• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Мій чоловік працював в колгоспі трактористом. За яких умов він може оформити пенсію в 55 років?

Мій чоловік працював в колгоспі трактористом. За яких умов він може оформити пенсію в 55 років?

E-mail Печать PDF

Питання пільгового пенсійного забезпечення окремих категорій працівників сільського господарства врегульовані статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до пункту «в» зазначеної статті, право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

До трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, належать працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві. Трактористам-машиністам, які відробили повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причіпних установках та агрегатах, з ремонту сільськогосподарської техніки, на  тваринницьких фермах тощо.

 

Трактористи-машиністи допоміжних сільських господарств, які не мають самостійного балансу і знаходяться в складі промислових, будівельних, транспортних та інших підприємств і організацій, також мають право на пільгову пенсію за умови постійної зайнятості на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві.

При зверненні тракториста-машиніста за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація (правління) господарства подає в органи Пенсійного фонду довідку про стаж роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення.

Стаж зазначеної роботи визначається комісією в складі керівника господарства, працівника по кадрах, головного бухгалтера і представника профспілкового комітету на підставі відповідних документів.

До підприємств сільського господарства відносяться підприємства, які виробляють продукцію рослинництва і тваринництва. Це значить, що трактористи-машиністи, які працюють наприклад, на цегельних, консервних заводах колгоспів чи радгоспів права на цю пенсію не мають, оскільки безпосередньо не зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції.

Єдина назва професії "тракторист-машиніст" введена в 1961 році і охоплює такі професії: бульдозерист; бульдозерист-скреперист; грейдерист; комбайнер; машиніст дощувальної установки, змонтованої на базі трактора; машиніст скрепера, скреперист; машиніст чаєзбиральної машини; машиніст екскаватора; машиніст-водій льонозбиральної машини, самохідної широкозахвачуючої сінокосарки; механік-комбайнер; тракторист; тракторист-бульдозерист.

Що стосується бригадирів і помічників бригадирів, то вони можуть користуватися правом на цю пенсію, якщо вони є незвільненими і виконують роботу за перерахованими вище професіями.

Призначення пенсій помічникам трактористів-машиністів чи помічникам інших професій, які були об'єднані в професію "тракторист-машиніст", законодавством не передбачено.

Пенсії на пільгових умовах призначаються і трактористам-машиністам колишніх об'єднань "Сільгосптехніка" і "Сільгоспхімія", незалежно від найменування цих організацій в даний час, але у випадку, якщо вони працювали (працюють) в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства. Зазначене підтверджується відповідною довідкою.

Не призначається пенсія за ст. 13 п. "в" у випадку, коли за одним трактором, який працює у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспі, закріплено 2 трактористи, які працюють позмінно, оскільки зазначені трактористи постійно не зайняті на цій роботі і, працюючи тільки на тракторі, не виконують встановленого мінімуму людино-днів, а у вільний від роботи на тракторі час працюють на різних роботах.

Для призначення пенсії на пільгових умовах марка трактора ніякого значення не має.

Трактористи-машиністи, зайняті на меліоративних роботах, право на пільгове пенсійне забезпечення не мають. 

Головний спеціаліст відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Пентійська І.П.

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 363 гостей онлайн
Просмотры материалов : 16250929

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Мій чоловік працював в колгоспі трактористом. За яких умов він може оформити пенсію в 55 років?