• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Щодо впровадження накопичувальної системи

Щодо впровадження накопичувальної системи

E-mail Печать PDF

Один із пріоритетів в діяльності  уряду  - реформа системи пенсійного забезпечення.

            30 квітня у Верховній Раді було зареєстровано пакет змін до законодавства України щодо запровадження накопичу вальної системи державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. Основні їх напрями, це наведення порядку в солідарній пенсійній системі, встановлення в ній справедливості; призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону та скасування системи спец пенсій; запровадження накопичу вальної системи державного пенсійного страхування; запровадження професійної системи для окремих категорій професій, які нині мають пільгові статуси; розвиток недержавного пенсійного страхування.

            Нині солідарна система не здатна забезпечити високий чи хоч достатній рівень життя наших громадян. В майбутньому планується перетворення Пенсійного фонду на класичну страхову організацію, коли люди з неї отримують лише те, що накопили під час роботи у вигляді соціальних внесків. Лише від того, який у людини трудовий стаж та скільки внесків за цей час вона сплатила, залежатиме розмір  її пенсійних виплат.

            Щоб у людей зросла довіра до пенсійної системи, уряд ініціює скасування всіх спец пенсій (крім військових) з 1 січня 2016 року.

            Запровадження накопичувальної системи планують з 1 січня 2017 року. Вона передбачатиме два вікових рівні залучених до неї людей. Обов’язковому страхуванню підлягатимуть особи до 35 років – щоб у них було достатньо часу для накопичення пенсійних активів для відчуття доплати до солідарної пенсії. Також у накопичувальній системі на добровільних засадах за власним бажанням зможуть взяти особи віком від 36 до 55 років. Передбачається, що в 2017 році ставка внеску становитиме 2% і кожного наступного року  вона збільшуватиметься на 1% до досягнення 7% 2022-го. У подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним.

            Ці кошти, що людина відраховуватиме будуть не як додаток до нинішніх внесків, зокрема до єдиного соціального внеску, який сплачують працівники і підприємці. Загальна ставка цього внеску не збільшуватиметься. Відбуватиметься перерозподіл коштів  у межах того внеску, який сплачують нині. 

            Так, у перший рік запровадження накопичу вальної системи, у 2017– му, до неї планують залучити майже 6 мільйонів українців. У  грошовому еквіваленті цей ресурс становитиме 5 мільярдів гривень.  Ці кошти не підуть на „проїдання” – їх інвестуватимуть в економіку країни, створивши колосальний внутрішній ресурс. Це надасть поштовх розвитку національного фондового ринку. Це будуть так звані довгі гроші, перше вилучення відбудеться лише орієнтовно через 25 років. Так вітчизняна економіка отримає додатковий шанс для розвитку та зростання.

            Разом з тим, запровадження цієї системи можливе лише на підйомі економіки й заробітних плат. І, за розрахунками  фахівців, 1 січня 2017 року  буде найбільш сприятливим часом для її запровадження та старту недержавного пенсійного страхування. А також це буде потужним сигналом для інвесторів, що наша країна перспективна для вкладання коштів. Найбільшу пересторогу викликає питання довіри до системи накопичування через використання в минулому сумнівних інвестицій, які працювали на вітчизняному ринку фінансових послуг.

Держава спільно з Пенсійним  фондом створюватимуть накопичувальний фонд та забезпечуватимуть роботу Ради цього фонду, склад якої прозоро і відкрито формуватиме Кабінет міністрів. Саме цей фонд адмініструватиме накопичувальну пенсійну систему та за конкурсом залучатиме до нього компанії з управління активами. Роботу компаній жорстко контролюватиме Рада цього фонду  та державні інституції. Тобто,  держава не дозволить зловживати  цими коштами, або використовувати їх у сумнівних фінансових операціях.         

Перший заступник начальника управління

Галина Грамма

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Объявления:

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 265 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8237781

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Щодо впровадження накопичувальної системи