• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Порядок отримання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Порядок отримання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування

E-mail Печать PDF

Видача свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - страхове свідоцтво) регулюється Порядком видачі свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 22.08.2000 року за №1306 (далі - Порядок).

Страхове свідоцтво:

- є єдиним для всіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням;

- видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування, на підставі анкети застрахованої особи  після обов'язкової реєстрації цієї особи в органах Пенсійного фонду;

-  пред'являється застрахованою особою у разі одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, укладення трудового договору (контракту), договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг, під час прийому на навчання, а також в інших випадках, передбачених законодавством (пункт 17 Порядку)

Застрахована особа повинна  пред’являти свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на вимогу страхувальника, посадових осіб виконавчих органів Пенсійного фонду.

Страхове свідоцтво може бути витребувано і при прийомі на роботу. 

Пред'являється свідоцтво з метою надання роботодавцям відомостей про номер облікової картки, на яку буде внесено інформацію про сплачені внески за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Свідоцтво зберігається у застрахованої особи. Воно дійсне тільки в разі пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

За допомогою страхового свідоцтва  через мережу інформаційних кіосків можна ознайомитись  з даними накопиченими на обліковій картці застрахованої особи.          Власник свідоцтва може переглянути інформацію щодо нарахування заробітної плати, сплату страхових внесків, періоди перебування у трудових відносинах зі страхувальниками, а також інформацію щодо розміру призначеної пенсії.

Страхове свідоцтво видається на підставі анкети, яку заповнюють застраховані особи власноруч. В анкету вносять відомості з паспорта та з довідки про присвоєння  ідентифікаційного  номера (п.3 Порядку). Всі відомості слід вносити чітко, розбірливо, вони мають відповідати даним, що записані на україномовній сторінці паспорта.

Механізм отримання анкет:

Відповідальна особа підприємства чи організації (роботодавець) передає анкети працівникам підприємства, які вносять в них відомості та підписують їх.

Роботодавець протягом двох тижнів перевіряє, засвідчує анкету підписом та печаткою і повертає до органу Пенсійного фонду, де його зареєстровано як платника страхових внесків.

Орган Пенсійного фонду оформляє страхове свідоцтво (п. 8 Порядку ) і передає його разом із супроводжувальною відомістю страхувальнику (п. 9 Порядку).

Страхувальник зобов’язаний видати його застрахованій особі під розпис у супроводжувальній відомості (п. 9 Порядку ).

Заповнені та засвідчені страхувальником супровідні відомості, а також страхові свідоцтва, не видані застрахованим особам через їх звільнення, повертаються до органу Пенсійного фонду у 20-денний строк після їх одержання. Повернені страхові свідоцтва видаються застрахованій особі безпосередньо органом Пенсійного фонду після її звернення (п. 13 Порядку №1306).

«Чи може свідоцтво отримати найманий працівник безпосередньо звернувшись до свого роботодавця?»

Застрахована особа має право отримати в установленому законодавством порядку свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Видача свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування  регулюється Порядком.

Абзац 2 пункту 3 Порядку визначає, що анкета застрахованої особи заповнюється цією особою відповідно до наданого роботодавцем (страхувальником) зразка, підписується нею, протягом двох тижнів перевіряється, засвідчується підписом роботодавця і печаткою та подається ним до органу Пенсійного фонду, де його зареєстровано як платника страхових внесків.

Враховуючи викладене вище, застрахована особа має право звернутися до роботодавця (страхувальника), з яким вона перебуває у трудових відносинах щодо проведення ним передбаченої процедури оформлення та видачі страхового свідоцтва.

 «Чи може таке свідоцтво отримати фізична особа-підприємець, або самозайнята особа і як саме?»

Страхове свідоцтво видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування після обов'язкової реєстрації цієї особи в органах Пенсійного фонду (п.3 Порядку). Реєстрація застрахованих осіб та оформлення страхових свідоцтв здійснюється органами Пенсійного фонду (п.5 Порядку ).

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок) мають самостійно звернутись до органів Пенсійного фонду за постійним місцем проживання, де їм буде надана анкета для отримання страхових свідоцтв (п. 4 Порядку).

З консультативних питань звертайтесь до управління ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області, за адресою: м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46, каб. №20 - відділ персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж, або за телефонами: 6-56-80; 2-55-14.

Начальник відділу  персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж управління Пенсійного фонду України в

м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Акобідзе Кристина Вікторівна

Обновлено 29.10.2013 09:12  

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 575 гостей онлайн
Просмотры материалов : 21317139

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Порядок отримання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування