• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Інформація про пенсійне забезпечення інвалідів

Інформація про пенсійне забезпечення інвалідів

E-mail Печать PDF

Статтею 30 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що пенсія по інвалідності   призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.

 Якщо інвалідність настала в період проходження військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу. Пенсія по інвалідності призначається на підставі довідки МСЕК. Строк, на який встановлюється інвалідність, визначається органами медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.

 Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи. Пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання призначається відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди,  пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання призначається відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

 Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів провадиться тільки за їх заявою.

 Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I  групи — 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи —  90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи — 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

 З 01.04.2008 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року № 265, у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового  мінімуму, встановленого законом  для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

 Щомісячна державна адресна допомога встановлюється з 1 квітня 2008 року і переглядається у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.

 Згідно з підпунктом 4 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян”, з 1 вересня 2008 року інвалідам I групи, одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, одиноким інвалідам III групи, які досягли пенсійного віку, одиноким одержувачам пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду, та які отримують пенсію відповідно до Законів України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” і “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (крім осіб, які отримують державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”), виплачується надбавка на догляд у розмірі 50 гривень.

 Надбавка на догляд призначається як працюючим, так і непрацюючим особам до розміру пенсії по інвалідності, за віком та за вислугу років, призначеної відповідно до Законів України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” і “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

 Заступник начальник відділу з призначення пенсій управління ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі  Гудима Т.В.

 

 

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

Олени Зеленської "Безбар'єрність"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 302 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13915858

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Інформація про пенсійне забезпечення інвалідів