• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Якщо Ви працювали за кордоном

Якщо Ви працювали за кордоном

E-mail Печать PDF

Як застосовуються курси валют для обчислення зарплати за періоди роботи в країнах, які підписали Угоду про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення (від 13.03.1992 р), при нарахуванні пенсій в Україні, роз'яснює заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі О.Ф. Лєщєва.

 

Згідно ст. 6 зазначеної Угоди, призначення пенсій громадянам держав - учасниць Угоди здійснюється за місцем проживання. Для встановлення права на пенсію, в тому числі на пенсію на пільгових умовах та за вислугу років, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території цих держав, а також на території колишнього СРСР за період до набрання чинності цієї Угоди.

Пенсії обчислюються виходячи із заробітної плати (доходу) за періоди роботи, що зараховуються до трудового стажу. У випадку, якщо в державах - учасницях Угоди введена національна валюта, розмір заробітної плати (доходу) визначається, виходячи з офіційно встановленого курсу на момент призначення пенсії.

В Угоді між урядом України та урядом Республіки Грузія про співробітництво в галузі пенсійного забезпечення передбачено визначення розміру заробітної плати (доходу), виходячи з офіційно встановленого курсу національної валюти на час призначення пенсії.

Угодою між урядом України та урядом Республіки Білорусь про гарантії прав громадян в галузі пенсійного забезпечення та Угодою між урядом України та урядом Республіки Молдова про гарантії прав громадян в галузі пенсійного забезпечення передбачено інший порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, згідно з яким зарплата (дохід) за період роботи в Республіці Білорусь та в Республіці Молдова не враховується.

До введення національної валюти на території держав - учасниць Угоди функціонував рубль колишнього Союзу РСР. Потім у більшості країн сталася грошова реформа і деномінація валют. Приведу про це дані (за повідомленнями центральних (національних) банків цих країн): азербайджанська манат було введено в обіг з 01.01.1994 р. (з 01.01.2006 р. азербайджанський манат було деноміновано у співвідношенні 1: 5000 ); вірменський драм - з 22.11.1993 р.; грузинський ларі став єдиним засобом платежу з 01.10.1995 р.; казахський тенге було введено в обіг з 15.11.1993 р.; киргизький сом - з 10.05.1993 р.; російський рубль було введено в обіг 26.07.1993 р. (з 01.01.1998 р. російський рубль було деноміновано у співвідношенні 1: 1000); таджицький рубль - з 10.05.1995 р., а з 30.10.2000 р. було введено нову національну валюту - таджицький сомоні у співвідношенні 1 сомоні = 1000 таджицьких рублів; туркменський манат було введено в обіг з 01.11.1993 р., а з 01.01.2009 р. проведено деномінацію: 5000 старих манатів замінені на 1 новий; узбецький сум було введено в обіг з 01.07.1994 р..

Таким чином, якщо людина працювала, наприклад, в Російській Федерації та звернулася за призначенням пенсії за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та подає довідку про зарплату, яка відповідає вимогам ст. 40 цього закону, при обчисленні зарплати курс рубля до гривні застосовується за період роботи, починаючи з 01.12.1992 р..

Якщо дані про зарплату з помісячною розбивкою за періоди роботи до 01.07.2000 р. не збереглися і це підтверджено документально, то при обчисленні пенсії згідно з довідками про зарплату, в яких розмір заробітку вказано однією сумою за рік, курс рубля до гривні застосовується за період роботи, починаючи з 01.01.1993 р..

У разі, якщо особа, котрій призначено пенсію, подає довідку про зарплату за інший період роботи в Росії до призначення пенсії, дата, на яку було встановлено курс валют при призначенні пенсії, не змінюється. 

Довідково: Угоду про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення підписали уряди Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, України.  

О.Ф. Лєщєва - заступник начальника управління

ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 263 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22207655

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Якщо Ви працювали за кордоном