ЩОДО ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ ПЕНСІОНЕРАМ, ЯКІ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ДО РОБОТИ У ВИБОРЧИХ КОМІСІЯХ

15.10.2015 09:29 odmin
Печать

Чи будуть застосовуватися обмеження щодо виплати пенсії для пенсіонерів, які будуть залучені до роботи у виборчих комісіях під час підготовки та проведення місцевих виборів у жовтні 2015 року? Адже чинним законодавством визначено, що тимчасово з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року у період роботи пенсіонерів, їм пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру.

           

Ні. Частиною 15 статті 28 Закону України “Про місцеві вибори” від 14.07.2015 № 595 передбачено, що оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їхніх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Таким чином, відсутні підстави включати осіб, які беруть участь у проведенні місцевих виборів, до категорії працюючих пенсіонерів за періоди такої участі. 

О.В. Сулима  – головний спеціаліст відділу

з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій

№1 управління ПФУ в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі