• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Пенсії по інвалідності військовим

Пенсії по інвалідності військовим

E-mail Печать PDF

Питання призначення пенсій по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» має багато аспектів. Сьогодні піде мова про деякі з них. 

Почнемо з подання документів.

Подання та оформлення документів.

Ці питання регулюються Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1 (далі - Порядок). Нагадаю, що він не стосується пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей.

Згідно з Порядком, заяви про призначення пенсії по інвалідності особам, звільненим з військової служби, подають до головного управління Пенсійного фонду в областях та місті Києві через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства інфраструктури, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Державної  служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної прикордонної служби, Державної податкової служби, Державної пенітенціарної служби, Державної інспекції техногенної безпеки.

Днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви до відповідного органу, що призначає пенсії. До заяви додаються всі необхідні документи. Якщо заяву та документи відправляють поштою, днем ​​звернення вважається дата їх відправки.

У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додаються не всі належні документи, заявнику (посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу) роз'яснюють, які документи потрібно надати додатково. Якщо необхідні документи надані до закінчення тримісячного терміну з дня отримання раз'яснення, то днем ​​звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою.

 

Розміри пенсій.

Розміри пенсій інвалідам війни, обчислені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», збільшуються на 25%.

При цьому законодавством передбачається, що, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексаціі та інших) не досягає у інвалідов війни:

- I групи - 285% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- II групи - 255%;

- III групи - 225%;

- у учасників бойових дій - 165%,

то їм виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.

Тобто для зазначеної категоріі осіб гарантована мінімальна пенсійна виплата, розмір якої з 1 вересня поточного року становить:

- для інвалідів I групи - 3060,9 грн.;

- II групи - 2738,7 грн.;

- III групи - 2416,5 грн.;

- для учасників бойових дій - 1772,1 грн..

 

Надбавки та підвищення.

Крім того, до пенсій по інвалідності встановлюються надбавки та підвищення, на які зазначені особи мають право відповідно до законодавства.

Зокрема, непрацюючим інвалідам, які мають на своєму утриманні непрацездатних ленів сім'ї, нараховується надбавка на кожного непрацездатного члена сім'ї в розмірі 50% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Також за наявності підстав до пенсій по інвалідності призначають державну соціальну допомогу на догляд у порядку і на умовах, передбачених Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»; пенсію за особливі заслуги; підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; надбавки та підвищення до пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначені Законом Украіни «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».

 

Документи, необхідні для призначення пенсії:

- заява;

- грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення та довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців поспіль перед місяцем звільнення з військової служби;

- військово-медичні документи про стан здоров'я;

- довідка МСЕК про визнання особи інвалідом;

- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

- довідка банку про відкриття рахунку, назву і номер його відділення;

- копії 1-ої, 2-ої, 10-ої  та 11-ої сторінок паспорту. 

Корнєва Г.І. - начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 управління ПФУ

в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 517 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13942481

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Пенсії по інвалідності військовим