• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Право на пенсію за віком на пільгових умовах

Право на пенсію за віком на пільгових умовах

E-mail Печать PDF

Право на пільгове пенсійне забезпечення за Списками, затвердженими Кабінетом Міністрів України, визначається за записами в трудових книжках працівників та визначається на підставах уточнюючих довідок, виданих підприємствами на підставі первинних документів про характер виконуваної роботи й умови праці, а також про безпосередню зайнятість упродовж повного робочого дня на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

            Оскільки зазвичай у трудовій книжці відсутні відомості про зайнятість особи в шкідливих умовах упродовж повного робочого дня, не зазначається характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їхні номери, куди включається цей період роботи, підприємством надається уточнююча довідка.

            У довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професією або посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їхні номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано таку довідку. Крім того, для підтвердження пільгового стажу за періоди роботи після 21 серпня 1992 р. додатково надається наказ (витяг з наказу) про результати атестації робочого місця.

            Тобто період, який підлягає зарахуванню до пільгового стажу роботи, визначає підприємство, надаючи уточнюючу довідку.

            Якщо підприємство ліквідоване і немає його правонаступника, пільговий стаж підтверджують відповідні комісії, що діють у кожній області при головному управлінні Пенсійного фонду України та у м. Києві.

Статтею 44 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) визначено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та потрібні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду України особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Згідно з п. 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій (далі – Порядок) заява про призначення пенсії, зокрема непрацюючим особам, подається заявником особисто або через представника безпосередньо до управління ПФУ за місцем проживання (реєстрації).

Звернутися за призначенням пенсії можна в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

            Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

            Якщо до заяви про призначення пенсії додано не всі потрібні документи, органом, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи слід подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше від трьох місяців із дня повідомлення про потребу подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

            Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. У разі надходження додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше від трьох місяців із дня повідомлення про потребу їхнього подання пенсія перераховується зі строків, передбачених ч. 4  ст. 45 Закону.

            Орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший у разі звернення особи з відповідною заявою.

            Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які потрібно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

            Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їхньої видачі.

            Крім того, під час приймання заяви пенсіонерові видається пам’ятка, копія якої зберігається в пенсійній справі.

            Право особи на одержання пенсії встановлюється на підставі всебічного, повного й об’єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

            Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду України й не пізніше як через 10 днів із дня їхнього надходження ухвалює рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

            Орган, що призначає пенсію, не пізніше як через 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення, зокрема про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження цього рішення.

            Отже, під час звернення особи управління зобов’язане:

Ø  заяву особи на призначення пенсії зареєструвати в журналу реєстрації рішень органу;

Ø  видати особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які потрібно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви;

Ø  у разі неподання особою впродовж трьох місяців з дня подання заяви на призначення пенсії всіх потрібних для призначення пенсії документів ухвалити рішення про відмову в призначенні пенсії;

Ø  упродовж 10 днів надіслати особі письмове повідомлення про причини відмови в призначенні пенсії та порядку її оскарження.

За додатковою інформацією можна звертатися за адресою: вул. Івана Франка, 10, тел.: 4-86-40, 4-86-44, 5-92-25. 

Тетяна Гудима – заступник начальника відділу

з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 234 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13915483

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Право на пенсію за віком на пільгових умовах