• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Основні зміни пенсійного законодавства відповідно до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нар

Основні зміни пенсійного законодавства відповідно до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нар

E-mail Печать PDF

Основні зміни пенсійного законодавства відповідно до проекту Закону  України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій»

Урядом планується вдосконалити нинішню солідарну систему та побудувати багаторівневу пенсійну систему, що дасть змогу виплачувати пенсії з трьох різних джерел: солідарної, накопичувальної та системи недержавного пенсійного забезпечення.

             З 1 січня 2016 року пенсійне забезпечення громадян (крім військових) здійснюватиметься за єдиними  для всіх принципами – нормами Закону  України «Про систему пенсійного забезпечення та загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та буде скасовано спеціальні пенсії.

             Пенсії призначатимуться за нормами, аналогічними нормам Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Визначатиметься коефіцієнт страхового стажу, середня заробітна плата за період з 1 липня 2000 року, і на підставі цих складових визначатиметься пенсія.

Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цим законом.  Пенсії, що призначені науковцям, прокурорам, держслужбовцям, народним депутатам, суддям  до набрання чинності цим законом (тобто до 1 січня 2016 року), будуть виплачуватись на тих умовах, які діяли до 1 січня 2016 року.    

Будуть об’єднані в одному законі всі надбавки, доплати, підвищення до пенсій (ветеранам війни, дітям війни, пенсій за особливі заслуги, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, почесним донорам, надбавок на утриманців, надбавок на догляд тощо), які фінансуватимуться за рахунок коштів Державного бюджету.

З 1 січня 2016 року буде запроваджено накопичувальну професійну систему для окремих категорій професій, які нині мають пільгові статуси.

 Це стосується осіб, які мали раніше право на пенсію за Списками 1 і 2, за вислугу років, державні службовці, прокурори, народні депутати, судді тощо.

Так, учасників професійної пенсійної програми розділено на 5 категорій:

•         Перша категорія - особи, які працюють за Списком № 1;

•         Друга категорія – особи, які працюють за Списком № 2, робітники локомотивних бригад та окремі категорії працівників; водії вантажних автомобілів та ін.;

•         Третя категорія – особи, які мають право на пенсію за вислугу років (освіта, охорона здоров'я та ін.);

•         Четверта категорія – жінки трактористи - машиністи  та ін. (пільгові умови та за вислугу років);

•         П'ята категорія - державні службовці та прирівняні до них особи.

Особи, які сплачували страхові внески за професійною пенсійною програмою при досягненні визначеного цим Законом віку або набуття певного стажу, набудуть право на професійну пенсійну виплату.

Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної професійної пенсійної програми для вказаних категорій осіб стануть підвищені розміри страхового внеску, які сплачуватимуться:

-          роботодавцем  на користь працівників, зайнятих на:

роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, у розмірі 15 відсотків (вихід на пенсію на 10 років раніше);

на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, у розмірі 7 відсотків (вихід на пенсію на 5 років раніше).

на роботах та посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, у розмірі від 4,2 відсотків до 6 відсотків (вихід на пенсію незалежно від віку за наявності 30 років вислуги);

-          працівником – державними службовцями та прирівняними до них особами, а також прокурорами, суддями та науковими і науково-технічними працівниками у розмірі 2,5 відсотків від зарплати. 

З 1 січня 2017 року планується запровадити накопичувальну  пенсійну систему.  

Вона передбачатиме два вікових рівні залучених до неї людей. Обов’язковому страхуванню підлягатимуть особи до 35 років – щоб у них було достатньо часу для накопичення пенсійних активів як відчутної доплати до солідарної пенсії.

Також у накопичувальній системі на добровільних засадах зможуть взяти участь особи віком від 36 до 55 років.

Розмір внеску у перший рік становитиме 2 відсотка та щороку збільшуватиметься на один відсоток, до досягнення 7 відсотків. По мірі збільшення розміру внеску для застрахованої особи, починаючи з 2018 року, відповідно зменшуватиметься розмір єдиного внеску для роботодавця, тобто відбудеться частковий перерозподіл сплати розміру єдиного внеску від роботодавця до працівника (по 1 відсотку щорічно), і вже у 2022 році ставка єдиного внеску для роботодавця буде зменшена на 5 відсотків.

Законопроектом передбачена компенсація особам (науковці, держслужбовці, прокурори, судді, народні депутати), яким пенсії призначатимуться після 1 січня 2016 і які не отримували до цього часу. 

Це стосується тих громадян, хто сплачував внески до солідарної системи за підвищеною ставкою. Розмір компенсації складатиме від 10 до 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Так, за сплату державними службовцями підвищеної ставки внеску (на 2,5 відсотка) передбачається виплачувати при виході на пенсію за віком разову компенсацію за стаж державної служби не менше 10 років, наявний в особи на  1 січня 2016 року, у таких розмірах:

від 10 до 15 років – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

від 15 до 20 років – 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

понад 20 років – 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Законопроектом пропонується перекласти на Державний бюджет України витрати солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, тобто звільнити солідарну систему від невластивих для неї виплат, зокрема:

- від доплати до мінімального розміру пенсій

- від фінансування виплати пенсій за вислугу років;

- втрат за працюючих  інвалідів та підприємств УТОГ, УТОС; 

- виплати цільової грошової допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;

- удосконалення механізму відшкодування фінансування пільгових пенсій.

В результаті звільнення солідарної пенсійної системи від невластивих для неї виплат лише в перший рік дії Закону вивільняється розрахунково 6 млрд. грн., які можуть бути спрямовані на покриття дефіциту Пенсійного фонду та поступового підвищення пенсійних виплат.

Лєщєва О.Ф. – заступник начальника управління

ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі.

 

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 22 листопада по 1 грудня у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 181 гостей онлайн
Просмотры материалов : 14312798

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Основні зміни пенсійного законодавства відповідно до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нар