• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Трудові відносини: офіційно чи ні?

Трудові відносини: офіційно чи ні?

E-mail Печать PDF

В Україні гостро постала проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. В наш час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як "тіньова зайнятість" (використання найманої праці без офіційного працевлаштування).            Погоджуючись працювати без належного оформлення, людина перш за все, шкодить сама собі. Насамперед втрачає свій страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії, так як наповнення гаманця вітчизняного пенсіонера прямо пропорційно залежить від розміру заробітної плати, з якої сплачувались внески та періоду трудової діяльності. 
            Заробітна плата є важливою складовою у динаміці розвитку економіки України, збільшення надходжень до бюджету, реальними кроками в напрямку соціального захисту громадян, а виплата її "у конвертах" несе за собою багато негараздів як країні, так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. 

            Усна домовленість з роботодавцем жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Тому, необхідно усвідомити, що згода громадян отримувати зарплату "в конвертах" позбавляє їх соціального захисту, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. 
Виплата заробітної плати "у конвертах" та праця без належного оформлення трудових відносин мають характер "руйнівної сили" як для економіки в цілому, так і для кожного громадянина зокрема. 
            Не позбавляйте себе майбутнього – наполягайте на легалізації виплати заробітної плати і трудових відносин з роботодавцями. 

            Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж - це період протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України, то такий місяць повністю зараховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується при обчисленні пенсії.

            Проте, більшість роботодавців, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку витрат, виплачують заробітну плату найманим працівникам “у конвертах”, з яких податки та внески не сплачуються. В результаті, більшість людей не задумується, що свідомо обкрадають самі себе.


            З метою захисту конституційних прав найманих працівників на соціальний захист з 01.01.2015 набули чинності зміни в законодавстві, що зобов’язують роботодавця сплатити внески з мінімальної заробітної плати в повному обсязі, навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою менше мінімального розміру. Страховий стаж такому працівнику зараховується в повному обсязі.

            Також, з метою легалізації фонду оплати праці збільшено штрафи за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), так відповідно до ч.2 ст.265 КзпПУ юрособам і фізособам - підприємцям загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного такого працівника.

            Відповідно до ч.3 ст. 41 нової редакції КЗУпАП фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб підприємств, фізосіб-підприємців, які використовують найману працю, від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

            Отож, кожному роботодавцю варто задуматись про рівень та спосіб оплати праці найманих працівників, а також, що низький рівень заробітної плати та соціального захисту не сприяє зацікавленості працівників у досягненні високих трудових результатів.                                                                                              

О.І. Синєволнова – начальник відділу платежів

до пенсійної системи управління Пенсійного фонду України

в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 432 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22215776

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Трудові відносини: офіційно чи ні?