• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Про що потрібно знати боржнику Пенсійного фонду?

Про що потрібно знати боржнику Пенсійного фонду?

E-mail Печать PDF

Будь-яка підприємницька діяльністьце самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється субєктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Для деяких підприємців їх ризик не виправдовується, і замість прибутків утворюються борги, які необхідно сплачувати.

На жаль, Пенсійний фонд також має боржників, з якими ведеться постійна робота, спрямована на погашення заборгованості.

Ігнорування обовязку добровільної сплати внесків та обовязкових платежів призводить до застосування до боржників заходів примусового стягнення шляхом передачі рішень судів та інших виконавчих документів на виконання в органи Державної виконавчої служби. При цьому боржники повинні пам’ятати, що відповідно до частини 2 статті 25 Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем протягом трьох робочих днів із дня надходження до нього виконавчого документа виноситься постанова про відкриття виконавчого провадження, в якій обов’язково буде зазначено про необхідність боржника самостійно виконати рішення у строк до семи днів із моменту винесення постанови. У разі несплати боржником у зазначений термін боргу розпочинається примусове стягнення, яке тягне за собою обов’язок сплати виконавчого збору в розмірі 10 % та інших витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

При цьому необхідно звернути увагу на те, що не варто ігнорувати поняття «інші витрати», оскільки до них, відповідно до статті 41 вищезгаданого Закону, віднесено перевезення, зберігання і реалізацію майна боржника; послуги експертів, субєктів оціночної діяльностісубєктів господарювання та інших осіб, залучених у встановленому законом порядку до провадження виконавчих дій; проведення розшуку боржника, його майна; розміщення оголошення в засобах масової інформації; виготовлення та пересилання документів виконавчого провадження, ведення Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень; інші витрати, необхідні для забезпечення належної організації виконання рішень органами державної виконавчої служби.

Таким чином, щоб не збільшувати борг, необхідно вжити заходів щодо його самостійного погашення у семиденний строк, адже у випадку примусового стягнення боргу Державною виконавчою службою сума боргу зростає не менше, ніж на 10 %.

Ніхто не застрахований від неприємних ситуацій, пов’язаних із виникненням боргів, проте своєчасне реагування на постанову про відкриття виконавчого провадження допоможе не лише відновити статус добропорядного платника обов’язкових податків і зборів, а й зекономити кошти, які Вами заробляються. 

Наталя Анзонгерзавідувач юридичного сектору

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 268 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13877830

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Про що потрібно знати боржнику Пенсійного фонду?