• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Кому і чому не збільшили пенсію?

Кому і чому не збільшили пенсію?

E-mail Печать PDF

Зараз у суспільстві активно обговорюється тема: чому після вересневого підвищення прожиткового мінімуму не всі пенсіонери отримали надбавку до своєї пенсії. Роз'яснює заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Олена Федорівна Лєщєва 

Кому підвищили пенсії?

- З вересня збільшений прожитковий мінімум для осіб, втративших працездатність, - нагадала Олена Федорівна, - він встановлений на рівні 1074 грн ..

У першу чергу, з 1 вересня збільшилися розміри пенсій, встановлені на рівні мінімальної пенсії за віком для осіб, у яких є повний страховий стаж, необходний для призначення такої пенсіі. Тривалість встановленого страхового стажу залежить від часу призначення пенсії. Так, жінкам, які вийшли  на пенсію до 1 жовтня 2011 року, для повної пенсії треба було мати 20 років страхового стажу, а чоловікам - 25. Для тих жінок, які вийшли на пенсію після цієї дати, мінімальний стаж повинен складати 30 років, а для чоловіків - 35. Збільшені мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій, інвалідам - ​​ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, шахтарям, непрацездатним утриманцям загиблих військовослужбовців. Розмір прожиткового мінімуму (1074 грн.) є базовим для встановлення інших видів виплат. А саме, виходячи з нього, встановлюється доплата за понаднормовий стаж (коли пенсія, яка розрахована з урахуванням набутого страхового стажу та заробітної плати, перевищує розмір прожиткового мінімуму), розмір надбавок, підвищень (наприклад, мова йде про пенсії за особливі заслуги перед Україною, підвищення ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань).

Підвищенню не підлягали розміри тих пенсій, які були призначені за спеціальними законами (прокурорам, державним службовцям тощо). Не збільшилися розміри пенсій осіб, у яких немає страхового стажу для повної пенсії (їм пенсія обчислюється пропорційно набутому стажу), могли не збільшитися і розміри пенсій, які індексувалися відповідно до Закону «Про індексаціі грошових доходів населення».

 

Якщо не вистачає стажу?

- Якщо пенсію призначали за відсутності повного страхового стажу, який дає право на отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, то після вересневого підвищення вона може залишитися на рівні мінімальної (949 грн.). Це пов'язано з тим, що уряд прийняв рішення, що передбачає фіксацію певних видів виплат в абсолютній величині, в цьому випадку – мінімальної пенсійної виплати особам, у яких немає повного страхового стажу. Раніше, як це не дивно, мінімальну пенсійну виплату «дотягували» як мінімальну пенсію за віком і визначали на одному рівні. Це призвело до того, що у пенсіонерів, що мають 5 років страхового стажу, і пенсіонерів, які мають 30 років стажу, пенсія була однакова. Тепер ця практика змінена.

 

Пенсії для інвалідів Ш групи.

- Окремо треба зупинитися на мінімальній пенсійній виплаті для інвалідів III групи. Постановою уряду з 2014 року вона зафіксована на рівні 949 грн.. Це постійна величина, і зміна прожиткового мінімуму не є підставою для зміни її розміру. Поясню. Якщо працюючий інвалід має Ш групу інвалідності, то її розмір складає 50% від пенсії за віком. Для того, щоб отримувати пенсію на рівні 1074 грн., необхідно, щоб трудова пенсія за віком була в два рази вище цього показника. А це близько 2200 грн..

- На сьогоднішній день розроблено проект постанови Кабінету Міністрів, в якому йдеться про підвищення мінімального розміру пенсійної виплати до рівня прожиткового мінімуму інвалідам III групи, - повідомила Олена Федорівна. - Ми розраховуємо, що ця постанова буде прийнята.

 

Інфляція і пенсії.

- Для деяких категорій пенсіонеров, наприклад для інвалідів 1 групи з числа інвалідів війни, до складу пенсійної виплати, крім власне розміру пенсії, який може залежати від прожиткового мінімуму та доплати за понаднормовий стаж, встановлено підвищення згідно Закону «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту». Це 50% від прожиткового мінімуму дли осіб, які втратили працездатність. І ця сума після останнього перерахунку підвищена, вона становить 537 грн.. При цьому, якщо сума підвищення не є такою значною, може статися так, що розмір пенсії в результаті перерахунку не зміниться. У чому ж справа?

- Пенсії, як і заробітні плати, - говорить заступник начальника, - підлягають індексаціі (проводиться відповідно до Закону «Про індексацію грошових доходів населення» та постанови Кабінету Міністрів про порядок проведення індексації грошових доходів населення). Щомісяця вони індексувалися з урахуванням рівня інфляції. Востаннє прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, змінювався в грудні 2013 року. Саме цей місяць став базовим для більшості пенсій при проведенні індексації, завдяки індексації її розмір постійно збільшувався. На 1 вересня 2015 року сума виплаченої індексації могла досягати 179 грн.. Вона була виплачена у вересні разом з пенсією.

Після зміни прожиткового мінімуму був проведений перерахунок розміру пенсій. Прожитковий мінімум збільшився на 13%, що в грошовому еквіваленті становить 125 грн.. Тому, якщо пенсія і збільшилася на 125 грн.. Це не покрило виплачену індексацію в 179 грн..

              Для забезпечення виплати пенсії на загальному рівні частина індексації була зафіксована у складі пенсійної виплати. Словом, відбувся перерозподіл складових пенсійної виплати, а розмір виплати зберігся. Це стандартна ситуація Вона передбачена в постанові Кабінету Міністрів про порядок проведення індексації грошових доходів населення.

Підстави для індексації визначаються індивідуально, відповідно до зазначених законодавчих актів залежно від розміру пенсії особи (чи є пенсія об'єктом індексаціі) і її зайнятості (працює або не працює). Працюючому пенсіонерові, насамперед, повинна бути індексована заробітна плата і тільки потім пенсія, якщо заробітна плата менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для працездатних осіб.

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 284 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13905228

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Кому і чому не збільшили пенсію?