• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Персоніфікований облік - інструмент контролю майбутньої пенсії

Персоніфікований облік - інструмент контролю майбутньої пенсії

E-mail Печать PDF

Більшість із нас починає дбати про власну пенсію лише на порозі старості, хоча про свої соціальні гарантії потрібно починати піклуватися ще у молодому віці.

 На даний час кожна працююча особа має персональну облікову картку в системі персоніфікованого обліку, в якій за весь період трудового життя накопичуються відомості про заробіток, внески, страховий стаж з усіх місць роботи та інші відомості, необхідні для правильного призначення пенсій та  соціальних виплат. Персональна облікова картка застрахованої особи зберігається протягом усього життя цієї особи та 75 років після її смерті.

Важливо знати!!!

Починаючи з 1 січня 2016 року пенсії призначатимуться лише за даними персоніфікованого обліку, тобто для нарахування пенсій, не буде враховуватись заробітна плата за періоди страхового стажу, що виникли до 1 липня 2000 року.

Слід також зауважити, що згідно діючого пенсійного законодавства визначальними складовими для розміру майбутньої пенсії працівника є розмір його заробітної плати, з якої сплачуються внески до бюджету Пенсійного фонду України, та страховий стаж.

На сьогодні наявність страхового стажу є основним критерієм при призначенні або перерахунку пенсії, отриманні інших соціальних виплат, гарантованих Конституцією України. Чинним законодавством України встановлено пряму залежність розміру пенсії від величини отриманої заробітної плати, з якої сплачені внески. Обов'язок по нарахуванню та сплаті платежів законодавчо покладено на роботодавців.

Увага!!! Для зарахування повного стажу необхідно, щоб розмір нарахованої заробітної плати був не нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та повністю сплачені нараховані внески.

Саме тому кожному працівнику необхідно контролювати обчислення і сплату  роботодавцем обов'язкових платежів від фонду оплати праці. Функціонування персоніфікованого обліку забезпечує захист прав і свобод застрахованих осіб у сфері пенсійного страхування, оскільки кожен громадянин  може особисто ознайомитись з відомостями, що відображені у його персональній обліковій картці, звернувшись до територіального управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі або зареєструвавшись на веб – порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Та найголовніше – завдяки даному механізму розрахунок пенсій кожної особи ставиться у пропорційну залежність до її страхового стажу та розміру заробітної плати!

Шановні громадяни!!! Піклуйтесь про майбутню пенсію.

 

Начальник відділу  персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Акобідзе Кристина Вікторівна

Обновлено 28.11.2013 15:12  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 258 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13913335

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Персоніфікований облік - інструмент контролю майбутньої пенсії