• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Запитували - відповідаємо

Запитували - відповідаємо

E-mail Печать PDF

Заявнику 19 років, одержував пенсію за померлого батька, закінчив навчання у коледжі. Пенсію було виплачено по червень. Із вересня заявник розпочав навчання в університеті. Чи буде йому виплачуватись пенсія за літній час? 

Відповідно до статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон), діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника  до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Період навчання підтверджується довідками навчальних закладів про те, що зазначені вище особи навчаються за денною формою навчання.

Після надання одержувачем пенсії до управління Пенсійного фонду України довідки навчального закладу про навчання на першому курсі, виплату пенсії буде продовжено з часу навчання.

Щодо виплати пенсії протягом періодів, коли одержувач пенсії не навчався, то з липня цього року до Закону внесені зміни.

При надходженні довідок з навчальних закладів про продовження навчання непрацездатних членів сім’ї померлого годувальника, виплата пенсії буде проводитись також за період між завершенням навчання в одному із навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим, але не раніше, ніж за період з 01.07.2013 року.

Виплата пенсії за час перерв у навчанні не проводиться, якщо така перерва перевищує чотири місяці.

Отже, виплату пенсії у наведеному випадку буде продовжено з вересня та доплачено пенсію за липень і серпень.

Заступник  начальника управління ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Лєщєва О.Ф.

 

Я працюючий пенсіонер. Отримую пенсію за віком. У грудні 2013 року буде змінено прожитковий мінімум для непрацездатних громадян. Чи буде проведений мені відповідний перерахунок пенсії?

Ні. Відповідно до частини третьої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування). Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - підприємці), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Заступник  начальника управління ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Лєщєва О.Ф.

 

Я родилась 19 августа 1960 года. Имею 30 лет страхового стажа. Меня интересует, могу ли я выйти на пенсию в 55 лет учитывая изменения в пенсионном законодательстве?

Законом Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страхований» (с изменениями, внесенными Законом «О мерах по законодательному обеспечению реформирования пенсионной системы») предусмотрено, что до 1 января 2015 года право досрочного выхода на пенсию по возрасту имеют женщины, которым исполнилось 55 лет, при наличии страхового стажа не менее 30 лет и при условии увольнения с работы. В этом случае размер их пенсии, исчисленный согласно ст. 27 и с учетом ст. 28 указанного закона, уменьшается на 0,5% за каждый полный или неполныймесяц досрочного выхода на пенсию.

Поскольку 55 лет Вам исполнится 19 августа 2015 года, то есть после 1 января 2015 года, права на досрочный выход на пенсию в 55 лет Вы иметь не будете.

Начальник отдела по назначению пенсий управления ПФУ в г. Измаиле и Измаильском районе Корнева Галина Ивановна

Обновлено 14.10.2013 09:58  

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

  Справки по тел. 2-16-31.

 


Все видео:

.
Баннер
.

Измаил в цифрах:

С  11  по 18 сентября в Измаиле родились 20 малышей, 3  девочки и 17 мальчиков.

Сейчас 131 гостей онлайн
Просмотры материалов : 4829009

Поиск по сайту

Баннер

Набір у патрульну поліцію

Баннер
Баннер
Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Запитували - відповідаємо