• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення У яких випадках може бути зменшений розмір пенсійної виплати

У яких випадках може бути зменшений розмір пенсійної виплати

E-mail Печать PDF

Протягом 2015 року тема змін у законодавстві та впливу їх на розмір пенсійної виплати не раз порушувалася в засобах масової інформації.

Проте громадян і далі цікавить питання, чому в одних розмір пенсійної випла­ти підвищується або залишається незмінним, а в інших навпаки - зменшується.

Пояснення дає заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області Олена Лєщєва 

- Олено Федорівно, багатьох громадян хвилює питання - чи зміниться розмір пен­сійної виплати у разі працевлаштування на роботу?

- При призначенні або перерахун­ку пенсії кожен пенсіонер підписує зая­ву про зобов'язання повідомляти органи Пенсійного фонду про дані, що стосуються зміни статусу пенсіонера, протягом деся­ти днів з того моменту, як ці дані змінилися. Цей обов'язок передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсій­не страхування».

Нажаль окремі громадяни, що отримують пенсійні кошти, не вважають за потрібне при відкритті підприємницької діяльності, пра­цевлаштуванні на роботу чи звільненні з роботи повідомляти органи Пенсійного фонду за місцем проживання, вважаючи, що це не істотно. Необхідно зрозуміти, що цей факт може вплинути на рівень пенсійного забезпечення, а саме призвести до зменшення розміру пенсії в разі отримання надбавки на утриманця до 18 років, індексації, пенсії за інвалідністю в розмірі пенсії за віком та підвищень, які встановлюються виключно непрацюючим пенсіонерам. І надалі непо­відомлення або невчасне повідомлення про дані щодо зміни статусу пенсіонера може призвести до накопичення значних безпід­ставно одержаних сум пенсій, які доведеть­ся відшкодовувати.

 

            -Чи впливає на розмір пенсійної випла­ти той факт, що потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання одночасно із пенсією виплачується щомісячна гро­шова сума, яка компенсує відповідну ча­стину втраченого заробітку?

-   У разі коли особа в органі Пенсійного фонду отримує пенсію та одночасно в органі Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за­хворювань щомісячну грошову суму, що ком­пенсує відповідну частину втраченого заро­бітку, в першу чергу індексується щомісячна грошова сума в межах прожиткового мініму­му (на сьогодні 949 гривень), встановленого для осіб, які втратили працездатність (якщо особа не працює). Якщо сума проіндексованоі страхової виплати більша ніж 949 гривень, пенсія в органі Пенсійного фонду індексації не підлягає. Також хочу звернути увагу, що працюючим, в тому числі і тим особам, які от­римують страхову виплату у вищезазначено­му Фонді, в першу чергу індексується опла­та праці, страхова виплата, а потім пенсія.

НАПРИКЛАД:

Розмір пенсії в червні 2015 року складає 1300 гривень. Розмір проіндексованої страхо­вої виплати у червні 2015 року – 1100 гривень. Оскільки сума 1100 гривень перевищує суму 949 гривень, пенсія індексації не підлягає.

 

-   Чи вплинули на розмір пенсійної ви­плати зміни в Податковому кодексі?

-   Якщо торкнутися змін з 1 січня, то ті пен­сіонери (незалежно від факту роботи – «пра­цюючий» чи «непрацюючий»; незалежно від того, є інвалідом чи ні, або учасником бойових дій чи ні), які отримують пенсію вище 3654 гривень, уже відчули це, оскільки змінами в  Податковому кодексі передбачено утриман­ня податку на доходи фізичних осіб із пенсій вище трьох мінімальних заробітних плат (тричі по 1218 -це 3654 гривні) в розмірі 15 відсотків від суми, яка перевищує цей розмір і 20 відсотків, якщо сума пенсії перевищує 10 мінімальних заробітних плат (десять по 1218 - це 12180 гривень). Також встановлюєть­ся військовий збір, ставка якого становить півтора відсотка від об'єкта оподаткування. Наголошую, що оподаткуванню підлягає пише різниця між пенсією та зазначеними сумами.

НАПРИКЛАД:

Розмір нарахованої пенсійної виплати в липні 2015 року складає 4200 гривень, де: пенсія – 4000 гривень, індексація - 200 гривень.

В даному випдку  базою оподаткування є 546 гривень (4200 мінус 3654 – це546), для якої застосовується ставка 15 відсотків.

Сума податку на доходи фізичних осіб -81 гривня 90 копійок (15 відсотків від   546 гри­вень - це 81 гривня 90 копійок).

Сума військового збору - 8 гривень 19 ко­пійок (півтора відсотка від 546 гривень – це 8 гривень 19 копійок).

Отож, загалом належить до утримання 90 гривень 9 копійок (81 гривня 90 копійок і 8 гривень 19 копійок - це 90 гривень 9 копійок).

Таким чином, розмір пенсії, який належить до виплати в липні 2015 року, складе 4109 гри­вень 91 копійку (4200 гривень мінус 90 гривень 9 копійок - це 4109 гривень 91 копійка).

 

-   Кого торкнулися зміни в законодав­стві з квітня 2015 року і як це вплинуло на    розмір пенсійної виплати ?

-   Зміни в законодавстві не обійшли стороною пенсіонерів, які працюють. У період від  1 квітня по 31 грудня 2015 року таким пенсіонерам виплата пенсії проводиться в розмірі 85 відсотків, але не менше, ніж півтора  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні ця мінімальна сума складає 1423 гривні 50 копійок.

Хочу відзначити, що ці обмеження не стосу­ються інвалідів першої та другої груп, інвалідів війни третьої групи і учасників бойових дій, осіб, на яких розповсюджується дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Цій категорії осіб (незалежно від виду пенсії і Закону, згідно з яким призначено пенсію) виплачується пенсія в повному обсязі, неза­лежно від факту роботи пенсіонерів і посад, які вони обіймають,

І наостанок хочу зазначити, що існує ще багато питань і нюансів, розгляд яких потребує особливої уваги. Наприклад: розмір пенсійної виплати може бути зменшено у разі надання недостовірних даних про стаж і  заробітну плату, тощо; у разі припинення   виплати надбавки на утриманця до 18 років; у разі зміни групи інвалідності; у разі пере­бування пенсіонера на повному державному утриманні (виплачується 25 або 50 відсотків    призначеної пенсії; у разі проведення утримань згідно з виконавчими листами (штрафи, аліменти тощо).

 

Тому на всі питання щодо пенсійного забезпечення громадяни можуть отри­мати відповідь, звернувшись до органу Пенсійного фонду за місцем проживання.

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 666 гостей онлайн
Просмотры материалов : 20563815

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення У яких випадках може бути зменшений розмір пенсійної виплати