• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Зарахування страхового стажу за цивільно-правовим договором

Зарахування страхового стажу за цивільно-правовим договором

E-mail Печать PDF

Відповідно до чинного законодавства України фізичні особи можуть залучатися до роботи не лише на підставі трудового договору, а й на іншій юридичній підставі, зокрема за цивільно-правовим договором (далі - ЦПД).

Так, ЦПД - це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи до досягнення конкретного результату. Такі договори укладаються відповідно до положень цивільного законодавства у письмовій формі, закінчення ЦПД оформляється актами здавання-приймання робіт.

Роботи за договорами цивільно-правового характеру, в тому числі зайнятих на оплачуваних громадських роботах, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, винагорода за роботу за ЦПД обкладається єдиним соціальним внеском.

Якщо фізична особа виконувала роботи або надавала послуги, іншими словами заключила цивільно-правовий договір, вона вважається застрахованою особою, а період роботи за ЦПД зараховується до страхового стажу.

Запис про проведення робіт за ЦПД у трудову книжку особи не робиться, паперовим підтвердженням страхового стажу є наявність двостороннього договору.

Інформація про зарахування страхового стажу за ЦПД відображається у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру, за умови, якщо платник єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нарахував, обчислив і сплатив єдиний внесок та подав звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску.

Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, користувачами цього реєстру є органи доходів і зборів та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування. Інформація з Реєстру використовуються для обчислення та призначення страхових виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, також інформація надається на запит органів праці та соціального захисту населення для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

            Консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування надаються органами Пенсійного фонду України. Також до компетенції органів ПФУ входить надання консультацій страхувальникам щодо заповнення таблиць 5 - 9 додатка 4, всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 

Ірина Владіновазаступник начальника відділу ведення

електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 363 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22052595

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Зарахування страхового стажу за цивільно-правовим договором