• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Право на пенсію багатодітному батькові

Право на пенсію багатодітному батькові

E-mail Печать PDF

Багатодітна мати отримує пенсію за вислугу років. Чи має право батько на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку? 

Згідно п. З Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон), жінки, які, зокрема, народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше, ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу.

За вибором матері або у разі її відсутності, якщо виховання п'ятьох або більше дітей здійснював батько, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше, ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону, за наявності не менше 20 років страхового стажу.

Згідно ст. 10 Закону, людині, яка має право на різні види пенсіі, призначається один з них за його вибором. Отже, якщо мати використала право на призначення пенсії (незалежно від виду) до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону, батько не має права на призначення дострокової пенсії за віком.

Оскільки мати отримує пенсію за вислугу років, підстав для призначення її чоловікові пенсії зі зниженням пенсійного віку, як багатодітному батькові, немає. 

Н.О. Бєлова - головний спеціаліст відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 управління ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Объявления:

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

  Справки по тел. 2-16-31.

 


Все видео:

.
Баннер
.

Измаил в цифрах:

С   04  по 11 декабря в Измаиле родились 9 малышей, 6  девочек и 3  мальчика

Сейчас 136 гостей онлайн
Просмотры материалов : 5366490

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Право на пенсію багатодітному батькові