• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Запитували – відповідаємо

Запитували – відповідаємо

E-mail Печать PDF

А чи буде зарахована в 30-річний стаж, що дає право на отримання грошової допомоги, робота медичною сестрою у ВАТ (відкритому акціонерному товаристві) чи  в приватній школі?
 Ні, не буде зарахована, тому що до страхового стажу, який дає право на отримання одноразової грошової допомоги, зараховуються періоди роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, в закладах та установах державної або комунальної форми власності.

За нормами нині діючого законодавства жінки до 1 січня 2015 року можуть звертатись за призначенням пенсії і у 55 років. А як це впливає на розмір їх пенсії?
  Так,до 2015 року жінки мають право на достроковий вихід на пенсію за віком при досягненні 55 років при умові, що мають не менше  30 років страхового стажу та не працюють. Але у цьому випадку їх розмір пенсії  зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

 Наприклад, при виході на пенсію в 55 років замість в 55 років і 6 місяців заявниця отримає пенсію, знижену на 3% (0,5% х 6 міс.), та втратить право на  компенсатор 2,5%, всього розмір пенсії буде меншим на 5,5%.

 Враховуючи, що розмір пенсії за віком залежить від стажу та заробітної плати, то:

- при наявності у жінки 30 років страхового стажу та коефіцієнта заробітної плати менше 1, розмір пенсії при зверненні за призначенням пенсії у 55 років буде приблизно на 50 грн. меншим, ніж той, якщо б вона звернулась за призначенням в 55 років 6 місяців.

- якщо ж коефіцієнт заробітної плати – 2, то різниця в розмірі пенсії приблизно 100 грн.

Також звертаємо увагу, що зменшений розмір пенсії за віком виплачується протягом усього

періоду отримання пенсії.

 На період працевлаштування до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,  виплата дострокової пенсії припиняється. Після досягнення віку, встановленого законом, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого після дострокового виходу на пенсію.

Якщо особа скористається правом звернення за призначенням пенсії через 4 місяці,  через 1 рік та більше після досягнення пенсійного віку, яким чином їй буде обчислюватись розмір пенсії?

 Чинним пенсійним законодавством забезпечено право осіб пенсійного віку звертатись за призначенням пенсії протягом 3-х місяців після досягнення пенсійного віку.
 Якщо у 3-місячний термін особа не звернулась за призначенням пенсії, а виявила бажання продовжувати працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія в такому випадку призначається з відстрочкою часу виходу на пенсію відповідно до частини 1 статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Зазначена норма стосується лише осіб, які   досягли пенсійного  віку  60 років як чоловіки, так і жінки.  При цьому основний розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 зазначеного закону,  підвищується на такий відсоток:

-  на 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі

відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;

-  на 0,75%  за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у

разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.

 Наприклад: чоловік досяг 60-річного віку 05.02.2013 року, продовжував працювати  і протягом 3-місячного терміну за призначенням пенсії не звернувся. Заяву на призначення пенсії подав 10.07.2013 року у віці 60 років 5 місяців. Основний розмір пенсії, обчислений від стажу і заробітку,  збільшується на 2,5% (0,5% х 5 місяців).

Заступник  начальника управління ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Лєщєва О.Ф.

Обновлено 22.10.2013 13:56  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 340 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13878219

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Запитували – відповідаємо