• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Звіт з нарахування ЄСВ в умовах воєнного стану

Звіт з нарахування ЄСВ в умовах воєнного стану

E-mail Печать PDF

Граничний термін звітування з нарахування ЄСВ за І квартал 2022 року, який встановлює законодавство для мирного часу, 10 травня. Але в умовах воєнного стану законодавством  встановлені нові граничні терміни , а саме -  протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

            Проте, зауважте: якщо не відзвітуєте в Розрахунку з  І квартал 2022 року вчасно, ризикуєте порушити права застрахованих осіб, тобто вони своєчасно не отримають пенсійних та соціальних виплат через інформаційні прогалини в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування,
не сформується е-лікарняний, так як буде відсутня інформація про трудові відносини . Щоб цього не допустити, з поданням Розрахунку не затягуйте навіть в умовах воєнного стану.    

            Що стосується заповнення Додатку 1  надаємо відповіді на  найпоширеніші запитання: 

1.Як відобразити інформацію про мобілізованих працівників?

            Суми ЄСВ, що нараховані на середній заробіток мобілізованим працівникам, треба відображати в гр. 20 додатка 1 до  Податкового розрахунку (з урахуванням мінімального та максимального значення). Роботодавець,  вказує суму нарахованого середнього заробітку з такими кодами застрахованої особи:

                 «47» (а для осіб з інвалідністю —«66»), якщо ЄСВ за мобілізованих працівників сплачує роботодавець;

                 «48» (виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом), якщо роботодавець ухвалив рішення про несплату ЄСВ за мобілізованих працівників.

            Додаток 5 на мобілізованих працівників не заповнюється.

2.У деяких працівників, які були відсутні на роботі , база нарахування ЄСВ виявилася меншою за мінімальний страховий внесок. Чи донараховувати таким працівникам ЄСВ до мінімального страхового внеску?

               Якщо в період дії воєнного стану база нарахування ЄСВ протягом місяця основному працівнику без інвалідності становила хоча б одну грн, донараховуйте йому ЄСВ до мінімального страхового внеску на загальних підставах з кодом типу нарахувань (КТН) «13». Адже, хоча й ці працівники були відсутні на роботі з нез’ясованих або інших причин, проте вони перебували у трудових відносинах з роботодавцем повний місяць. Натомість якщо жодних доходів таким працівникам не нараховували та бази нарахування ЄСВ немає, до мінімального страхового внеску  донараховувати не потрібно. В обох випадках, у  Додатку 1 реквізит “кількість днів перебування у трудових відносинах“ повинно дорівнювати кількості календарних днів звітного місяця .

              

 

Відділ ведення карток реєстру застрахованих осіб № 3 управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 429 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22215536

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Звіт з нарахування ЄСВ в умовах воєнного стану