) складається з посадових окладів (ставок), премій, доплат за наукові ступені, вчені звання, надбавки за стаж наукової, науково-педагогічної роботи та інших надбавок, доплат та винагород, передбачених законодавством у сфері наукової і науково-технічної діяльності.

            Статтею 37 закону визначено, що пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60% сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески).

            Під час обчислення наукової пенсії враховуються суми заробітної плати особи за відповідний період, нараховані їй згідно із трудовим договором (контрактом) за обійманими посадами, перебування на яких зараховується до наукового стажу.

Обновлено 06.10.2016 15:32 Подробнее...
 

Засчитывается ли в стаж, который дает право на пенсию по выслуге лет, период работы в должности инструктора по спорту в детском саду?

E-mail Печать PDF

Согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» пенсии по выслуге лет назначают по нормам этого Закона в случае достижения лицом пенсионного возраста и при наличии трудового стажа, предусмотренного Законом Украины «О пенсионном обеспечении» (далее – Закон).

            Законом и Перечнем заведений и учреждений образования, здравоохранения и социальной защиты и должностей, работа на которых дает право на пенсию по выслуге лет (далее – Перечень), предусмотрено, в частности, что право на пенсию по выслуге лет имеют работники образования после достижения соответствующего возраста и при наличии специального стажа работы соответствующей продолжительности.

            Пунктом «1. Образование» Перечня в дошкольных учебных заведениях всех типов, в том числе в детских садах, предусмотрены должности заведующего, воспитателя-методиста, воспитателя, музыкального руководителя, учителя-дефектолога, учителя-логопеда, практического психолога.

            Должность инструктора по спорту в дошкольных учебных заведениях в Перечне не предусмотрена. Поэтому для зачисления в стаж работы, которая дает право на пенсию по выслуге лет согласно ст. 50 Закона, периоды работы в детском саду в должности инструктора по спорту оснований нет. 

Подробнее...
 

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

E-mail Печать PDF

-          завідувач сектору адміністрування та захисту інформаційно-аналітичних систем;

-          головний спеціаліст відділу обслуговування громадян (2 вакансії);

-          головний спеціаліст відділу контрольно-перевірочної роботи.

Кваліфікаційні вимоги

до завідувача сектору адміністрування та захисту інформаційно-аналітичних систем:

-          освіта вища ступеня магістра, спеціаліста (технічна);

-          досвід роботи на посадах державної служби категорій «Б» та «В» або досвід роботи на керівних посадах не менше 1 року;

-          вільне володіння державною мовою.

Подробнее...
 

О перерасчете пенсии

E-mail Печать PDF

 Возможен ли, после увольнения с работы, перерасчет пенсии с учетом заработной платы за лучшие пять лет за период работы после 2001 года и с применением показателя средней заработной платы по народному хозяйству страны за 2010 год? 

Порядок осуществления перерасчета пенсий лицам, которые после назначения пенсии продолжали работать и приобрели соответствующий страховой стаж, определен ст. 42 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон). В частности, если человек после назначения пенсии продолжал работать, перерасчет пенсии осуществляется с учетом не менее чем 24 месяцев страхового стажа после назначения (предыдущего перерасчета) пенсии. Перерасчет пенсии осуществляют из заработной платы (дохода), из которой исчислена пенсия.

По желанию пенсионера перерасчет пенсии может быть осуществлен из заработной платы за периоды страхового стажа, указанные в ч. 1 ст. 40 Закона.

При этом в обоих случаях при осуществлении перерасчета пенсии изменение показателя средней заработной платы (дохода) не предусмотрено.

Подробнее...
 

О перерасчете военной пенсии

E-mail Печать PDF

Имеет ли право на перерасчет пенсии военный пенсионер, работающий служащим в гражданской организации? 

Пенсионное обеспечение лиц, уволенных с военной службы, осуществляется согласно Закону Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц», который определяет условия, нормы и порядок пенсионного обеспечения военнослужащих.

В частности, этот Закон не предусматривает исчисление пенсий с учетом страхового стажа, приобретенного после увольнения со службы.

Однако период работы в гражданских организациях засчитывается в страховой стаж, который дает право на назначение пенсии согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», в случае достижения пенсионного возраста, установленного ст. 26 этого Закона (для мужчин – 60 лет), и при наличии страхового стажа не менее 15 лет.

Согласно ст. 7 Закона «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц» военнослужащим, которые одновременно имеют право на разные государственные пенсии, назначается одна пенсия по их выбору. Если лицо имеет право на получение пенсии согласно этому Закону и Закону «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», назначается одна пенсия по его выбору.

Подробнее...
 

О недополученной пенсии

E-mail Печать PDF

Сумма пенсии, которая принадлежала пенсионеру и осталась недополученной в связи с его смертью, выплачивается по месяц смерти включительно членам его семьи, которые проживали вместе с ним на день смерти. В частности это касается нетрудоспособных членов семьи, которые находились на его иждивении, независимо от того, проживали они вместе с умершим пенсионером или нет. Обратиться за выплатой суммы пенсии умершего пенсионера нужно на протяжении шести месяцев со дня открытия наследства.

            В случае отсутствия нетрудоспособных членов семьи или если они не обратятся за выплатой указанной суммы в течение шести месяцев, пенсия, которая принадлежала пенсионеру, остается недополученной и входит в состав наследства.

            Если же пенсия выплачивалась через банк, то в случае поступления в уполномоченный банк сведений о смерти получателя пенсии и денежной помощи банк обязан прекратить зачисление средств на текущий счет с месяца, следующего за месяцем смерти получателя.

Подробнее...
 

Условия предоставления денежной помощи при выходе на пенсию в размере 10 месячных пенсий

E-mail Печать PDF

Начиная с октября 2011 года Законом Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» предусмотрена выплата денежной помощи, которая не подлежит налогообложению, в размере десяти месячных пенсий лица по состоянию на день ее назначения.

Денежная помощь предоставляется при следующих условиях:

Ø  если пенсия по возрасту согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» назначается после 1 октября 2011 года;

Ø  если на день достижения пенсионного возраста, предусмотренного ст. 26 указанного закона, лицо работало в заведениях и учреждениях государственной или коммунальной формы собственности на должностях, работа на которых дает право на назначение пенсии по выслуге лет согласно пунктам «е» - «ж» ст. 55 Закона Украины «О пенсионном обеспечении»;

Ø  если страховой стаж на указанных должностях составляет 35 лет для мужчин, 30 лет для женщин;

Подробнее...
 

О стаже работы за границей

E-mail Печать PDF

Можно ли засчитать в общий страховой стаж период работы, приобретенный на территории Монголии?

             На сегодняшний день в отношениях между Украиной и Монголией продолжает действовать Соглашение между СССР и Монгольской Народной Республикой о сотрудничестве в сфере социального обеспечения, подписанное 06.04.1981 г. и действующее с 28.01.1982 г. (далее - Соглашение).

            Согласно ст. 1 Соглашения, при осуществлении социального обеспечения применяется законодательство договорной стороны, на территории которой проживает гражданин, если Соглашением не предусмотрено иное.

            Статьей 4 Соглашения предусмотрено, что при назначении пенсий засчитывается полностью трудовой стаж, приобретенный на территории обеих договорных сторон и подтвержденный компетентными органами той договорной стороны, на территории которой был приобретен стаж. Расчет стажа работы в каждой из договорных сторон осуществляется по законодательству той договорной стороны, на территории которой проводилась работа или приравненная к ней деятельность.

            Итак, засчитать в общий страховой стаж период работы, приобретенный на территории Монголии, можно в случае получения подтверждения такого стажа от компетентных органов Монгольской Народной республики. 

Подробнее...
 

О стаже работы за границей

E-mail Печать PDF

Будет ли назначена пенсия за стаж, приобретенный на территории Испании? 

            Вопрос назначения пенсии гражданам Украины, которые работали на территории Королевства Испания, урегулированы положением Соглашения между Украиной и королевством Испания о социальном обеспечении граждан от 07.10.1996 г. (Дале – Соглашение).

            Соглашение заключено по пропорциональному принципу финансирования пенсий, согласно которому каждая сторона назначает и выплачивает пенсию за страховой стаж, приобретенный на своей территории.

            При этом для определения права на пенсию принимается во внимание и страховой стаж, приобретенный на территории другой  договорной стороны.

            Для рассмотрения вопроса о назначении пенсии компетентные органы Украины и Испании обмениваются формулярами связи и присылают друг другу подтверждение страхового стажа. 

Подробнее...
 

Порядок начисления пенсии по возрасту

E-mail Печать PDF

В Украине размер пенсии в солидарной системе зависит от страхового стажа лица и от заработка (дохода), который оно получало на протяжении трудовой деятельности и из которого были уплачены взносы в Пенсионный фонд Украины. Основной нормативный акт, регламентирующий сегодня порядок исчисления страховых пенсий – Закон Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон)

 Для того чтобы рассчитать размер пенсии по возрасту, коэффициент страхового стажа каждого конкретного лица умножаем на его заработок для исчисления пенсии.

Таким образом, размер пенсии по возрасту определяется по формуле: П = Зп*Кс, где:

П – размер пенсии (в гривнах);

Зп – заработная плата (доход) застрахованного лица, определенная согласно ст. 40 Закона, из которой исчисляется пенсия (в гривнах);

Кс – коэффициент страхового стажа застрахованного лица, определенный согласно ст. 25 Закона.

            Коэффициент страхового стажа рассчитывается по формуле:

Подробнее...
 

О назначении пенсий по потере кормильца

E-mail Печать PDF

Может ли ребенок-инвалид перейти на пенсию умершего отца и как это сделать? 

            Согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон) пенсия по потере кормильца назначается нетрудоспособным членам семьи умершего кормильца, которые находились на его иждивении, при наличии у кормильца на день смерти страхового стажа, который был бы необходим ему для назначения пенсии по ІІІ группе инвалидности.

            Независимо от продолжительности страхового стажа кормильца пенсия по потере кормильца назначается нетрудоспособным членам семьи, если умерший на день смерти был пенсионером. В этом случае пенсию возможно назначить по материалам пенсионного дела кормильца.

            Нетрудоспособными членами семьи кормильца являются жена, если она является инвалидом или достигла пенсионного возраста, предусмотренного ст. 26 Закона, а также дети, не достигшие 18 лет, или старше этого возраста ставшие инвалидами до достижения 18 лет.

            Документы, которые необходимо представить к заявлению о назначении пенсии по потере кормильца, предусмотрены Порядком представления и оформления документов для назначения (перерасчета) пенсий согласно Закону, утвержденным постановлением правления Пенсионного фонда Украины от 25.11.2005 г. № 22-1.

Подробнее...
 

Оптимизация заработка

E-mail Печать PDF

Проводится ли оптимизация заработка 10 процентов продолжительности страхового стажа за период после 2000 года? 

            Период, за который учитывается заработная плата для определения размера пенсии, установлен ст. 40 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», в частности, предусмотрено, что по выбору лица, которое обратилось за назначением пенсии, из периода, за который учитывается заработная плата (доход) для исчисления пенсии, исключаются периоды до 60 календарных месяцев страхового стажа подряд при условии, что периоды в сумме составляют не более 10 процентов продолжительности страхового стажа, учтенного в одинарном размере.

            Исключению подлежит период до 60 календарных месяцев страхового стажа с наиболее низким коэффициентом заработка за период как до 2000 года, так и после этой даты.

            При этом после исключения период, за который учитывается заработная плата, не может быть меньше 60 календарных месяцев. 

Подробнее...
 

Возраст выхода на пенсию многодетных матерей

E-mail Печать PDF

Относятся ли к многодетным матерям женщины, которые родили троих или четверых детей? 

            Условия назначения пенсий многодетным матерям определены абзацем четвертым п. 3 раздела ХV «Заключительные положения» Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании». В частности, право на назначение досрочной пенсии по возрасту после достижения 50 лет имеют женщины, которые родили пятерых или более детей и воспитали их до шестилетнего возраста, при наличии не менее 15 лет страхового стажа.

            Женщины, которые имеют троих или четверых детей, не относятся к тем, кому законодательство предоставляет право на назначение досрочной пенсии по возрасту. 

Подробнее...
 

О назначении льготных пенсий

E-mail Печать PDF

Есть ли льготы при назначении пенсии за время работы на АЗС? 

            Назначение пенсии осуществляется согласно действующему законодательству, которым предусмотрены категории лиц, имеющие право на пенсию по возрасту раньше общеустановленного пенсионного возраста, а также категории лиц, размер пенсии которых определяется на гарантированном уровне.

            Право на пенсию раньше установленного возраста имею лица при наличии определенной продолжительности стажа, который дает право на пенсию по возрасту на льготных условиях. Такое право предоставлено, в частности, лицам, которые работают на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по Списку № 1 или на других работах с вредными и тяжелыми условиями труда по Списку № 2, и с учетом аттестации рабочих мест. Является ли работа (должность) льготной, определяет предприятие с учетом Списков № 1 и № 2.

            Размер пенсии по возрасту на льготных условиях определяется согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» с учетом приобретенного страхового стажа и полученной заработной платы, из которой были уплачены страховые взносы.

            Следует заметить, что в законодательстве нет нормы, которая предусматривала бы льготы при исчислении размера пенсии работникам АЗС. 

Подробнее...
 

Реєстрація користувачів на Веб-порталі Пенсійного фонду України – зручна можливість здійснення постійного контролю пенсійної облікової картки!

E-mail Печать PDF

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі-реєстр застрахованих осіб) формує та веде Пенсійний фонд України. В реєстрі застрахованих осіб для кожної застрахованої особи заводиться персональна облікова картка, яку можна порівняти з банківським рахунком, що обліковується за номером.

У кожній обліковій картці реєстру застрахованих осіб, аналогічно, як і у банківських рахунках, міститься інформація про особу, зокрема, прізвище, ім’я та по батькові, відомості, які необхідні для обчислення та призначення страхових виплат всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме, страховий стаж, заробітна плата (дохід), з якої сплачено страхові внески, а також інформація про страхові виплати.

Зазначене жодною мірою не обмежує і не порушує конституційного права кожного на свободу совісті і релігійні переконання, тобто, якщо людина відмовилась від ідентифікаційного коду (про що в паспорті є відповідна позначка) дані про неї в реєстрі застрахованих осіб заводяться по серії та номеру паспорту.

Пенсійний фонд надає Вам зручну можливість здійснювати постійний контроль за такими даними, що впливають на Ваші пенсійні права.

Подробнее...
 

Пенсионное обеспечение переселенцев

E-mail Печать PDF

Порядок выплаты помощи на погребение пенсионеров, которые находились на учете в управлениях Пенсионного фонда Украины на временно оккупированной территории Украины или районе проведения антитеррористической операции

      Если умерший пенсионер на время смерти не находился на учете в управлении Пенсионного фонда Украины на подконтрольной территории, выплату помощи на погребение и недополученной пенсии умершего осуществляет управление Пенсионного фонда Украины на территории, контролируемой украинской властью, в которое обратились лица, имеющие право на получение таких выплат согласно законодательству.

      Кроме заявления о выплате помощи на погребение необходимо предоставить выписку из Государственного реестра актов гражданского состояния граждан о смерти, выданное территориальным органом Министерства юстиции Украины в порядке, определенном действующим законодательством относительно осуществления государственной регистрации смерти, а также документы, которые подтверждают статус заявителя.

 Надежда Кучеренко – заместитель начальник отдела

обслуживания граждан Измаильского объединенного

управления ПФУ Одесской области

 

 

 

Пенсионное обеспечение переселенцев

E-mail Печать PDF

Информация для пенсионеров Донецкой и Луганской областей

            В отдельных районах Донецкой и Луганской областей, которые временно не контролируются украинской властью, органы пенсионного фонда Украины не осуществляют свою деятельность. При этом пенсии назначаются, выплачиваются территориальными органами Пенсионного фонда Украины по месту фактического проживания/пребывания внутренне перемещенных лиц на подконтрольных украинской власти территориях.

            Таким образом, в случае переселения в г. Измаил или Измаильский район:

Ø  для продолжения выплаты пенсии после переезда необходимо обратиться в Измаильское объединенное управление Пенсионного фонда Украины Одесской области по адресу: г. Измаил ул. Ивана Франко, 10, каб. 7, тел. 4-86-44, 5-92-25;

Подробнее...
 

Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування

E-mail Печать PDF

 Проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій» передбачається запровадити в Україні накопичувальну пенсійну систему з 1 липня 2017 року, тоді як раніше планувалася дата 1 січня 2017 року. Метою проекту акта є створення справедливої системи пенсійного забезпечення шляхом переходу на єдиний принцип нарахування пенсій.

Впровадження накопичувальної системи дозволить розвантажити солідарну систему, сформує індивідуальні накопичення громадян, дасть можливість залучати інвестиційний ресурс громадян на розбудову національної економіки, дасть поштовх розвитку національного фондового ринку.

Подробнее...
 

Полезная информация для бухгалтера!

E-mail Печать PDF

Неполное рабочее время в таблице 6 формы № Д4 Отчета о суммах начисленной заработной платы (дохода, денежного обеспечения, помощи, компенсации) застрахованных лиц и суммах начисленного единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование

В таблице 1 формы № Д4 установление неполного рабочего времени никак не отражается. А вот в таблице 6 для отражения такого режима работы есть специальный реквизит 24. если работник в отчетном месяце трудился в условиях неполного времени, в графу вписывается «1» (да), если неполное время не применяется, здесь указывается «0» (нет). В п. 9 раздела IV Порядка № 435 признак неполного рабочего времени предусмотрено указывать, если такой режим работы установлен в соответствии со ст. 56 КЗоТ (по соглашению сторон). Вместе с тем неполное время может установить работодатель в соответствии со ст. 32 КЗоТ, а для госорганов – в 2015 году по решению руководителя госоргана. Поэтому независимо от оснований установления неполного рабочего времени в реквизите 24 проставляется «1», если работник работает в таком режиме.

Подробнее...
 

До осіб з інвалідністю – особлива увага!

E-mail Печать PDF

            В Ізмаїльському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області на обліку перебуває 4572 пенсіонера, які є особами з інвалідністю.

            Пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю та надання їм послуг управлінням здійснюється згідно з чинним законодавством.

            Для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями будівлі управління оснащені пандусами та кнопками виклику.

Подробнее...
 

Щодо надбавки на догляд одиноким пенсіонерам та інвалідам

E-mail Печать PDF

Відповідно до статей 21 та 33 Закону України “Про пенсійне забезпечення” одиноким пенсіонерам, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду та інвалідам ІІ групи, а також інвалідам 1 групи, до пенсії встановлюється надбавка на догляд в розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008      № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян”, а саме 50 грн.

            Водночас  пунктом 4 Порядку  призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України       від 29.04.2004 № 558 (зі змінами) передбачено, що компенсація не призначається  фізичним особам, що надають соціальні послуги громадянам, яким призначено надбавку на догляд.

            У зв'язку із зазначеним  для запобігання подвійних виплат управлінням проведено звірку з упарвлінням праці та соціального захисту населення. Звіркою було встановлено 120 випадків одночасного призначення надбавки на догляд та компенсації. По виявленим пенсійним справам, на підставі довідок УП та СЗН, надбавку на догляд було знято з 01.08.2016 р. та направлено повідомлення про зменшення розміру пенсійної виплати кожному пенсіонерові. 

Олена Лєщєва – заступник начальника

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області 

 

Про стан дотримання антикорупційного законодавства в Ізмаїльському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області у І півріччі 2016 року

E-mail Печать PDF

Ізмаїльським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області постійно проводиться робота щодо виконання Законів України “Про державну службу”, “Про запобігання корупції”, Постанови Кабінету Міністрів України № 65 від 11.02.2016 “Про правила етичної поведінки”.

Пріоритетними напрямками діяльності управління є недопущення виникнення причин та умов, що сприяють проявам корупції.

Продовжується прийом та обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна». Разом з тим, проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо створення в Пенсійному фонді України нової системи обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій. Для громадян – це можливість звернутися за вирішенням своїх пенсійних питань до будь-якого управління Фонду незалежно від місця проживання, отримати консультацію чи надіслати документи дистанційно.

З метою забезпечення захисту права застрахованих осіб на соціальне страхування управлінням проводиться щомісячний моніторинг динаміки кількості осіб, яким не зараховано страховий стаж та аналіз причин такого не зарахування. Також постійно проводиться робота із страхувальниками та фіскальною службою щодо відпрацювання помилкових звітних відомостей страхувальника: співставлення даних, використаних для призначення/перерахунку пенсій, з наявними даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Подробнее...
 

Про підсумки роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за І півріччя 2016 року

E-mail Печать PDF

Станом на 01.07.2016 року в Ізмаїльському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області на обліку перебуває 34311 одержувачів пенсій та допомоги.

З початку року управлінням призначено пенсії 579 громадянам, 2088 працюючим пенсіонерам проведені перерахунки пенсій з урахуванням страхового стажу або стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсій.

Прийнято та сформовано 10 справ для призначення та збільшення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Середній розмір пенсій по місту Ізмаїлу та Ізмаїльському району з урахуванням доплати до прожиткового мінімуму станом на 01.07.2016 р. становить 1520 грн.

Впродовж звітного періоду в місті та районі забезпечено в повному обсязі фінансування пенсійних виплат на загальну суму 316027,4 тис. грн., що на 19698,9 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.

З непідконтрольних територій із заявами про переведення виплати пенсій звернулося 165 осіб, в т.ч. з Донецької області – 85 осіб, з Луганської – 80 осіб, з яких 112 особам забезпечено виплату пенсій.

Надходження власних коштів складають 1287,9 тис. грн. і становлять 101,74% запланованого. Надходження за додатковими ставками складають 2451,3 тис. грн.., що становить 176,09% планового завдання.

Подробнее...
 

Про призначення пенсії державним службовцям

E-mail Печать PDF

Чи можна розраховувати на призначення пенсії за Законом України «Про державну службу», маючи стаж державної служби – понад 20 років? 

Для осіб, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889) мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, зберігається право на призначення пенсії відповідно до Закону України від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 3723) в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Статтею 25 Закону № 3723 визначено сім категорій посад державної служби, а також посади, які належать до кожної із цих категорій. Також цією статтею зазначено, що віднесення посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

Отже, право на призначення пенсії державного службовця визначають за записами трудової книжки, в разі неможливості визначення за даними трудової книжки, чи належала обіймана особою посада до посад, визначених ст. 25 Закону № 3723, може бути витребувано додаткові документи.

Подробнее...
 

Зменшено податкове навантаження на пенсії

E-mail Печать PDF

Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій 2 червня 2016 р. було ухвалено Верховною Радою України як Закон України, який набирає чинності з 1 липня 2016 р. 

            Цим законом збільшено неоподатковуваний розмір пенсій (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, одержуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом. Такий неоподатковуваний розмір установлено на рівні 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), установленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 р. – 10740 грн.). Тобто з 1 липня цього року, якщо розмір пенсії не перевищуватиме 10740 грн., вона взагалі не буде оподатковуватися. Оподаткуванню підлягатиме лише перевищення розміру пенсії понад 10740 грн.

            Такий порядок оподаткування пенсій стосуватиметься всіх пенсіонерів: як непрацюючих, так і тих, що, перебуваючи на пенсії, ще й працюють.

            Слід нагадати, що з 2015 р. оподатковувалися пенсії, розмір яких перевищував три розміри мінімальної заробітної плати. Так, у 2015 році оподатковувалося перевищення пенсій розміром понад 3654 грн., з 1 січня до 1 липня цього року оподаткуванню підлягало перевищення розміру пенсій понад 4134 грн.

            Отже, з набранням чинності Законом від оподаткування пенсійних виплат звільнятимуться такі соціально вразливі категорії осіб похилого віку, як інваліди, ветерани війни, чорнобильці, шахтарі, науковці, військові тощо.

Подробнее...
 

Право на пенсію за віком на пільгових умовах

E-mail Печать PDF

Право на пільгове пенсійне забезпечення за Списками, затвердженими Кабінетом Міністрів України, визначається за записами в трудових книжках працівників та визначається на підставах уточнюючих довідок, виданих підприємствами на підставі первинних документів про характер виконуваної роботи й умови праці, а також про безпосередню зайнятість упродовж повного робочого дня на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

            Оскільки зазвичай у трудовій книжці відсутні відомості про зайнятість особи в шкідливих умовах упродовж повного робочого дня, не зазначається характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їхні номери, куди включається цей період роботи, підприємством надається уточнююча довідка.

            У довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професією або посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їхні номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано таку довідку. Крім того, для підтвердження пільгового стажу за періоди роботи після 21 серпня 1992 р. додатково надається наказ (витяг з наказу) про результати атестації робочого місця.

            Тобто період, який підлягає зарахуванню до пільгового стажу роботи, визначає підприємство, надаючи уточнюючу довідку.

            Якщо підприємство ліквідоване і немає його правонаступника, пільговий стаж підтверджують відповідні комісії, що діють у кожній області при головному управлінні Пенсійного фонду України та у м. Києві.

Подробнее...
 

Аналіз роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із зверненнями громадян у І півріччі 2016 року

E-mail Печать PDF

Робота управління спрямована на забезпечення реалізації закріплених Конституцією України прав громадян на звернення, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Постійно вживаються заходи щодо покращання роботи зі зверненнями громадян.

Протягом І півріччя 2016 року до управління надійшло 602 звернення громадян, з них:

-          на особистому прийомі – 219, що на 73 звернення більше ніж у відповідному періоді 2015 року;

-          на виїзних прийомах – 314, що на 163 звернення більше ніж у відповідному періоді 2015 року;

-          письмових звернень від громадян особисто – 53, що на 15 звернень менше ніж у відповідному періоді 2015 року;

-          звернень через вищі органи влади та організації – 16, що на 6 звернень більше ніж у відповідному періоді 2015 року.

Повторних, колективних, дублетних та масових звернень за звітний період не надходило.

На виїзних прийомах особлива увага приділяється як інвалідам Великої Вітчизняної війни, так і особам з обмеженими фізичними можливостями, інвалідів по зору та осіб, яким виповнилося 80 і більше років. На таких прийомах прийнято 68 осіб.

Подробнее...
 

О пенсиях по инвалидности

E-mail Печать PDF

12 мая 2016 года вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в Закон Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» относительно необходимого страхового стажа для назначения пенсий инвалидам ІІ группы» от 19.04.2016 № 1110-VIII.

Благодаря этим изменениям до 1 января 2017 года продлено право выхода инвалидов ІІ группы на пенсию по инвалидности при наличии страхового стажа от одного года до десяти лет (в зависимости от их возраста)

 

Лица, признанные инвалидами, имеют право на пенсию по инвалидности, при наличии необходимого страхового стажа на момент наступления инвалидности или на день обращения за пенсией. Требования относительно продолжительности страхового стажа несколько отличаются и зависят от того, какая группа инвалидности установлена лицу органами МСЭК.

Предусматривалось, что в период до 1 января 2016 года лица, признанные инвалидами ІІ группы, имеют право на пенсию по инвалидности при наличии страхового стажа на момент наступления инвалидности или на день обращения за пенсией, который требуется для назначения пенсии по инвалидности инвалидам І группы -  от одного года до десяти лет.

            Начиная с 01.01.2016 года пенсии по инвалидности инвалидам ІІ группы назначались при наличии такой же продолжительности стажа, которая требуется для назначения пенсии инвалидам ІІІ группы – от одного года до пяти лет в зависимости от возраста инвалида, а именно:

Подробнее...
 

Особенности подтверждения периодов стажа во время учебы

E-mail Печать PDF

Студенты, слушатели учебных заведений согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» не являются застрахованными лицами. Таким образом, и периоды учебы после 01.01.2004 г. не засчитываются в страховой стаж при исчислении размера пенсии.

Согласно п. «д» ст. 56 Закона Украины «О пенсионном обеспечении», время учебы в высших и средних специальных учебных заведениях, в училищах и на курсах по подготовке кадров, повышению квалификации и переквалификации, в аспирантуре, докторантуре и клинической ординатуре засчитывается в стаж работы.

Поэтому в случае учебы, например, с 2003-го по 2008 год в страховой стаж будет засчитан период учебы с сентября 2003-го по 31 декабря 2003 года.

Время учебы в высших учебных, профессиональных учебно-воспитательных заведениях, учебных заведениях повышения квалификации и переподготовки кадров, в аспирантуре, докторантуре и клинической ординатуре подтверждается дипломами, удостоверениями, свидетельствами, а также справками и другими документами, выданными на основании архивных данных и содержащими сведения о периодах учебы.

При отсутствии в документах таких сведений для подтверждения времени учебы принимаются справки о продолжительности учебы в учебном заведении в соответствующие годы при условии, что в документах имеются данные об окончании полного учебного периода или отдельных его этапов.

Подробнее...
 

Особенности подтверждения периодов стажа во время пребывания на учете в центре занятости

E-mail Печать PDF

Период, на протяжении которого человек, подлежащий общеобязательному государственному социальному страхованию по безработице, получал помощь по безработице (кроме одноразовой ее выплаты для организации безработным предпринимательской деятельности) и материальную помощь в период профессиональной подготовки, переподготовки или повышения квалификации, включается в страховой стаж. Это определено в ст. 24 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании».

Период получения помощи по безработице подтверждается до 1 января 2010 года на основании записей в трудовой книжке, а начиная с 1 января 2010 года – справкой из базы данных реестра застрахованных лиц, по информации отдела персонифицированного учета.

Если же лицо, находясь на учебе в службе занятости, не получает указанную помощь, этот период не учитывается в страховой стаж.

Напоминаем, что вышеуказанную справку можно лично получить в управлении ПФУ по адресу: г. Измаил, ул. Ивана Франко, 10, каб. № 8 при наличии паспорта и идентификационного кода.

Подробнее...
 

Особенности подтверждения периодов стажа во время ухода за ребенком, пострадавшим вследствие Чернобыльской катастрофы

E-mail Печать PDF

Оснований для зачисления в страховой стаж времени ухода за ребенком, пострадавшим вследствие Чернобыльской катастрофы, после 01.01.2004 года нет, поскольку такие родители не являются лицами, которые подлежат общеобязательному государственному пенсионному страхованию.

При этом, если такой уход имел место до 1 января 2004 года, то в страховой стаж одному из родителей, который не работал и ухаживал за таким ребенком до достижения 12-летнего возраста, период ухода засчитывается в трудовой стаж.

Это право предоставлено статьей 30 Закона Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы».

Согласно Порядку подтверждения имеющегося трудового стажа для назначения пенсий при отсутствии трудовой книжки или соответствующих записей в ней, время ухода одного из родителей за пострадавшим ребенком вследствие Чернобыльской катастрофы до достижения им 12-ти летнего возраста устанавливается на основании:

Ø  свидетельства о рождении ребенка или паспорта (в случае смерти ребенка – свидетельства о смерти);

Подробнее...
 

Особенности подтверждения периодов стажа во время пребывания на инвалидности

E-mail Печать PDF

Время пребывания на инвалидности в связи с несчастным случаем на производстве и профессиональным заболеванием засчитывается в страховой стаж для назначения пенсии по возрасту, а также в страховой стаж работы с вредными условиями, который дает право на назначении пенсии на льготных условиях и в льготных размерах.

Период пребывания на инвалидности в связи с несчастным случаем на производстве или профессиональным заболеванием подтверждается выпиской из акта осмотра медико-социальной экспертной комиссии.

Подробнее...
 

Особенности подтверждения периодов стажа для лиц, которые занимаются предпринимательской деятельностью

E-mail Печать PDF

Физические лица – предприниматели, в том числе те, которые избрали особый способ налогообложения (единый налог, фиксированный сельскохозяйственный налог), и члены их семей, участвующие в проведении ими предпринимательской деятельности, подлежат общеобязательному государственному пенсионному страхованию.

При этом период осуществления физическим лицом предпринимательской деятельности, кроме лиц, которые осуществляли предпринимательскую деятельность по упрощенной системе налогообложения, с 1 июля 2000 года подтверждается справкой из базы данных реестра застрахованных лиц, по информации отдела персонифицированного учета. Период осуществления физическим лицом предпринимательской деятельности по упрощенной системе налогообложения до января 2004 года подтверждается специальным торговым патентом или свидетельством об уплате единого налога, или патентом об уплате фиксированного размера подоходного  налога с граждан, или справкой об уплате страховых взносов, а с 1 января 2004 года – справкой из базы данных реестра застрахованных лиц, по информации отдела персонифицированного учета.

Напоминаем, что вышеуказанную справку можно лично получить в управлении ПФУ по адресу: г. Измаил, ул. Ивана Франко, 10, каб. № 8 при наличии паспорта и идентификационного кода.

Подробнее...
 

Особенности подтверждения периодов стажа для жен военнослужащих

E-mail Печать PDF

С начала 2004 года жены военнослужащих (если они не работают, в том числе и в связи с тем, что проживают с мужьями в местностях, где отсутствует возможность работать по специальности) в круг застрахованных лиц не входят и соответственно этот период не будет засчитан в их страховой стаж при назначении пенсии. До 01.01.2004 г. период проживания жен лиц офицерского состава, прапорщиков, мичманов и военнослужащих сверхсрочной службы с мужьями в местностях, где отсутствовала возможность их трудоустройства по специальности, засчитывается в стаж работы, но не более 10 лет.

Имеющийся трудовой стаж для назначения пенсий при отсутствии трудовой книжки или соответствующих записей в ней подтверждается справками, выданными командирами (начальниками) военных частей, военно-учебных (учебных) заведений, предприятий, учреждений и организаций в порядке, определенном Минобороны.

При этом для жен военнослужащих, уволенных с действительной военной службы до 1 января 1990 года, период проживания с мужьями в местностях, где отсутствовала возможность их трудоустройства по специальности, подтверждается справками, которые выдают военные комиссариаты.

Подробнее...
 

Особенности подтверждения периодов стажа для лиц, находящихся в отпуске по беременности и родам

E-mail Печать PDF

Страховой стаж после 1 января 2004 года – это период, на протяжении которого лицо подлежит общеобязательному государственному пенсионному страхованию и за который ежемесячно уплачены страховые взносы.

Лица, находящиеся в отпуске по беременности и родам и получающие в связи с этим помощь, подлежат общеобязательному государственному пенсионному страхованию с 1 июля 2013 года. В период с января 2004-го до июля 2013-го такие лица не подлежат обязательному пенсионному страхованию.

Таким образом, отпуск, который имел место после 1 июля 2013 года, засчитывается в страховой стаж по данным персонифицированного учета, а отпуск, который предоставлялся в период с 1 января 2004 года по 30 июня 2013 года, в страховой стаж не засчитывается.

Напоминаем, что для того, чтобы проверить свой страховой стаж можно либо лично обратиться с паспортом и идентификационным кодом в управление ПФУ по адресу: г. Измаил, ул. Ивана Франко, 10, каб. № 8, либо зарегистрироваться на ВЕБ-портале электронных услуг Пенсионного фонда Украины и самостоятельно контролировать свой стаж, заработную плату и уплату взносов. За дополнительной информацией обращаться по телефону 4-86-44.

Подробнее...
 

Еще раз о майском перерасчете пенсий

E-mail Печать PDF

За последние полгода состоялось первое массовое повышение пенсий. Напомним, что последний раз такой перерасчёт был произведён в сентябре 2015 года. Как и тогда, сейчас выросли минимальная пенсия и прожиточный минимум (с 1074,00 грн. до 1130,00 грн.), а значит – различные доплаты и надбавки, "привязанные" к этим показателям.

        Следует отметить, есть несколько категорий пенсионеров, размеры пенсий у которых пока не изменились. В частности, речь идёт о тех, кто по-прежнему получает 949,00 грн. Кроме того, указанный перерасчёт был произведён только пенсионерам, которые не работают. Не выросла надбавка и у детей войны. Она, как и до майского повышения социальных стандартов, составляет 66,43 грн. В то же время увеличились минимальные пенсии ветеранов войны, повысились выплаты жертвам нацистских преследований, донорам и другим категориям льготников.

С 01.05.2016 г. проводится перерасчёт:

Подробнее...
 

Особенности выплаты пенсий за выслугу лет

E-mail Печать PDF

Действующим законодательством Украины предусмотрено, что некоторые виды пенсий и надбавок могут получать только неработающие пенсионеры. Рассмотрим условия выплати пенсии за выслугу лет. Данный вид пенсии назначается при условии увольнения с работы, дающей право на назначение такого вида пенсии.

Ст. 102 Закона Украины «О пенсионном обеспечении», а так же ст. 16 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» предусмотрено, что пенсионеры обязаны уведомлять органы Пенсионного фонда об обстоятельствах, влияющих на размер пенсии или прекращение ее выплаты: о поступлении на работу, увольнении с работы, изменениях в составе семьи и т.д. Таким образом, от факта трудоустройства зависит право на получение пенсии.

п.12 Порядка подачи и оформления документов для назначения (перерасчета) пенсий согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», утвержденного Постановлением правления Пенсионного фонда Украины, предусмотрено, что в случае трудоустройства лицо, которому назначена пенсия, в течении 10 дней, предоставляет в управление Пенсионного фонда по месту проживания справку о принятии его на работу. Особенно это касается пенсионеров, которые получают пенсию за  выслугу лет, поскольку согласно ст. 37 Закона Украины «Об пенсионном обеспечении» №1788-XII от 05.11.1991 г., пенсия за выслугу лет назначается при увольнении с работы (должности), дающей право на данный вид пенсии. В случае трудоустройства на должность, которая дает право на назначение пенсии за выслугу лет, выплата пенсии прекращается на весь период работы на этой должности, в том числе и в случае, если работа на этой должности имела место после достижения пенсионного возраста, предусмотренного ст. 26 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании».

Подробнее...
 

Пенсионное государственное страхование лиц, ухаживающих за пожилыми людьми

E-mail Печать PDF

12 мая вступил в силу Закон № 1109-VIII «О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно уточнения правовых норм, регулирующих вопросы определения категорий лиц, подлежащих общеобязательному государственному пенсионному страхованию» 

            Законодательным актом установлены категории лиц, подлежащих общеобязательному государственному пенсионному страхованию, и плательщики единого взноса.

            Целью изменений является редакционное уточнение правовых норм, регулирующих вопросы определения категорий лиц, которые осуществляют уход за людьми преклонного возраста и имеют право на общеобязательное государственное пенсионное страхование.

            Так, понятие «престарелый» заменено на «лицо преклонного возраста» в значении, установленном Законом «Об основных принципах социальной защиты ветеранов труда и других граждан преклонного возраста в Украине». Согласно этому закону, гражданами преклонного возраста считаются лица, достигшие пенсионного возраста, установленного ст. 26 Закона «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», а также те, которым до достижения указанного пенсионного возраста осталось не более полутора лет.

Подробнее...
 

Новые пенсионные удостоверения для переселенцев

E-mail Печать PDF

Начиная с 1 июля 2016 года выплата пенсий, всех видов социальной помощи и компенсаций, пожизненных денежных стипендий за счет средств государственного и местных бюджетов, средств Пенсионного фонда, фондов общеобязательного государственного социального страхования, предназначенных для внутренне перемещенных лиц, осуществляться через счета и сеть учреждений и устройств публичного акционерного общества «Государственный ощадный банк Украины» 

            Для идентификации получателей пенсий, которые являются внутренне перемещенными лицами, и обеспечения им выплаты пенсий осуществляется эмиссия (изготовление) платежных карточек, которые одновременно являются пенсионными удостоверениями. При этом если человек получит такое удостоверение, то пенсионное удостоверение общеустановленного образца ему выдаваться не будет.

            Электронное пенсионное удостоверение будет изготавливаться на имя лица, которому назначена пенсия. Если пенсия назначена несовершеннолетнему или недееспособному лицу или лицу, гражданская дееспособность которого ограничена, то в электронном пенсионном удостоверении (в позиции «Вид пенсии») будет указываться фамилия, имя и отчество родителя или опекуна, или попечителя.

Подробнее...
 

Легализация заработной платы

E-mail Печать PDF

На сегодняшний день остается актуальным вопрос легализации заработной платы. По данным анализа ведомостей реестра застрахованных лиц Государственного реестра общеобязательного государственного социального страхования и отчета за март текущего года 99 наемных работников (по городу 80 лиц и району – 19), что составляет 6,6 % от общей численности работодателей (1504) получают забортную плату в размере минимальной и меньше. В сравнении с соответствующем периодом прошлого года количество работодателей уменьшилось на 61. Кроме того, руководители ряда предприятий города по основному месту работы получают заработную плату на уровне минимальной или меньше минимального размера.

С целью защиты социальных прав застрахованных лиц управление, в пределах своих полномочий,  принимает участие в реализации мероприятий, направленных на выявление источников происхождения «теневых» денег для выплаты заработной платы.

            Управлением, по отчетам, поданным в Измальскую объединенную государственную налоговую инспекцию ГУ ГФС в Одесской области, проводится анализ  плательщиков, которые в отчетном месяце начислили заработную плату на уровне минимальной либо меньше. Полученная информация ежемесячно передается Управлению труда и социальной защиты населения города и района,  Измальськой объединенной государственной налоговой инспекции ГУ ГФС в Одесской области.

            На сегодняшний день легализация заработной платы – гарантия социальной защиты наемных работников и наполнения бюджета города, района, Пенсионного фонда.

Подробнее...
 

Про виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам

E-mail Печать PDF

Пунктом 6 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 р. № 1596 «Про заходи щодо виконання статті 3 Указу Президента України від 04 липня 1998 № 734» (зі змінами) передбачено, що для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 уповноваженим банком, зокрема для виплати пенсій є АТ «Ощадбанк».

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (зі змінами) передбачено, що починаючи з 1 липня 2016 року, зокрема, виплата пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), що призначена внутрішньо переміщеним особам, здійснюється тільки через рахунки та мережу установ і пристроїв ПАТ «Державний ощадний банк України».

Отже, починаючи з 01.07.2016 р. виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам буде здійснюватися лише через установу зазначеного банку.

Заява щодо виплати пенсій через банківську установу може надаватися пенсіонером або законним представником до установи банку або до органу Пенсійного фонду України.

Подробнее...
 

Уважаемые пенсионеры! Измаильское объединенное управление Пенсионного фонда Украины Одесской области напоминает!

E-mail Печать PDF

В случае своего трудоустройства (в том числе занятия предпринимательской деятельностью) Вы обязательно должны уведомить об этом управление Пенсионного фонда Украины по адресу: г. Измаил, ул. Ивана Франко, 10. Это также касается и смены места проживания и других обстоятельств, которые могут повлиять на размер и своевременность выплаты Вашей пенсии.

            Также обращаем внимание пенсионеров, которые проходили регистрацию предпринимательской деятельности, но по разным причинам не занимались ею. До тех пор, пока человек не подал информацию о государственной регистрации прекращения предпринимательской деятельности физического лица-предпринимателя, он считается работающим пенсионером. А это также влияет на пенсионное обеспечение.

            Напоминаем, что с такими условиями действующего пенсионного законодательства каждый из Вас уже ознакомлен при назначении пенсии и лично подписался в заявлении соответствующего содержания.

            Нарушение этих требований приводит к незаконным повышениям пенсионных выплат, которые в обязательном порядке подлежать возврату органам Пенсионного фонда.

            Ответственное отношение к своим обязанностям спасет Вас от неприятных хлопот по возврату полученных средств.

            Вместе с тем, не забывайте, что в Ваших интересах также оповещать органы Пенсионного фонда и об увольнении с работы, так как это может повлиять на увеличение размера пенсионных выплат.

 

Повышение пенсий с 1 мая 2016 года

E-mail Печать PDF

В связи с увеличением прожиточного минимума в соответствии с Законом Украины «О Государственном бюджете Украины на 2016 год», которым предусмотрен рост прожиточного минимума до 1130 грн. для лиц, утративших трудоспособность,

с 1 мая 2016 года проведено очередное повышение пенсий 

            В результате не только увеличивается минимальный размер пенсии, но и повышаются составляющие пенсии неработающим пенсионерам (надбавки за сверхнормативный стаж, рассчитанные исходя из размера прожиточного минимума, доплата до минимального размера пенсии по возрасту при наличии необходимого страхового стажа).

            Кроме того, это касается и надбавок, повышений, размер которых рассчитывается исходя из прожиточного минимума.

            Увеличиваются и пенсии за особые заслуги, которые в соответствии с Законом Украины «О пенсиях за особые заслуги перед Украиной» устанавливаются в размере от 20% до 40% прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность.

            Размеры минимальной пенсионной выплаты (без учета пенсии за особые заслуги перед Украиной) инвалидам Великой Отечественной войны и инвалидам – участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС, в отношении которых установлена причинная связь инвалидности с Чернобыльской катастрофой, составляет 285, 255 и 225% прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность, для инвалидов І, ІІ и ІІІ групп соответственно, что в денежном выражении с 1 мая составит: для І группы – 3220,5 грн., для ІІ группы – 2881,5 грн., для ІІІ группы – 2542,5 грн.

Подробнее...
 

Засчитывается ли в стаж работы при назначении пенсии период ухода за инвалидом І группы?

E-mail Печать PDF

В период до 01.01.2005 г. время ухода за инвалидом І группы засчитывается в страховой при назначении пенсии на основании акта обследования фактических обстоятельств осуществления ухода, который был составлен местными органами Пенсионного фонда на основании сведений, полученных от органов управления жилищным фондом, сельских, поселковых советов народных депутатов, опроса лиц, за которыми осуществлялся уход, и их соседей, других данных. Это предусмотрено Порядком подтверждения имеющегося трудового стажа для назначения пенсий при отсутствии трудовой книжки или соответствующих записей в ней, утвержденным постановлением Кабинета Министров Украины от 12.08.1993 г. № 637.

            А время такого ухода после 01.01.2015 г. засчитывается в страховой стаж только при условии получения помощи (компенсации) по уходу за инвалидом І группы, - по данным, содержащимся в системе персонифицированного учета.

            За дополнительной информацией можно обращаться по адресу: ул. Ивана Франко, 10, тел.: 4-86-40, 4-86-44, 5-92-25.

Подробнее...
 

Можно ли при исчислении зарплаты для назначения пенсии согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» учесть заработок за период работы (командировки) за границей в учреждениях бывшего СССР или УССР, выплаченный в ино

E-mail Печать PDF

Согласно ст. 41 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», в заработную плату (доход) для исчисления пенсии учитываются суммы выплат (дохода), полученных застрахованным лицом до вступления в силу этого Закона, в пределах сумм, на которые согласно ранее действующему законодательству начислялись взносы на государственное социальное страхование или сбор на обязательное государственное пенсионное страхование, а за периоды до введения ограничения максимального размера заработной платы (дохода), из которой уплачивались указанные взносы (сбор), - в пределах сумм, которые согласно ранее действующему законодательству включались в зарплату, из которой исчислялась пенсия согласно Закону Украины «О пенсионном обеспечении».

            Ранее действующим законодательством, то есть Законом Украины «О пенсионном обеспечении», не было предусмотрено исчисление размера пенсии лицам, работавшим за границей в учреждениях бывшего СССР или УССР или по командировке этих учреждений, из заработка, полученного в иностранной валюте, или из заработка, выплаченного инвалютных рублях.

            Поэтому, человеку, который работал за границей в учреждениях бывшего СССР или УССР или по командировке этих учреждений, пенсия может исчисляться из заработка, выплаченного в советских рублях.

            За дополнительной информацией можно обращаться по адресу: ул. Ивана Франко, 10, тел.: 4-86-40, 4-86-44, 5-92-25.

Подробнее...
 

Особенности перерасчета пенсии по стажу работы в районах Крайнего Севера

E-mail Печать PDF

Пунктом 5 Заключительных положений Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» предусмотрено, что периоды работы до 1 января 1991 года в районах Крайнего Севера и местностях, приравненных к районам Крайнего Севера бывшего Союза ССР, а также на острове Шпицберген засчитываются в страховой стаж в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством, действующим до 1 января 1991 года.

            Льготное исчисление страхового стажа (1 год работы за 1 год 6 месяцев) осуществляется на основании трудовой книжки или письменного трудового договора, или справки, в которых указан период работы в районах Крайнего Севера и местностях, приравненным к этим районам, и пользование льготами, предусмотренными нормативно-правовыми актами.

            Согласно Инструкции о порядке предоставления льгот лицам, которые работали в районах Крайнего Севера и местностях, приравненных к районам Крайнего Севера, утвержденной постановлением Государственного комитета Совета Министров СССР по вопросам труда и заработной платы и Президиума ВЦСПС от 16.12.1967 г. № 530/П-28, льготы, предусмотренные статьями 1,2,3,4 Указа Президиума Верховного Совета СССР от 10.02.1960 г., с учетом изменений и дополнений, внесенных Указом от 26.09.1967 г., предоставлялись независимо от заключения письменного срочного трудового договора, а льготы относительно исчисления стажа, предусмотренные ст. 5 Указа, предоставлялись лицам, которые работали в районных Крайнего Севера и заключили срочные трудовые договоры о работе в этих районах сроком на три года.

Подробнее...
 

Особенности пенсионного обеспечения работников здравоохранения

E-mail Печать PDF

Согласно ст. 60 Закона Украины «О пенсионном обеспечении», работа в инфекционных учреждениях (отделениях) здравоохранения, в реанимационных отделениях учреждений здравоохранения, а также психиатрических учреждениях здравоохранения засчитывается в стаж работы в двойном размере.

            Указанная статья не содержит перечня должностей, поэтому право на льготное исчисление стажа имеют работники этих учреждений независимо от занимаемых должностей.

            При определении права на исчисление стажа работы в двойном размере согласно этой статье уточняется отнесение учреждения (отделения), где работает человек, к учреждениям (отделениям) здравоохранения, указанным в статье.

            Если по записям в трудовой книжке учреждение здравоохранения, где работает человек, относится к учреждениям (отделениям) здравоохранения, указанным в ст. 60 Закона Украины «О пенсионном обеспечении», такие периоды работы в этих учреждениях до 01.01.2004 г. засчитываются в стаж работы в двойном размере независимо от занимаемых должностей и без предоставления уточняющих справок.

            За дополнительной информацией можно обращаться по адресу: ул. Ивана Франко, 10, тел.: 4-86-40, 4-86-44, 5-92-25.

Подробнее...
 

Пенсии за особые заслуги

E-mail Печать PDF

Заслуги перед государством и обществом, которые дают украинцам право на назначение пенсии за особые заслуги, кому и как выплачивается такая пенсия 

            Порядок назначения пенсий за особые заслуги перед Украиной, размеры, в которых назначаются такие пенсии, а также круг лиц, имеющих право на их назначение, определен Законом Украины «О пенсиях за особые заслуги перед Украиной» (далее – Закон).

            Пенсия за особые заслуги назначается со дня обращения.

            Днем обращения за назначением пенсии за особые заслуги считается день принятия заявления о возбуждении ходатайства об установлении пенсии за особые заслуги со всеми необходимыми документами.

            Если заявление об установлении пенсии за особые заслуги отправляется по почте и при этом подаются все необходимые документы, то днем обращения за назначением такой пенсии считается дата, указанная на почтовом штемпеле места отправления заявления.

Подробнее...
 

Мінімальна пенсія за віком

E-mail Печать PDF

При наявності страхового стажу у чоловіків 35 років та у жінок 30 років пенсія, яка призначається не може бути нижчою за мінімальну.

Мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Прожиткові мінімуми для різних категорій осіб встановлюються кожен рік в законі про бюджет. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складає у січні 2016 року 1074 грн., з травня 2016 року – 1130 грн.

Якщо страховий стаж менш 35 років для чоловіків та 30 років для жінок, то розмір пенсії зменшується пропорційно фактичному страховому стажу. Наприклад, якщо страховий стаж жінки складає 20 років, то їй з січня 2016 року призначать пенсію у розмірі: 1074х(20/30) = 716 грн.

З 1 травня розмір пенсії перерахується з урахуванням прожиткового мінімуму та буде складати: 1130х(20/30) = 753,34 грн.

Згідно п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 2654 від 26.03.2008 г. зі змінами від 25.03.2014 г., якщо розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок індексації не перевищує 949 грн., таким особам встановлюється щомісячна державна допомога у розмірі до 949 грн., за винятком інвалідів І, ІІ, ІІІ груп.

Розмір пенсійної виплати з урахуванням щомісячної адресної допомоги буде складати: 753,34 грн. + 195, 66 = 949 грн.

Подробнее...
 

Условия индексации пенсий по потере кормильца

E-mail Печать PDF

Условия назначения пенсии по потере кормильца определены ст. 36 закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон).

            Частью первой ст. 37 Закона определено, что пенсия по потере кормильца назначается на двух и более нетрудоспособных членов семьи в размере 100% от пенсии по возрасту умершего кормильца, который распределяется между ними равными долями.

            Кроме того, законодательством установлено, что на всех членов семьи, имеющих право на пенсию по потере кормильца, назначается одна общая пенсия. По требованию члена семьи из общей суммы пенсии выделяется его доля, которая выплачивается отдельно (ст. 39 Закона).

            Индексация пенсии осуществляется органами Пенсионного фонда Украины согласно Порядку проведения индексации денежных доходов населения, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 17.07.2003 г. № 1078 (с изменениями).

            Указанным порядком определено, что пенсии по потере кормильца на детей индексируются отдельно независимо от размера других доходов, кроме оплаты труда. Поэтому если ребенок работает, прежде всего индексируется оплата труда. В этом случае индексация пенсии производится после индексации суммы оплаты труда на основании выданной предприятием, учреждением или организацией, где работает пенсионер, справки, в которой указывается размер его оплаты труда и сумма индексации.

Подробнее...
 

Відповідно до встановлених графіків профінансовані та виплачені пенсії за травень 2016 року

E-mail Печать PDF

Станом на 12 травня Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області продовжує фінансування пенсійних виплат за поточний місяць. На травень 2016 року чисельність отримувачів  пенсій по м. Ізмаїлу та Ізмаїльському району складає 35114 осіб. Загальна потреба на виплату пенсій та допомог на травень 2016 року складає 53 191,2 тис. грн. Всього на теперішній час профінансовано 19 849,3 тис. грн., або 37,3% від загальної потреби. При цьому, на підприємства поштового зв’язку перераховано 13 026,0 тис. грн., що забезпечує виплату пенсій по 13 травня 2016 року та на банківські установи -  6 799,3 тис. грн., що забезпечує виплату пенсій по 11 травня включно. Таким чином, усім пенсіонерам міста та району виплата пенсій та допомог здійснюється своєчасно, в повному обсязі та з дотриманням виплатного графіку. 

Подробнее...
 

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь

E-mail Печать PDF

Нагадуємо, що для отримання пенсії, допомоги, компенсації тощо, Вам необхідно звернутися до найближчого управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час і мати при собі такі документи:

·         паспорт

·         посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика

·         довідку про присвоєння ідентифікаційного коду

·         довідку про взяття на облік особи з територіального управління праці та соціального захисту населення (на території якого розташоване управління Пенсійного фонду, до якого особа звертається з заявою), яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509.

Подробнее...
 

Інформація для пенсіонерів Донецької та Луганської областей

E-mail Печать PDF

 Нагадуємо, що у разі переселення в інший регіон України та для отримання пенсії, допомоги, компенсації тощо, Вам необхідно звернутися до найближчого управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час і мати при собі такі документи:

·         заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік особи з територіального управління праці та соціального захисту населення(на території якого розташоване управління Пенсійного фонду, до якого особа звертається з заявою), яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509; 

·         до заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорт та пенсійне посвідчення.)

Органом Фонду формується запит на електронну пенсійну справу. За даними електронної пенсійної справи виплата пенсії провадиться з місяця, наступного за місяцем припинення її виплати за попереднім місцем проживання. Пенсію за місцем фактичного перебування (проживання) можливо отримати через підприємство поштового зв’язку або через обрану банківську установу, з яким органом Фонду укладено відповідний договір.

Подробнее...
 

Аналіз роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із зверненнями громадян у І кварталі 2016 року

E-mail Печать PDF

Робота управління спрямована на забезпечення реалізації закріплених Конституцією України прав громадян на звернення, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Постійно вживаються заходи щодо покращання роботи зі зверненнями громадян.

Протягом І кварталу 2016 року до управління надійшло 313 звернень громадян, з них:

-          на особистому прийомі – 104, що на 40 звернень більше ніж у відповідному періоді 2015 року;

-          на виїзних прийомах – 180, що на 106 звернень більше ніж у відповідному періоді 2015 року;

-          письмових звернень від громадян особисто – 18, що на 17 звернень менше ніж у відповідному періоді 2015 року;

-          звернень через вищі органи влади та організації – 11, що на 7 звернень більше ніж у відповідному періоді 2015 року.

Повторних, колективних, дублетних та масових звернень за звітний період не надходило.

Подробнее...
 

Пенсии повысятся: кто может рассчитывать на перерасчет

E-mail Печать PDF

С 16 апреля 2016 года вступил в силу Закон Украины №1043 –VIII от 29.03.2016 г., согласно которому некоторые пенсионеры могут рассчитывать на перерасчет пенсий. Законом внесены изменения в ст. 40 Закона Украины «Об общеобязятельном государственном пенсионном страховании». Для расчета пенсии учитывается заработная плата (доход) за весь период страхового стажа, начиная с 1 июля 2000 года. По желанию пенсионера и при условии подтверждения справки о заработной плате, первичными документами или в случае, если страховой стаж, начиная с 1 июля 2000 года составляет менее 60 месяцев, для исчисления пенсии также учитывается заработная плата (доход) за любые 60 календарных месяцев страхового стажа подряд по 30 июня 2000 года независимо от перерывов - отмечено в законе.

Теперь при начислении пенсий учитываеться заработная плата до 1 июля 2000 года. Такая норма действовала до 01 января 2016 года, но она не была продлена. Те пенсионеры, которые оформляли пенсию после 1 января 2016 года, могут обратиться за перерасчетом пенсии, предоставив справку об зарабоной плате за любые 60 месяцев до июля 2000 г. Стоит отметить, если при выполнении расчетов окажется, что с учетом заработков до 1 июля 2000 г.  пенсия получается меньше, у пенсионера есть право их не учитывать.

Перерасчет пенсии будет производиться только после обращения пенсионера в отделение Пенсионного фонда по месту жительства и предоставлении соответствующих документов. 

Елена Лещева – заместитель начальника

Измаильского объединенного управления ПФУ Одесской области

 

Досрочный выход на пенсию не возобновлен

E-mail Печать PDF

Законопроект № 3203 от 29.03.2016 г. «О внесении изменений в статью 40 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании»  предусматривает изменения периода заработка, за который можно учесть заработную плату для расчета пенсии.

            Право досрочного выхода на пенсию по возрасту женщин, которым исполнилось 55 лет при наличии страхового стажа не менее 30 лет и при условии увольнения с работы до 1 января 2015 года, было предусмотрено пунктом 7-2 Заключительных положений Закона «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании».

Значит, с 1 января 2015 года досрочные пенсии не назначаются, так как законопроект № 3203 не предусматривает внесение изменений к пункту 7-2 Заключительных положений закона, поэтому право женщин на досрочный выход на пенсию не возобновлено. 

Измаильское объединенное управление

Пенсионного фонда Украины Одесской области

 

Зміни щодо тривалості страхового стажу для призначення пенсій по інвалідності та в разі втрати годувальника

E-mail Печать PDF

За статтею 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності потрібного на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією страхового стажу. Вимоги щодо тривалості страхового стажу дещо різняться і залежать від того, яку групу інвалідності визначено особі. 

Пунктом 4-2 розділу ХV Прикінцевих положень Закону з 1 жовтня 2011 р. було передбачено, що в період до 1 січня 2016 р. особи, визнані інвалідами ІІ групи, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, передбаченого абзацами другим – дванадцятим ч. 1 ст. 32 Закону, який вимагається для призначення пенсій інвалідам І групи (від 1 до 10 років).

Отже, починаючи з 1 січня 2016 р. пенсії по інвалідності призначаються інвалідам ІІ групи за наявності такої самої тривалості страхового стажу, яка вимагається для призначення пенсії інвалідам ІІІ групи (від 1 до 14 років):

Подробнее...
 

Пенсию удобнее получать через банк!

E-mail Печать PDF

Измаильское объединенное управление Пенсионного фонда Украины Одесской области продолжает разъяснять актуальные вопросы пенсионного обеспечения. Один из них - получение пенсии через банк - актуален для тех, кто не пользуется услугами почты и, конечно же, для новоиспеченных пенсионеров.

Неоспоримое преимущество банковских услуг - пенсию здесь можно взять в любое удобное время (главное, чтобы средства уже поступили на счет). Особенно выигрывают от этого работающие пенсионеры и те, кто находится в отъезде. Удобен этот способ получения денег также для инвалидов и людей преклонного возраста, которым трудно передвигаться самостоятельно — получить пенсию в банкомате могут члены семьи пенсионера.

Еще поступление пенсий на банковский счет или на карточку является финансово выгодным вариантом хранения средств. Во-первых, обслуживание пенсионных счетов для пенсионеров осуществляется бесплатно. Во-вторых, если пенсионер не снимает со счета сразу все деньги, то на их остаток начисляются проценты.

Для того, чтобы открыть пенсионный счет, необходимо обратиться в учреждения уполномоченных банков, имея при себе гражданский паспорт, справку о присвоении идентификационного кода, справку о размере пенсии,  пенсионное удостоверение, и заключить договор на осуществление расчетно-кассового обслуживания пенсионного счета. 

Подробнее...
 

Призупинення виплати пенсії пенсіонерам, які перебувають на службі в органах місцевого самоврядування

E-mail Печать PDF

Згідно зі ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа зобов’язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку, виїзд поза межі держави та про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, впродовж 10 днів з моменту їхнього виникнення.

За статтею 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі – Закон) посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій та одержує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Відповідно до ч. 7 ст. 21 Закону починаючи з 1 квітня 2015 р. посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») в період служби в органах місцевого самоврядування пенсії, призначені за законодавством України, не виплачуються.

Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

Для особи, яка перебуває на службі в органах місцевого самоврядування (незалежно від умов, за яких її прийнято на службу), відповідно до ч. 7 ст. 21 Закону підстави для виплати пенсії відсутні. 

Подробнее...
 

Підстава для звільнення від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна

E-mail Печать PDF

Згідно з п. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) (далі – Закон) платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи й організації, незалежно від форм власності, та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за бюджетні кошти, установ і організацій іноземних держав, що користуються імунітетом і привілеями згідно з законами та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Відповідно до положень статей 6, 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачених Конституцією та законами України.

Підставою для звільнення від сплати збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна осіб, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла, є документ, виданий органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

До компетенції Пенсійного фонду не належить питання підтвердження факту придбання особою житла вперше.

Подробнее...
 

Зміни щодо тривалості страхового стажу для призначення пенсій по інвалідності та в разі втрати годувальника

E-mail Печать PDF

За статтею 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності потрібного на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією страхового стажу. Вимоги щодо тривалості страхового стажу дещо різняться і залежать від того, яку групу інвалідності визначено особі. 

Пунктом 4-2 розділу ХV Прикінцевих положень Закону з 1 жовтня 2011 р. було передбачено, що в період до 1 січня 2016 р. особи, визнані інвалідами ІІ групи, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, передбаченого абзацами другим – дванадцятим ч. 1 ст. 32 Закону, який вимагається для призначення пенсій інвалідам І групи (від 1 до 10 років).

Отже, починаючи з 1 січня 2016 р. пенсії по інвалідності призначаються інвалідам ІІ групи за наявності такої самої тривалості страхового стажу, яка вимагається для призначення пенсії інвалідам ІІІ групи (від 1 до 14 років):

Подробнее...
 

Звернення до громадян працездатного віку

E-mail Печать PDF

Детінізація заробітної плати 

      Коли мова йде про Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, органи Пенсійного фонду України виконують важливу соціальну функцію – забезпечують своєчасну виплату пенсій та допомог.

       Пенсійні виплати постійно зростають, тому робота Ізмаїльського об’єднаного  управління Пенсійного фонду України Одеської області спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.

      Своєчасна та повна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – обов’язок кожного роботодавця! Однак,  на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію -  виплачують людині певний  розмір заробітної плати,  а відрахування єдиного соціального внеску здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою.

      Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий  стаж  та можливість  одержання заробленої  пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника .

Подробнее...
 

Відомчі видання Пенсійного фонду України

E-mail Печать PDF

 

 Пенсійний фонд України продовжує підписку на відомчі видання газети «Пенсійний кур’єр» та журналу «Вісник Пенсійного фонду України».

Газета «Пенсійний кур’єр» - щотижневе видання Пенсійного фонду України:

Ø  висвітлює діяльність Пенсійного фонду України;

Ø  роз’яснює та коментує статі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та останні зміни у пенсійному законодавстві;

Ø  дає практичні поради з призначення (перерахунку) пенсії;

Ø  публікує інформацію про роботу органів Пенсійного фонду України у регіонах;

Ø  дає вичерпні відповіді на письмові звернення громадян;

Подробнее...
 

Порядок призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною

E-mail Печать PDF

Порядок призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною, розміри, в яких такі пенсії призначаються, а також коло осіб, які мають право на їхнє призначення, визначено Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» ) (далі - Закон).

 Пенсії за особливі заслуги призначаються громадянам України, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту.

За статтею 1 Закону право на призначення пенсії за особливі заслуги мають Герої України, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, особи, нагороджені орденами України, або колишнього СРСР, медалями «За відвагу», ветерани війни, нагороджені за бойові дії медаллю Ушакова. Крім того, пенсії за особливі заслуги призначаються також особам, відзначеним почесним званням «народний» або «заслужений», державними преміями, Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, а також особам, яким до 1 січня 1992 р. було призначено персональній пенсії союзного чи республіканського значення. Пенсії за особливі заслуги призначаються також переможцям Олімпійських та Параолімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи, космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотно-випробувальних екіпажів літаків, народним депутатам України, депутатам колишніх СРСР та УРСР, членам Кабінету Міністрів України та уряду колишньої УРСР, депутатам чотирьох і більше скликань Верховної Ради АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад, районних у містах, міських рад міст обласного значення України та колишньої УРСР, матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.

Подробнее...
 

Участь працівників органів Пенсійного фонду України у перевірках, які проводяться органами Державної фіскальної служби України

E-mail Печать PDF

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 13-1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) (далі – Закон № 2464) Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право, зокрема, брати участь у планових перевірках, які проводять органи Державної фіскальної служби України, для контролю достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, та у випадках, передбачених законом, проводити позапланові перевірки бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів страхувальників щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб або для призначення пенсій, отримувати необхідні пояснення, довідки та відповіді на питання, що виникають під час таких перевірок.

У разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних даних про застрахованих осіб, видавати приписи щодо усунення цих порушень, а у разі їх невиконання у місячний строк – вносити відповідні зміни до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (п. 4 ч. 1 ст. 13-1 Закону № 2464). 

Подробнее...
 

Порядок доплати до мінімального страхового внеску

E-mail Печать PDF

Як здійснити доплату до мінімального страхового внеску за періоди до 2016 року у зв’язку зі зміною розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 січня 2016 року? 

Згідно з ч. 3 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж обчислюється у місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків не менша ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо суму сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою ніж мінімальний страховий внесок.

Порядок здійснення такої доплати визначений у розділі 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за № 64/8663 16.01.2004.

Подробнее...
 

Перехід з одного виду пенсії на інший

E-mail Печать PDF

В Україні право на вибір пенсії передбачено ст. 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка свідчить, що особі, яка має право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначають один з цих видів пенсій за її вибором. Виплати ж спеціальних видів пенсій (наукових, військових, пенсій чорнобильцям тощо) регулюються окремими спеціальними законами.

За нормами статті 45 цього Закону, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі інформації про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших відомостей, що знаходяться на час переведення у пенсійній справі, а також додаткових документів, отриманих органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Наприклад, особі було призначено у 2012 році пенсію за вислугу років, після того, як їй виповнилося 60 років, вона вирішила перейти з пенсії за вислугу років на пенсію за віком.

Подробнее...
 

Обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам

E-mail Печать PDF

При призначенні пенсії непрацюючим пенсіонерам діють наступні умови:

-          при наявності у непрацюючих інвалідів ІІ та ІІІ груп – у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу на їх вибір пенсія по інвалідності призначається у розмірі пенсії за віком. У період роботи пенсія по інвалідності виплачується у розмірах, які визначені для пенсії по інвалідності;

-          пенсія за вислугу років призначається у разі звільнення з роботи, яка дає право на цей вид пенсії. У разі зарахування після призначення пенсії на роботу, яка дає право на пенсію за вислугу років, виплата пенсії зупиняється та поновлюється зі дня, наступного за днем звільнення з роботи;

-          непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні недієздатних членів родини – на кожного недієздатного члена родини призначається надбавка у розмірі 150,00 грн.

Крім того, згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» пенсія працюючих пенсіонерів індексується у розмірі, який з урахуванням оплати праці не перевищує прожиткового мінімуму для дієздатної особи.

Подробнее...
 

Перерахунок наукової пенсії

E-mail Печать PDF

Пенсіонери, які після призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» відпрацювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників і набули не менш як 24 місяці страхового стажу, мають право на проведення перерахунку пенсії з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії. 

Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 р.

Тобто під час проведення перерахунку пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 р. з урахуванням сум заробітку за сумісництвом.

При цьому заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 р., яка була врахована під час призначення (попереднього перерахунку) наукової пенсії, не враховується.

Подробнее...
 

Зарахування страхового стажу за цивільно-правовим договором

E-mail Печать PDF

Відповідно до чинного законодавства України фізичні особи можуть залучатися до роботи не лише на підставі трудового договору, а й на іншій юридичній підставі, зокрема за цивільно-правовим договором (далі - ЦПД).

Так, ЦПД - це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи до досягнення конкретного результату. Такі договори укладаються відповідно до положень цивільного законодавства у письмовій формі, закінчення ЦПД оформляється актами здавання-приймання робіт.

Роботи за договорами цивільно-правового характеру, в тому числі зайнятих на оплачуваних громадських роботах, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, винагорода за роботу за ЦПД обкладається єдиним соціальним внеском.

Якщо фізична особа виконувала роботи або надавала послуги, іншими словами заключила цивільно-правовий договір, вона вважається застрахованою особою, а період роботи за ЦПД зараховується до страхового стажу.

Запис про проведення робіт за ЦПД у трудову книжку особи не робиться, паперовим підтвердженням страхового стажу є наявність двостороннього договору.

Подробнее...
 

Перспективы развития Пенсионного фонда Украины

E-mail Печать PDF

Измаильским объединенным управлением Пенсионного фонда Украины Одесской области постоянно проводится работа по привлечению граждан к обслуживанию в банковских учреждениях. Ежемесячно на доставку пенсий через отделения почтовой связи управление тратит большое количество средств, в то время как в банках соответствующие услуги – бесплатные. Этот вопрос актуален не только для Пенсионного фонда, но и для представителей банков. Привлечение как можно большего количества пенсионеров в банки, чтобы они могли открывать текущие счета для получения пенсий, – это работа на перспективу.

В Пенсионном фонде Украины начата активная деятельность по созданию новой системы обслуживания граждан и обработки пенсионной документации на базе централизованных информационных технологий. Внедрение информационных технологий позволит поднять обслуживание граждан на новый качественный уровень, уменьшить сроки обработки заявлений и документов, даст возможность дистанционного доступа пенсионера к своему пенсионному делу, исключит влияние «человеческого фактора» на определение размера пенсии.

Подробнее...
 

Про що потрібно знати боржнику Пенсійного фонду?

E-mail Печать PDF

Будь-яка підприємницька діяльністьце самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється субєктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Для деяких підприємців їх ризик не виправдовується, і замість прибутків утворюються борги, які необхідно сплачувати.

На жаль, Пенсійний фонд також має боржників, з якими ведеться постійна робота, спрямована на погашення заборгованості.

Ігнорування обовязку добровільної сплати внесків та обовязкових платежів призводить до застосування до боржників заходів примусового стягнення шляхом передачі рішень судів та інших виконавчих документів на виконання в органи Державної виконавчої служби. При цьому боржники повинні пам’ятати, що відповідно до частини 2 статті 25 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем протягом трьох робочих днів із дня надходження до нього виконавчого документа виноситься постанова про відкриття виконавчого провадження, в якій обов’язково буде зазначено про необхідність боржника самостійно виконати рішення у строк до семи днів із моменту винесення постанови. У разі несплати боржником у зазначений термін боргу розпочинається примусове стягнення, яке тягне за собою обов’язок сплати виконавчого збору в розмірі 10 % та інших витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Подробнее...
 

Відповідно до встановлених графіків профінансовані та виплачені пенсії березня 2016 року

E-mail Печать PDF

Станом на 10 березня Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України  Одеської області продовжує фінансування пенсійних виплат за поточний місяць, яке заплановано у сумі 52204,7 тис. грн. На березень 2016 року чисельність одержувачів  пенсій та допомог по місту та району складає 34637 осіб. На теперішній час профінансовано 15543,5 тис. грн. При цьому, на підприємства поштового зв’язку перераховано 10844,0 тис. грн. – відповідно до графіку виплат здійснено фінансування за період з 04.03.2016 р. по 11.03.2016 р. На банківські установи надійшло 4699,8 тис. грн. – період виплат з 04.03.2016 р. по 09.03.2016 р. 

Подробнее...
 

Несплачений внесок – втрачена пенсія

E-mail Печать PDF

Коли настає час пенсійного віку й треба оформлювати пенсію, багато хто дізнається, що розмір їх пенсії є набагато меншим, ніж розраховували, а для декого, взагалі втрачено право на призначення пенсії.

Навіть якщо людина отримує велику зарплату, це ще не є гарантією високої пенсії: заробітки, з яких не були сплачені пенсійні внески, не беруться до уваги під час розрахунку розміру пенсії. До того ж для багатьох громадян є «нормою» отримання заробітної плати в «конвертах».

Як відомо, з 1 січня 2004 року наша країна перейшла до системи пенсійного страхування. Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” замість “трудового стажу” введено термін “страховий стаж” – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески. Для зарахування до страхового стажу одного робочого місяця в повному розмірі сума сплачених щомісяця внесків має бути не меншою за мінімальний страховий внесок, обчислений із мінімальної заробітної плати.

Відтепер важливо не тільки скільки років людина працювала, а й протягом якого періоду вона сплачувала страхові внески до Пенсійного фонду і з якого заробітку сплачувались ці внески.

Подробнее...
 

Що потрібно знати пенсіонеру

E-mail Печать PDF

Іноді громадяни вважають, що вони з Пенсійним Фондом мають спілкуватися раз у житті: під час призначення пенсії. Однак бувають ситуації, коли без особистої заяви пенсіонера ніяк не обійтися. Далі про це докладніше.

У ситуації, коли виплату пенсії було припинено, зокрема, через те,  що  одержувач тривалий час не отримував пенсію, йому треба написати заяву про поновлення виплати.

Поновлення виплати

Такі заяви подають пенсіонери або їхні законні представники особисто в органи Фонду. Поновлювати виплати пенсії за посвідченими нотаріально або надісланими поштою заявами не дозволяється.

Поновлення виплати пенсії відбувається за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та за наявності умов для відновлення виплати. Тривала відсутність звернень пенсіонера щодо отримання пенсії потребує встановлення місця його перебування, а в окремих випадках — проживання.

У разі звернення пенсіонера з приводу поновлення виплати пенсії працівники Фонду зазвичай перевіряють статус особи: чи вона працює, чи зареєстрована як фізична особа — підприємець, чи є перерви в реєстрації місця проживання в Україні. Для цього слід надати документи, що посвідчують особу, або показати документи, що підтверджують статус особи.

Подробнее...
 

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

ГРАФІК

особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів

 Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області 

Подробнее...
 

Щодо перерахунку пенсій, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму у 2016 році

E-mail Печать PDF

Законом України “Про Державний бюджет на 2016 рік” встановлено прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на один місяць для осіб, які втратили працездатність:

- з 1 січня 2016 року – 1074 грн. (з 1 січня мінімальний розмір пенсії за віком не змінюється, оскільки цей розмір був встановлений ще з 1 вересня 2015 року);

- з 1 травня 2016 року – 1130 грн. (підвищується на 5,2 %);

- з 1 грудня 2016 року – 1208 грн. (підвищується на 6,9 %).

         У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, у 2016 році буде двічі проведено  перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються від цієї величини. Так, перерахунку підлягатимуть: мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормовий стаж, мінімальні пенсійні виплати, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною. Перерахунки не потребуватимуть додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).

         Крім цього, максимальний розмір пенсії/щомісячного довічного грошового утримання суді у відставці (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплат до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року не може перевищувати 10740 гривень. 

Подробнее...
 

Розширено коло осіб, прирівняних до інвалідів війни

E-mail Печать PDF

Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі – Революція Гідності) з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, належать до інвалідів війни.

На підставі виписок з актів огляду у МСЕК, в яких зазначено причину інвалідності «поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров’я, одержані під час участі у Революції Гідності», призначення пенсій зазначеним особам за наявності необхідного страхового стажу здійснюється згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).

Надання додаткових документів, які підтверджують зв'язок інвалідності з пораненням, каліцтвом, контузією чи іншим ушкодженням здоров’я, одержаними під час участі у Революції Гідності, чинним законодавством не передбачено.

Подробнее...
 

Нове у формуванні звіту щодо сум нарахованого єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у 2016 році

E-mail Печать PDF

З 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), яким, зокрема, внесено зміни Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі  Закон №2464).

Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22 відсотка визначеної статтею 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята статті 8 Закону №2464).

До затвердження зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905 (далі – Порядок №435), необхідно заповнювати та подавати до територіального органу Державної фіскальної служби України, за звітні періоди 2016 року, Звіт за діючою формою, наведеною в Додатку 4 до Порядку № 435.

Подробнее...
 

Зміни, що стосуються платників єдиного соціального внеску у 2016 році

E-mail Печать PDF

З 1 січня 2016 року набрали чинності Закони України  «Про державний бюджет України на 2016 рік» (від 25. 12. 2015 № 928), «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (від 24.12.2015 № 909), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (від 24.12.2015 № 911), якими врегульовано  питання пенсійного забезпечення у поточному  році. 

Законодавчі новації стосуються як окремих категорій пенсіонерів, так і платників єдиного соціального внеску.

Відмінено ставки єдиного соціального внеску залежно від класу професійного ризику виробництва.

Ставку єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку сплачує роботодавець знижено до 22%. Середній розмір ЄСВ у 2015 році складав 38,79%.

Крім того, скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати працівників.

Зменшення ставки ЄСВ з 2016 року жодним чином не впливає на механізм обчислення та розмір пенсії. Кошти з врахуванням понижуючої ставки єдиного внеску на виплату пенсій закладено у державному бюджеті на поточний рік.

Подробнее...
 

Аналіз роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України із зверненнями громадян у 2015 році

E-mail Печать PDF

Робота управління протягом 2015 року була спрямована на забезпечення реалізації закріплених Конституцією України прав громадян на звернення, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Постійно вживаються заходи щодо покращання роботи зі зверненнями громадян.

Протягом січня – грудня 2015 року до управління надійшло 890 звернень громадян, з них:

-          на особистому прийомі – 365, що на 63 звернення більше ніж у 2014 році;

-          на виїзних прийомах – 353, що на 62 звернення більше ніж у 2014 році;

-          письмових звернень від громадян особисто – 143 що, на 34 звернення менше ніж у 2014 році;

-          звернень через вищі органи влади та організації – 29, що на 9 звернень більше ніж у 2014 році.

Повторних, колективних, дублетних та масових звернень за звітний період  не надходило.

Подробнее...
 

О назначении пенсии по потере кормильца

E-mail Печать PDF

Женщине 50 лет, страховой стаж составляет 27 лет. В мае 2015 года умер муж, который получал пенсию по возрасту на льготных условиях по Списку № 1. Имеет ли она право на назначение пенсии по потере кормильца? 

Согласно ст. 36 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» пенсия по потере кормильца назначается нетрудоспособным членам семьи умершего кормильца, которые были на его содержании, при наличии у кормильца на день на день смерти соответствующего стажа, а в случае смерти пенсионера – независимо от продолжительности страхового стажа.

К нетрудоспособным членам семьи относится, в частности, жена, если она является инвалидом или достигла пенсионного возраста, предусмотренного в ст. 26 вышеуказанного Закона.

Согласно ст. 26 Закона, пенсионный возраст женщины, родившейся в 1966 году, составляет 60 лет, поэтому принадлежать к категории нетрудоспособных членом семьи она будет после достижения возраста 60 лет.

Жена умершего, которая не была на его содержании на момент смерти, имеет право на пенсию по потере кормильца, если со временем утратила источник средств к существованию. 

Подробнее...
 

О перерасчете пенсий, назначенных согласно Закону Украины «О государственной службе»

E-mail Печать PDF

Пенсионер работает и получает пенсию в размере 85% от назначенной согласно Закону Украины «О государственной службе». Будут ли подлежать перерасчету пенсии, назначенные согласно Закону Украины «О государственной службе»? 

Согласно части пятой раздела ІІІ Закона Украины от 02.03.2015 № 213-VІІІ «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно пенсионного обеспечения», с 1 июня 2015 года отменены нормы, касающиеся пенсионного обеспечения лиц, которым пенсии назначались, в частности, в соответствии с Законом Украины «О государственной службе».

Поэтому с 01.06.2015 органами Пенсионного фонда Украины пенсии согласно Закону Украины «О государственной службе» не назначаются, а назначенные до 01.06.2015 – не пересчитываются.

При этом размер пенсии к выплате может увеличиваться, если в составе пенсии есть повышения, надбавки, доплаты, размер которых исчисляется, исходя из размера прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность.

Кроме того, пенсии, назначенные согласно Закону Украины «О государственной службе», индексируются согласно Закону Украины «об индексации денежных доходов населения» и Порядку проведения индексации денежных доходов населения, утвержденному постановлением КМУ от 17.07.2003 № 1078 (работающим пенсионерам в первую очередь индексируется заработная плата). 

Подробнее...
 

О регистрации в системе персонифицированного учета

E-mail Печать PDF

C этого года для начисления пенсий не будет учитываться заработная плата за периоды страхового стажа до 1 июля 2000 года. То есть если раньше для исчисления пенсии брали все данные из системы персонифицированного учета и, крому того, будущий пенсионер мог принести справку о заработной плате за 60 месяцев подряд до 2000 года, то с 1 января 2016 года актуальна лишь информация из системы персонифицированного учета.

            Что означает понятие «персонифицированный учет»? с июля 2000 года в стране была создана уникальная система, учитывающая сведения обо всех застрахованных лицах, иначе говоря, обо всех работающих и самозанятых лицах. То есть на сегодняшний день каждый работающий имеет персональную учетную карточку в системе персонифицированного учета, в которой за весь период трудовой жизни накапливаются сведения, которые потом и являются основой для исчисления пенсии. Какие же данные содержатся в системе персонифицированного учета? Это:

- перечень страхователей (работодателей), предоставляющих о вас сведения в систему персонифицированного учета;

- за каждый месяц, начиная с 200 года информацию о каждом застрахованном лице, касающуюся суммы заработка, из которой уплачены страховые взносы, количества дней для стажа, отметок об уплате пенсионного/единого взноса. А также общие показатели за каждый год ежемесячно: общую сумму заработка, из которого уплачены страховые взносы (всего в пределах максимальной величины), страховой стаж;

Подробнее...
&