• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Засуджені мають можливість оформити пенсію під час відбування покарання

Засуджені мають можливість оформити пенсію під час відбування покарання

E-mail Печать PDF

Раніше діючим законодавством не була передбачена можливість призначення пенсії за віком або по інвалідності засудженим, які під час відбування покарання у виправних колоніях України досягли пенсійного віку або втратили працездатність. Для забезпечення конституційних прав засуджених на пенсійне забезпечення Верховною радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засуджених до європейських стандартів».

Стаття 122 Кримінально-виконавчого кодексу України в новій редакції надає можливість засудженим особам, які набули пенсійного віку або втратили працездатність, реалізувати своє право на оформлення та отримання ними пенсії під час відбування покарання у виправних установах України. Відтепер особа, яка відбуває покарання, може надати адміністрації виправної колонії клопотання про забезпечення необхідних умов для призначення їй пенсії за місцезнаходженням виправного закладу, у тому числі щодо виклику представників Пенсійного фонду України для прийняття документів, необхідних для призначення пенсії, безпосередньо від засудженої особи.

Крім того, пенсія може призначатися на підставі довіреності. Для вирішення питання щодо оформлення та призначення пенсії особі, яка відбуває покарання, довіреній особі необхідно звернутись до органу Пенсійного фонду України за місцезнаходженням виправного закладу та подати всі необхідні для призначення пенсії документи.

При цьому, статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що будь-які періоди роботи зараховуються до стажу для призначення пенсії за умови сплати страхових внесків. Тому для зарахування до страхового стажу при призначенні пенсії будь-яких періодів роботи за час відбування покарання обов’язково необхідно підтвердити сплату страхових внесків за такі періоди.

Пенсії, що призначені засудженим, перераховуються органами Пенсійного фонду за місцем відбування покарання пенсіонера на загальних підставах.

Заступник начальника управління Пенсійного фонду в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Лєщєва О.Ф.

 

Обновлено 18.07.2014 07:25  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 22 листопада по 1 грудня у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 200 гостей онлайн
Просмотры материалов : 14280464

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Засуджені мають можливість оформити пенсію під час відбування покарання