• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Відповідальність за виплату заробітної плати у конвертах

Відповідальність за виплату заробітної плати у конвертах

E-mail Печать PDF

Обов'язком кожного роботодавця для соціального захисту своїх працівників є своєчасна та повному обсязі сплата платежів до Пенсійного фонду України, а також забезпечення заробітною платою працівників не нижче за мінімальні соціальні стандарти.

            На жаль, відносини між роботодавцем і найманим працівником сьогодні, не завжди відповідають нормам чинного законодавства, у сфері виплати заробітної плати мають місце випадки ухилення від оподаткування та порушення законодавства, а саме наймані працівники офіційно одержують лише мінімальну зарплату, а решту «в конверті», а також, коли роботодавець взагалі не платить внески за своїх найманих працівників.

            Згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1054 -IV (із змінами і доповненнями) страховий стаж — це період, протягом якого застрахована особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, і за який щомісячно сплачені страхові внески в сумі не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011— єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна платня за цей місяць враховується для розрахунку пенсії.

            Якщо роботодавець не платить внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної платні «в конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як по виплаті заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника і не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

            Соціальну відповідальність за вирішення даної проблеми покладено на державу, для чого створено умови для легалізації заробітної плати, стимулюючи підприємства, які виводять з «тіні» заробітну плату та розглядаються питання зниження податкового навантаження на заробітну плату.

            Виплата заробітної плати у «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як нашій країні, так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямів роботи державних службовців.

            Згідно з новим законодавством, підприємців (як юридичних осіб, так і фізичних осіб), що використовують найману працю, тепер штрафуватимуть за фактичне допущення людей до роботи без оформлення трудового договору або за виплату заробітної плати без сплати єдиного соціального внеску. Штраф у розмірі тридцяті разової мінімальної заробітної плати (на сьогодні це 36 540 грн.) стягуватимуть за кожного працівника, стосовно якого вчинено порушення.

            Також передбачено штрафи за затримання зарплати або інших виплат більш як на один місяць у триразовому розмірі мінімальної зарплати (зараз – 3 654 грн.)

            А недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці каратимуть штрафом у десятиразовому розмірі мінімальної зарплати (12 180 грн.) За порушення інших вимог трудового законодавства у розмірі мінімальної зарплати (тобто 1 218 грн.). 
            Лише за умови офіційного працевлаштування, високого рівня заробітної плати, з якої сплачено внески, та достатнього страхового стажу, ми матимемо гідну пенсію.  

 

Грамма Г.О. – перший заступник начальника

управління Пенсійного фонду України

в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 224 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22025590

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Відповідальність за виплату заробітної плати у конвертах