• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Допомога на поховання пенсіонера

Допомога на поховання пенсіонера

E-mail Печать PDF

            Допомогу на поховання в разі смерті пенсіонера виплачують членам сім’ї або особам, які здійснили його поховання й звернулись в органи Пенсійного фонду. Ці люди мають подати заяву про виплату допомоги та оригінал довідки про смерть (у разі якщо смерть зареєстрував виконавчий орган сільської, селищної, міських рад, окрім міст обласного значення) або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, якщо реєстрацію смерті здійснив відділ реєстрації актів цивільного стану.

            Відповідно до ст. 53 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі смерті пенсіонера допомогу на поховання виплачують у розмірі двомісячної пенсії померлого тим особам, які здійснили поховання.

            Якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», то допомогу виплачують у розмірі тримісячної пенсії, але не менш як п’ятиразовий розмір мінімальної заробітної плати. Якщо померла особа одержувала пенсію за цим законом, то заявник додатково має надати довідку про те, що поховання здійснено за рахунок власних коштів.

             Допомогу на поховання виплачує територіальний орган Пенсійного фонду, де пенсіонер перебував на обліку. У разі смерті пенсіонера, який працював, допомогу також виплачує орган Пенсійного фонду.

            Гроші видають на підставі разового доручення підприємства поштового зв’язку. Це доручення виписують  на ім’я особи, яка здійснила поховання, і дійсне воно тільки до кінця того місяця, в якому його було виписано.

            Допомогу на поховання не виплачують, якщо померла особа перебувала на повному державному утриманні, крім випадків, коли людину поховали члени сім’ї або інші особа.

            Якщо пенсіонер помер за межами України і реєстрацію смерті здійснили компетентні органи іноземної держави, у законодавстві якої не передбачено видачі довідок про смерть, то заявник, який бажає отримати допомогу на поховання, надає свідоцтво про смерть або інший документ про смерть, визнаний дійсним в Україні.

            Якщо з країною, що видала документ, немає договору про правову допомогу, то свідоцтво має бути легалізовано в консульській установі України за кордоном або на ньому має бути проставлений спеціальний штамп – апостиль. Апостиль проставляють на офіційних документах, що надходять від держав – учасниць Гаагської конвенції від 1961 року. Він засвідчує справжність підпису особи під документом та автентичність відбитку печатки або штампу, яким скріплено відповідний документ.

            Свідоцтво про смерть має бути перекладено українською мовою, а переклад – нотаріально засвідчено.

            Якщо смерть настала на території держави – члена Співдружності Незалежних Держав або країни, з якою Україна має договір про правову допомогу, то додаткової легалізації не потрібно. Якщо свідоцтво про смерть, яке видано і одній із країн – учасниць СНД, написано російською мовою, то нотаріально засвідченого перекладу також не потрібно.    

Начальник юридичного відділу

управління ПФУ в м. Ізмаїлі

та Ізмаїльському районі Анзонгер Н.С.

Обновлено 01.07.2014 14:01  

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 396 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8254097

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Допомога на поховання пенсіонера