• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Пенсії виплачуються вчасно

Пенсії виплачуються вчасно

E-mail Печать PDF

За 2013 рік на виплату пенсій та допомоги було профінансовано 562 162,6 тис. грн., що на 38 695,5 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

 З 1 січня 2013 року, згідно з поста­новою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355, здійснено пере­рахунок пенсії 1440 особам, яким пенсії призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забез­печення осіб, звільнених з військової служби, і а деяких інших осіб". Середній розмір пенсії збільшився з 2238,56 грн. станом на грудень 2012 року  до 2349,98 грн.  на 01.01.2013 року. Це був третій етап підвищення пенсій військовослуж­бовцям на виконання соціальних іні­ціатив Президента.

Підвищення розмірів пенсійних виплат осіб, що отримують трудові пенсії у 2013 році проводилось тричі:

- з 1 січня та 1 грудня 2013 року – у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб  відповідно до 894 грн. та 949 грн.,

- з 1 березня  2013 року – відповідно до зростання середньої заробітної плати за 2012 рік.

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму управлінням Пенсійного фонду проведено перерахунки складових пенсійних виплат, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму. Це – мінімальний розмір пенсії, доплата за понаднормовий стаж, мінімальна пенсійна виплата, підвищення ветеранам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати і надбавки.

З травня 2013 року для 32 учасників бойових дій у період Вели­кої Вітчизняної війни 1941 — 1945 ро­ків та інвалідів війни IIта IIIгруп з-поміж них встановлено щомісячну дер­жавну адресну допомогу до пенсії.

З 11 червня минулого року 3 учасникам бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією та інвалідам війни ІІ та ІІІ груп з-поміж них встановлено підвищен­ня до пенсій в розмірі, визначеному в законодавстві для інвалідів війни І групи.

Загальний розмір підвищення внаслідок проведених перерахунків протягом 2013 року в середньому становить 85,31 гривень.

Першим кроком на шляху розв'я­зання проблеми диспропорцій у розмірах пенсій, призначених у різні роки, стало здійснення із 1 травня 2012 року осучаснення пенсій, приз­начених до 2008 року. При цьому розмір підвищення пенси для кожно­го пенсіонера після осучаснення, якщо вони мали належний страхо­вий стаж (для чоловіків - 25 років, для жінок — 20 років), становив не менш як 100 грн.

Суттєво змінився і розподіл пенсіонерів за розмірами пенсій. Якщо в 2012 році пенсії в розмірі до тисячі гривень одержували 11 тисяч, то в 2013 році – 3 тисячі осіб. Тобто, така кількість пенсіонерів зменшилась втричі. Виплата пенсій у підвищених розмірах була забезпечена протягом 2013 року своєчасно та в установлені законодавством строки.

1 липня минулого року набули чинно­сті зміни в Закон України "Про за­гальнообов'язкове державне пенсій­не страхування", відповідно до яких щороку з 1 березня на визначений урядом коефіцієнт збільшуватимуть зарплату, з якої обчислюють пенсію. Це означає, що механізм осучаснен­ня пенсії діятиме для пенсіонерів починаючи з наступного року, а кон­кретні розміри підвищень пенсій ви­значатимуть виходячи з фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду. Тобто, механізм щорічного осучаснення пенсій уже з'явився і з часом з його допомогою Пенсійний фонд повністю розв'я­же проблему різниці в розмірах пенсій, призначених у різні роки.

З листопада 2013 року в управлінні організовано прийом громадян за принципом “єдиного вікна". Суть такого механізму полягає в забезпе­ченні прийому пенсіонерів будь-яким вільним спеціалістом незалеж­но від дільниці обслуговування.

Необхідні відомості з питань пен­сійного забезпечення кожна застрахована особа може також отримати з офіційного веб-сайту Пенсійного фонду України, скориставшись “пенсійним кальку­лятором», одержавши інформацію з веб-порталу Фонду.

Управління продовжує впроваджувати нові технології, роз­вивати дистанційні способи надання послуг громадянам, зокрема, інфор­маційних, оскільки а сучасних умо­вах саме такі форми взаємодії ста­ють дедалі популярнішими серед населення, підвищує якість обслуговування пенсіонерів.

Перший заступник начальника управління ПФУ

в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Грамма Г.О.

Обновлено 30.01.2014 11:15  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 430 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13858496

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Пенсії виплачуються вчасно