• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Як держслужбовцю достроково оформити пенсію за віком у разі звільнення з роботи у зв’язку зі скороченням штату (чисельності) працівників?

Як держслужбовцю достроково оформити пенсію за віком у разі звільнення з роботи у зв’язку зі скороченням штату (чисельності) працівників?

E-mail Печать PDF

pens1.JPG - 5.38 Kb

Відповідно до статті 49 Закону України «Про зайнятість населення» працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, яким на день вивільнення залишилося не більше півтора року до віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», за умови їх реєстрації в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та відсутності підходящої роботи гарантується право на достроковий вихід на пенсію, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсій за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Тобто для призначення дострокової пенсії за віком необхідно:

– звільнення з роботи із зазначених вище підстав, вчинення відповідного запису у трудовій книжці;

– на день звільнення має залишатися не більше півтора року до настання віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до закону України «Про державну службу»;

– реєстрація в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та відсутність підходящої роботи;

– наявність страхового стажу: для чоловіків 35 років, для жінок – 30 років, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

У разі відсутності підходящої роботи територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, видається клопотання до органів Пенсійного фонду України. Клопотання про достроковий вихід на пенсію до управління Пенсійного фонду України надається територіальним органом безробітному за його особистою заявою.

При призначенні державним службовцям зазначеної дострокової пенсії її розмір визначається за нормами статті 37 Закону України «Про державну службу», а саме в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, обчисленої відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».

При цьому потрібно звернути увагу на те, що достроково призначена пенсія за віком у період до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», працюючим пенсіонерам не виплачується.

Заступник  начальника управління ПФУ в 

м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Лєщєва О.Ф.

Обновлено 02.10.2014 08:43  

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 291 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8347047

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Як держслужбовцю достроково оформити пенсію за віком у разі звільнення з роботи у зв’язку зі скороченням штату (чисельності) працівників?