• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение В яких випадках може бути зупинена виплата пенсії або зменшитися її розмір?

В яких випадках може бути зупинена виплата пенсії або зменшитися її розмір?

E-mail Печать PDF

Розмір пенсії загалом залежить від страхового стажу, заробітної плати, часу виходу на пенсію. Впливає на розмір пенсії і факт працевлаштування. Наприклад, якщо людина влаштувалась на роботу, вона  може отримати пенсію в меншому розмірі або взагалі залишитись без неї.  Про що в зв'язку з цим необхідно знати пенсіонеру?

Виплату пенсії зупинять…

Якщо пенсіонер працевлаштувався, в деяких випадках йому можуть призупинити виплату пенсії. Так, при працевлаштуванні не будуть платить пенсії:

- жінкам, які вийшли на пенсію до 01.01.2015 року достроково до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до п.7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», після реформи, тобто з 1 жовтня 2011 року до 1 січня 2015 року, жінки могли вийти достроково на пенсію в 55 років. Умови: наявність 30 років стажу та звільнення з роботи;

- особам, яким призначена пенсія за вислугу років (якщо пенсіонер починає працювати за спеціальністю, яка дає право на призначення такої пенсії);

- безробітнім та пенсіонерам за станом здоров'я. До 01.01.2015 року за півтора року до настання  пенсійного віку можна було вийти достроково на пенсію відповідно ст.49 Закону України «Про зайнятість населення» та ст.21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». Вказані пенсії виплачуються тільки непрацюючим особам.

Пенсію виплатять в меншому розмірі...

В той же час, інші пенсіонери мають право працювати та отримувати пенсію. Але і тут бувають випадки, коли розмір пенсії стає меншим. Чому? Це пов'язано з тим, що при працевлаштуванні пенсіонера йому припиняють виплачувати деякі надбавки або переводять зі спеціальної пенсії на звичайну.

Зокрема, при працевлаштуванні:

- інвалідам II-ї та III-групи припиняють платити пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком. У разі працевлаштування пенсія виплачується в наступних відсотках від пенсії за віком: інвалідам II групи — 90%; інвалідам III групи — 50%;

- працюючим пенсіонерам за віком не проводять перерахунок надбавки за понаднормовий стаж у зв’язку зі зміною розміру прожитковому мінімуму. Такий перерахунок проводять після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму на дату звільнення;

- спецпенсії, призначені після 1 жовтня 2011 року, при працевлаштуванні на роботу, яка дала право на такий вид пенсії, не виплачують. В цьому випадку замість спецпенсії виплачується звичайна. І тільки після звільнення, пенсію, розраховану за спеціальним законом, починають виплачувати;  

- знімаються надбавки на неповнолітніх дітей (до 18 років). Дані надбавки призначаються тільки непрацюючим пенсіонерам та виплачуються на кожну дитину в таких розмірах:

а) для тих, хто отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», — 150 грн. (згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року №654);

б) для тих, хто отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

в) 50% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (ст.16 вказаного Закону).

 

НА ЗАМІТКУ:

У разі працевлаштування пенсіонер протягом 10 днів повинен надати відповідну довідку до відділу з призначення пенсій територіального управління Пенсійного фонду. Дана норма передбачена п.12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій. Документ затверджено  постановою  правління  Пенсійного  фонду  України №22-1 від 25 листопада 2005 року (зі змінами).

Якщо довідку не надати, пенсіонеру можуть нарахувати зайві кошти (зробити перерахунок як непрацюючому пенсіонеру та виплатити надбавки, на які пенсіонер не має права), які необхідно буде повернути. Згідно зі ст.50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсіонер може погасити переплату добровільно, або ж її  вирахують з пенсії на підставі рішення територіальних органів Пенсійного фонду.

Заступник начальника управління ПФУ в

м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі  Лєщєва О.Ф.

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Объявления:

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
Баннер
.

Измаил в цифрах:

С  11 по  18 марта в Измаиле родились 5 малышей, 2  девочек и 3  мальчика

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 578 гостей онлайн
Просмотры материалов : 7852822

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение В яких випадках може бути зупинена виплата пенсії або зменшитися її розмір?