• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Роз’яснюють фахівці управління Пенсійного фонду

Роз’яснюють фахівці управління Пенсійного фонду

E-mail Печать PDF

Для обчислення розміру пенсії застосовується поняття «страховий стаж», а для визначення права на пільгову пенсію та на пенсію за вислугу років – «стаж роботи за спеціальністю».

Відповідно до п.1 ст.24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 1 січня 2004 року, страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. При цьому періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, враховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Раніше діючим законодавством, зокрема статтею 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Таким чином, робота у вищезазначених закладах до 01.01.2004 року зараховується до страхового стажу в подвійному розмірі, а починаючи з 01.01.2004 року страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку пропорційно сплаті страхових внесків.

Разом з тим, при обчисленні стажу роботи за спеціальністю (тобто при обчисленні спеціального стажу для визначення права на призначення пенсії за вислугу років, пільгового стажу для призначення пенсії за віком на пільгових умовах) робота в закладах, передбачених статтею 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» зараховується в подвійному розмірі як до, так і після 01.01.2004 року.

Періоди перебування у частково оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, в додатковій відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею віку 6 років, а також у інших відпустках без збереження заробітної плати, передбачених законодавством, як до, так і після 01.01.2004 року, зараховуються до страхового стажу в одинарному розмірі. При цьому періоди перебування у цих відпустках після 01.01.2004 року зараховуються до страхового стажу пропорційно сплаті страхових внесків.            

Заступник начальника відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Гудима Т.В.

Обновлено 11.06.2014 11:30  

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 209 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8334472

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Роз’яснюють фахівці управління Пенсійного фонду