• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Як індексується пенсія після перерахунку з 01 вересня 2015 року

Як індексується пенсія після перерахунку з 01 вересня 2015 року

E-mail Печать PDF

Роз’яснює начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №2 управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Кульча Олена Василівна 

Індексація – це механізм збільшення доходів з урахуванням інфляційних виплат. 
Індексація грошових доходів населення відбувається тоді, коли величина індексу споживчих цін перевищує поріг інфляції - 101 %.
Обчислює цей індекс та оприлюднює його Держстат. 
   
        Статтею 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами), передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривні на території України, які не мають разового характеру. До таких доходів належать, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень до пенсій, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсій. 

            В першу чергу індексуються пенсії непрацюючим пенсіонерам, та пенсіонерам, які займаються підприємницькою діяльністю. 
            Сума індексації визначається для кожного пенсіонера індивідуально, залежно від останнього місяця підвищення пенсій (такий місяць називається базовим). 
            Працюючим пенсіонерам, в першу чергу, індексується сума оплати праці. Індексація пенсії такій категорії провадиться після індексації суми оплати праці, на підставі виданої підприємством, установою, організацією де працює пенсіонер довідки, в якій зазначається розмір оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації. При цьому, загальний дохід, який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожитковий мінімум, встановлений для працездатної особи . 
   
        Таким чином, якщо пенсіонер отримує за місцем роботи заробітну плату, яка встановлена на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи і вище, його пенсія індексації не підлягає. 
    Індексації не підлягають пенсії
, в складі яких наявні доплати, що проводяться за рахунок Державного бюджету, а саме: 
   
         - доплата до прожиткового мінімуму; 
   
         - доплата шахтарям; 
   
        - щомісячна грошова допомога громадян з мінімальними доходами; 
   
        - щомісячна цільова грошова допомога на прожиття інвалідам війни. 
   
         Законом України від 17.09.2015 № 704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» збільшено з 1 вересня розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 949 грн до 1074 грн. У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму проведено перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються від цієї величини. Перерахунок проведено незалежно від факту роботи, тобто як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам. Перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок розмір пенсії збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більше 1% від прожиткового мінімуму. Виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, 1074 грн. збільшено наступні види виплат: мінімальна пенсія за віком, мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій, мінімальна пенсійна виплата інвалідам ЧАЕС, мінімальна пенсія шахтарям, мінімальна пенсія військових пенсіонерів, пенсія за особливі заслуги перед Україною, підвищення ветеранам війни та членам їх сімей, підвищення жертвам нацистських переслідувань, надбавка донорам, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни. Загалом з 01 вересня перераховані пенсії 33533 одержувачам. Після перерахунку у більшості пенсіонерів вересень поточного року став базовим місяцем для обчислення індексації. В грудні місяці 2015 р. перераховані пенсії 1670 одержувачам (інвалідам 3-ьої групи) та індексуються пенсії 775 одержувачам. Для порівняння, до перерахунку у серпні підлягали індексації пенсії 6155 одержувачам.

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 318 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13878493

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Як індексується пенсія після перерахунку з 01 вересня 2015 року