• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Перехід з одного виду пенсії на інший

Перехід з одного виду пенсії на інший

E-mail Печать PDF

В Україні право на вибір пенсії передбачено ст. 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка свідчить, що особі, яка має право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначають один з цих видів пенсій за її вибором. Виплати ж спеціальних видів пенсій (наукових, військових, пенсій чорнобильцям тощо) регулюються окремими спеціальними законами.

За нормами статті 45 цього Закону, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі інформації про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших відомостей, що знаходяться на час переведення у пенсійній справі, а також додаткових документів, отриманих органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Наприклад, особі було призначено у 2012 році пенсію за вислугу років, після того, як їй виповнилося 60 років, вона вирішила перейти з пенсії за вислугу років на пенсію за віком.

Як відомо, пенсіонерам, яким призначено пенсію за вислугу років, під час роботи на посаді, яка дає право на цю пенсію, пенсія не виплачується. Право на одержання одночасно і пенсії, і заробітної плати у них виникає лише у разі, якщо після досягнення пенсійного віку їм буде призначено пенсію за віком. Тому, виходячи із зазначеного, після досягнення такою особою віку 60 років доцільно призначити їй пенсію за віком (ідеться про переведення з одного виду пенсії на інший).

Якщо пенсіонер після призначення пенсії за вислугу років не працював, розрахунок пенсії за віком здійснюватиметься за матеріалами пенсійної справи, тобто фактично розмір пенсії не зміниться — зміниться лише вид пенсії.

Якщо ж зазначена вище особа після призначення пенсії працювала, при переведенні на пенсію за віком, за її бажанням, можуть бути враховані стаж і заробіток, набуті після призначення пенсії за вислугу років, тобто збільшиться коефіцієнт страхового стажу та індивідуальний коефіцієнт заробітної плати. Однак і в цьому випадку розрахунок заробітної плати здійснюватиметься з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення пенсії за вислугу років.

Виняток становить перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії (за три роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком).

Отже, показник середньої заробітної плати (доходу) за три попередні роки буде застосовано для обчислення пенсії за віком за наявності 24 місяців страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

Слід зазначити, що під час обчислення розміру пенсії по інвалідності до наявного страхового стажу зараховується період до досягнення особою  60-річного віку. Під час призначення пенсії за віком цей додатково зарахований період не враховується. Пенсія за віком буде визначена залежно від страхового стажу та заробітку, з якого було сплачено внески до Пенсійного фонду.

Також, при переході на інший вид пенсії застосовується норма статті 28 Закону (в редакції, чинній з 01.10.2011), а саме мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу.

Заяву про переведення з одного виду пенсії на інший подають до органу Пенсійного фонду за місцем проживання (реєстрації пенсіонера). Днем звернення з приводу призначення пенсії вважають день подання заяви з усіма належними документами.

Не пізніш як через 10 днів після отримання заяви з потрібними для переходу на інший вид пенсії відомостями орган, який призначає пенсію, розглядає документи й ухвалює рішення про переведення на інший вид пенсії.

За додатковою інформацією з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій можна звертатися до відділу обслуговування громадян Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області за адресою: м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10, каб. № 6-7, тел. 5-92-25, 4-86-44. 

Наталія Пасічник начальник відділу

обслуговування громадян Ізмаїльського об’єднаного

управління Пенсійного фонду України Одеської області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 22 листопада по 1 грудня у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 244 гостей онлайн
Просмотры материалов : 14312969

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Перехід з одного виду пенсії на інший