• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Умови призначення пільгових пенсій за віком за Списками № 1 і № 2

Умови призначення пільгових пенсій за віком за Списками № 1 і № 2

E-mail Печать PDF

Умови призначення пільгових пенсій за Списками № 1 і № 2 визначені статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 1:

чоловіки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

жінки – після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Для працівників, які не мають повного стажу роботи за Списком № 1, передбачена можливість зниження пенсійного віку за умови, якщо вони мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці жінкам.

Правом пільгового пенсійного забезпечення користуються також і працівники, зайняті повний робочий на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2:

чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;

жінки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, пенсійний вік знижується на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи жінкам.

Право на зарахування до стажу періодів роботи за Списками № 1 і № 2 після 21.08.1992 обов’язково повинно бути підтверджено результатами атестації робочого місця за умовами праці, яку підприємство зобов’язано проводити кожні п’ять років.

Право на пільгове пенсійне забезпечення визначає роботодавець, для підтвердження якого надає уточнюючу довідку про зайнятість протягом повного робочого дня на роботах із шкідливими і важкими умовами праці.

Головний спеціаліст відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Яковлєва С.Г.

Обновлено 28.11.2013 15:27  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 13 по 20 вересня у м. Ізмаїл народилося 8 малюків -  3 дівчинки та  5 хлопчиків 

 

Сейчас 197 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13773696

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Умови призначення пільгових пенсій за віком за Списками № 1 і № 2