• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Якщо «військовий» пенсіонер вирішив змінити країну проживання

Якщо «військовий» пенсіонер вирішив змінити країну проживання

E-mail Печать PDF

Нажаль, чимало наших співвітчизників приймають рішення залишити Україну та оселитись за кордоном, зокрема, на теренах інших країн СНД. Непоодинокі і випадки, коли в Україні оселяються іноземці. Досить багато серед них і пенсіонерів. Тому вважаємо за необхідне роз’яснити деякі умови виплати пенсій таким громадянам, зокрема, тим, які віднесені до категорії пенсіонерів-військовослужбовців.

Згідно зі статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії звільненим зі служби особам, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, не призначаються, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

За загальним правилом під час перебування за кордоном раніше призначені пенсії не виплачуються. У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання в іншу державу, пенсія, призначена в Україні, за його заявою може бути виплачена за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. До заяви додається закордонний паспорт з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон, талон про зняття з реєстрації за місцем постійного проживання.

Слід зазначити також, що відповідно до Угоди про порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей і державне страхування військовослужбовців держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав пенсійне забезпечення військовослужбовців Збройних Сил й інших військових формувань здійснюються на умовах, за нормами і в порядку, що встановлені законодавством держав-учасниць, на території яких проживають зазначені військовослужбовці та їх сім'ї.

У разі, якщо Ви прибули з однієї із країн СНД, де одержували «військову» пенсію, та обрали місцем перебування Україну, право на пенсійне забезпечення за українським законодавством набуваєте за наявності дозволу на постійне проживання. Підтверджується це відповідною посвідкою або паспортом громадянина України.

Варто наголосити, що чинним законодавством закріплено обов'язок пенсіонерів повідомляти органам пенсійного забезпечення про зміну умов, що впливають на виплату пенсій, тобто про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати. У разі невиконання цього обов'язку і одержання у зв'язку з цим зайвих сум пенсії, пенсіонери повинні відшкодувати органу пенсійного забезпечення заподіяну шкоду.

Головний спеціаліст з пенсійного забезпечення військовослужбовціввідділу  з призначення пенсій управління

ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Самойлова Т.Л.

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 231 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8283935

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Якщо «військовий» пенсіонер вирішив змінити країну проживання