• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам

Обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам

E-mail Печать PDF

При призначенні пенсії непрацюючим пенсіонерам діють наступні умови:

-          при наявності у непрацюючих інвалідів ІІ та ІІІ груп – у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу на їх вибір пенсія по інвалідності призначається у розмірі пенсії за віком. У період роботи пенсія по інвалідності виплачується у розмірах, які визначені для пенсії по інвалідності;

-          пенсія за вислугу років призначається у разі звільнення з роботи, яка дає право на цей вид пенсії. У разі зарахування після призначення пенсії на роботу, яка дає право на пенсію за вислугу років, виплата пенсії зупиняється та поновлюється зі дня, наступного за днем звільнення з роботи;

-          непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні недієздатних членів родини – на кожного недієздатного члена родини призначається надбавка у розмірі 150,00 грн.

Крім того, згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» пенсія працюючих пенсіонерів індексується у розмірі, який з урахуванням оплати праці не перевищує прожиткового мінімуму для дієздатної особи.

У зв’язку з ненаданням пенсіонерами інформації про працевлаштування (яка є обов’язковою та про яку пенсіонери були попереджені) виплата даних пенсійних виплат здійснюється у порушення норм законодавства, що призводить до зайво виплачених коштів та які згідно з ст. 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» підлягають поверненню до Пенсійного фонду. У випадках відмови пенсіонером повернути зайво отримані кошти добровільно, органи Пенсійного фонду утримують ці суми пенсій згідно своїх рішень або в судовому порядку.

Для запобігання випадків переплат пенсій пенсіонери зобов’язані своєчасно повідомляти про своє працевлаштування управління Пенсійного фонду України, в яких вони знаходяться на пенсійному обліку.

Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року: особам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту», які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус судів»), призначення пенсій/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються; у період роботи особи (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту») на інших посадах/роботах пенсії, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менш 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно поновлюється. З 1 січня 2017 року пенсії будуть виплачуватися без урахування заробітної плати (доходу) що отримується.

Обмеження по виплаті пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим законом, не застосовуються продовж особливого періоду до пенсій, щомісячному довічному грошовому утриманню, призначеним особам, які проходять військову службу або знаходяться на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Національній поліції, Апараті Ради національної безпеки та оборони України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних  операціях, здійсненні заходів по забезпеченню правопорядку на державному кордоні, відображенні озброєного нападу на об’єкти, які охороняються військовослужбовцями, вивільненні цих об’єктів у випадку захвату, відображенні спроб насильного заволодіння зброєю, військовою технікою; до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, які призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус судів», на період виконання особами, яким вони призначені, повноважень членів Найвищої кваліфікаційної комісії судів України та Найвищої ради юстиції.

Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно із законодавством. 

Наталія Іваненко – заступник начальника відділу

з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 2

управління Пенсійного фонду України Одеської області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 13 по 20 вересня у м. Ізмаїл народилося 8 малюків -  3 дівчинки та  5 хлопчиків 

 

Сейчас 193 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13738583

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам