• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Прозора пенсійна система та пенсія згідно із заслугами

Прозора пенсійна система та пенсія згідно із заслугами

E-mail Печать PDF

Реформи у сфері пенсійного забезпечення – це єдиний спосіб підвищити пенсії та соціальні стандарти. 

            Як складова фінансового сектору пенсійна система акумулює значні фінансові ресурси з надходжень від обов’язкових внесків підприємств, громадян, коштів держбюджету та фондів соціального страхування, інших надходжень. Та якщо з пенсійної казни, крім належних Фонду виплат, постійно виймають кошти на додаткові або пільгові виплати, а взамін не докладають, не можна сподіватися на те, що гроші в ній будуть множитися самостійно.

            Таким чином, Пенсійний фонд починає активну фазу реформування пенсійної системи. А починати треба з інвентаризації існуючих джерел надходження коштів в пенсійну систему та економії грошей, які вже є в Пенсійному фонді України. Основне джерело накопичення Пенсійного фонду – це фонд оплати праці. Зараз значна частина із загального об’єму заробітної плати в державі знаходиться у тіньовому оберті. Зрозуміло, що легалізація заробітної плати не може проходити легко, без визначених зусиль та кроків назустріч з боку влади. Законодавчим шляхом введені стимули для роботодавців, щоб їм було вигідно платити робітникам легальну заробітну плату.

            Одним з кроків до вирішення проблем, які сьогодні пропонуються у якості стимулів для легалізації заробітної плати, є введення накопичувальної системи. Її задача полягає у тому, що громадянин бере участь у формуванні власної пенсії, так як крім страхових внесків до Пенсійного фонду, він також накопичує собі додаткові пенсійні кошти. Чим більш джерел формування майбутньої пенсії, тим більше будуть виплати, коли прийде час отримувати пенсію.

            До того ж, на протязі визначеного часу після початку роботи накопичувальної системи, солідарна система відчує зниження тиску. Якщо солідарна система працюватиме в нормальному режимі, без значного відтоку коштів, не призначених для виплати пенсій, можливо буде починати роботу по диференціюванню розмірів пенсій.

            Найголовніша задача реформування пенсійної системи – економія коштів, які вже знаходяться в ній. Це дозволить Фонду поступово розібратися з проблемами, які пов’язані з несправедливістю нарахування пенсійних виплат людям. Сьогодні є багато випадків, коли громадяни отримали встановлений розмір пенсійних виплат за роботу на аналогічній посаді з однаковими умовами праці. Вони працювали на тій самій посаді в різні роки та отримували неоднакову по розміру заробітну плату. Таким чином, розмір пенсійних виплат у людей, які вийшли на пенсію в різні роки, може відрізнятися в рази. Для нормалізації цих проблем необхідно мати встановлений матеріальний ресурс, який Пенсійний фонд може акумулювати за рахунок економії коштів, але, разом з тим, необхідні законодавчі зміни.

            Цього можна добитися за умови скорішого регулювання виплат, призначених за спеціальними пенсійними умовами,  в яких враховані специфічні режими та особливості професійного та соціального статусу. Вони поширюються на державних службовців, народних депутатів та їх помічників, суддів, прокурорів та ін. Мета цієї системи – фінансування спеціальних пенсій не з державного бюджету та Пенсійного фонду, а безпосередньо за рахунок внесків із заробітної плати робітників. 

І.О. Надоленко –

Начальник управління ПФУ

в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 339 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13935565

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Прозора пенсійна система та пенсія згідно із заслугами