• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Якщо військовий пенсіонер на державному утриманні (зміни у законодавстві)

Якщо військовий пенсіонер на державному утриманні (зміни у законодавстві)

E-mail Печать PDF

З 1 липня 2013 року для військових пенсіонерів змінюється порядок виплати пенсій у разі перебування на повному державному утриманні у відповідних установах (будинках-інтернатах, пансіонатах для осіб похилого віку та інвалідів тощо).

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» передбачені, зокрема, зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суть яких полягає в тому, що відтепер під час перебування пенсіонера з числа військовослужбовців на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25 відсотків призначеної пенсії. У випадках, якщо розмір його пенсії перевищує вартість утримання, виплачується різниця між пенсією і вартістю утримання, але не менш як 25 відсотків призначеної пенсії.

Якщо у такого пенсіонера є непрацездатні члени сім’ї, які перебувають на його утриманні, 25 відсотків пенсії виплачується самому пенсіонерові, а інша частина пенсії, але не більш як 50 відсотків призначеного розміру пенсії - зазначеним членам сім’ї.

Частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії пенсіонеру та членам його сім’ї, перераховується до установи (закладу), де пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ (закладів) і спрямовуються виключно на поліпшення умов проживання в них пенсіонерів.

Досі не передбачалось перераховувати залишок пенсії установі, в якій перебуває пенсіонер. Отже, відтепер додаткові кошти будуть витрачатись на утримання пенсіонерів.  

Крім того, раніше виплата пенсії таким особам здійснювалась у розмірі 25 відсотків незалежно від вартості утримання. За новим законодавством у разі, коли розмір пенсії досить високий, тобто значно перевищує вартість утримання у відповідній установі, пенсіонер одержуватиме не 25 відсотків своєї пенсії, а всю різницю між розміром пенсії та вартістю утримання.

Згадане вище можна віднести до безсумнівних позитивів. Наслідком таких змін повинно стати покращення умов утримання та й в цілому матеріального становища військових пенсіонерів, які через похилий вік, стан здоров’я чи інші обставини перебувають на повному утриманні держави.

Заступник начальника відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Пентійська І.П.

Обновлено 11.07.2013 13:41  

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 414 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22025285

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Якщо військовий пенсіонер на державному утриманні (зміни у законодавстві)