• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Запитували - відповідаємо

Запитували - відповідаємо

E-mail Печать PDF

pens12.JPG - 4.14 KbЯкщо особа скористається правом звернення за призначенням пенсії через 4 місяці,  через 1 рік та більше після досягнення пенсійного віку, яким чином їй буде обчислюватись розмір пенсії? 

 Чинним пенсійним законодавством забезпечено право осіб пенсійного віку звертатись за призначенням пенсії протягом 3-х місяців після досягнення пенсійного віку.
 Якщо у 3-місячний термін особа не звернулась за призначенням пенсії, а виявила бажання продовжувати працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія в такому випадку призначається з відстрочкою часу виходу на пенсію відповідно до частини 1 статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Зазначена норма стосується лише осіб, які   досягли пенсійного  віку  60 років як чоловіки, так і жінки.  При цьому основний розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 зазначеного закону,  підвищується на такий відсоток:

-  на 0,5% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі

відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;

-  на 0,75%  за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у

разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.

 Наприклад: чоловік досяг 60-річного віку 05.02.2014 року, продовжував працювати  і протягом 3-місячного терміну за призначенням пенсії не звернувся. Заяву на призначення пенсії подав 10.07.2014 року у віці 60 років 5 місяців. Основний розмір пенсії, обчислений від стажу і заробітку,  збільшується на 2,5% (0,5% х 5 місяців). 

Заступник  начальника управління ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Лєщєва О.Ф.

Какую пенсию сейчас получают «дети войны» и ветераны войны?

И от чего зависит размер начисляемой суммы?

 

Отвечает главный специалист  отдела по назначению  пенсий управления ПФУ в г. Измаиле и Измаильском районе Сулима О.С.:

 

Размер надбавки «детям войны» выплачивается согласно Постановлению КМУ от 28.12.2011 №1381 «О повышении уровня социальной защиты наиболее уязвимых слоев населения» и Закону Украины «О внесении изменений в Закон Украины «О государственном бюджете Украины на 2014 год» в размере 7% от прожиточного минимума, установленного законом для лиц, утративших трудоспособность. На 2014 год прожиточный минимум составляет 949,00 грн., надбавка «детям войны» соответственно 66,43 грн.

Повышение участникам войны согласно Закону Украины «О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты» выплачивается в размере 10% от прожиточного минимума, установленного законом для лиц, утративших трудоспособность. На 2014 год сумма повышения составляет 94,90 грн..

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Объявления:

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

  Справки по тел. 2-16-31.

 


Все видео:

.
Баннер
.

Измаил в цифрах:

С  11  по 18 сентября в Измаиле родились 20 малышей, 3  девочки и 17 мальчиков.

Сейчас 91 гостей онлайн
Просмотры материалов : 4859095

Поиск по сайту

Баннер

Набір у патрульну поліцію

Баннер
Баннер
Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Запитували - відповідаємо