• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Страховий стаж впливає на розмір пенсії

Страховий стаж впливає на розмір пенсії

E-mail Печать PDF

Страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, що передбачено статтею 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01.01.2004 року.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

До 01.01.2004 року стаж обчислюється згідно із записами трудової книжки та інших підтверджуючих документів (атестат, диплом, військовий квиток, довідки підприємств, установ, організацій). До стажу до 01.01.2004 року зараховуються, зокрема, періоди проходження військової служби та навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації.

До страхового стажу з 01.01.2004 року, який обчислюється пропорційно сплаті страхових внесків, зараховуються, зокрема, періоди:

- протягом яких особа отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації підприємницької діяльності), матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

- перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві;

- проходження військової строкової служби;

- отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- здійснення догляду непрацюючими працездатними особами за дитиною-інвалідом, інвалідом І групи, престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства;

- отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності;

- отримання грошового забезпечення, передбаченого законодавством, батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками.

Звертаємо увагу, що період навчання після 01.01.2004 року до страхового стажу не зараховується, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Такі особи мають право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування необхідно звернутися з відповідною заявою до органу доходів і зборів за місцем проживання. За даними персоніфікованого обліку зазначений період добровільної участі зараховуватиметься до страхового стажу.

Головний спеціаліст відділу з призначення пенсій управління ПФУ в м. Ізмаїлі

та Ізмаїльському районі Одеської області Пентійська І.П.

Обновлено 14.11.2014 15:32  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 22 листопада по 1 грудня у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 197 гостей онлайн
Просмотры материалов : 14280444

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Страховий стаж впливає на розмір пенсії