• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Чи прив'язана пенсія за віком до розміру прожиткового мінімуму?

Чи прив'язана пенсія за віком до розміру прожиткового мінімуму?

E-mail Печать PDF

Так, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок 30 років встановлений на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Особам, які мають страховий стаж меншої тривалості, пенсія за віком призначається в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з міні-мального розміру пенсії за віком.

У будь-якому випадку, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р.  № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», особам, у яких щомісячний розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, визначених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949 грн., надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, котрої не вистачає до зазначеного розміру.

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 Закону, але не більше ніж на 1% від мінімального розміру пенсії за віком.

Розмір пенсії за віком обчислюється відповідно до статей 27 і 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) з урахуванням набутого страхового стажу та зарплати, з якої сплачено страхові внески. Особам, які відпрацювали на підземних роботах не менше 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, мінімальний розмір пенсіі встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80% від середньої зарплати шахтаря, але не менше ніж три розміри прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. 

Н.І. Кучеренко - головний спеціаліст відділу

обслуговування громадян управління ПФУ

в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 13 по 20 вересня у м. Ізмаїл народилося 8 малюків -  3 дівчинки та  5 хлопчиків 

 

Сейчас 204 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13746958

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Чи прив'язана пенсія за віком до розміру прожиткового мінімуму?