• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Про призначення пенсії державним службовцям

Про призначення пенсії державним службовцям

E-mail Печать PDF

Чи можна розраховувати на призначення пенсії за Законом України «Про державну службу», маючи стаж державної служби – понад 20 років? 

Для осіб, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889) мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, зберігається право на призначення пенсії відповідно до Закону України від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 3723) в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Статтею 25 Закону № 3723 визначено сім категорій посад державної служби, а також посади, які належать до кожної із цих категорій. Також цією статтею зазначено, що віднесення посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

Отже, право на призначення пенсії державного службовця визначають за записами трудової книжки, в разі неможливості визначення за даними трудової книжки, чи належала обіймана особою посада до посад, визначених ст. 25 Закону № 3723, може бути витребувано додаткові документи.

 

За досягнення якого віку призначається пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу»?

 

            Для визначення віку, досягнувши якого, особа має право на призначення пенсії державного службовця, застосовуються норми ст. 37 Закону № 3723.

            Отже, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 років, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсій страхування».

            До досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком мають державні службовці – чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку.:

            60 років – які народились до 31 грудня 1952 р.;

            60 років шести місяців – які народились з 1 січня до 31 грудня 1953 р.;

            61 року – які народилися з 1 січня до 31 грудня 1954 р.;

            61 років шести місяців – які народились з 1 січня до 31 грудня 1955 р.

 

Чи є обов’язковою умовою для призначення пенсії за Законом України «Про державну службу» звільнення з посади державного службовця?

 

            Пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу» призначається незалежно від факту роботи на державній службі, тому звільнятися не потрібно.

            Проте до 31 грудня 2016 р., в період роботи на державній службі, згідно зі ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» така пенсія не виплачуватиметься.

            Незалежно від факту роботи та обійманої посади пенсія виплачується в повному обсязі інвалідам І та ІІ групи, інвалідам війни ІІІ групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється чинність п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також особам, визначеним п. ІІІ Прикінцевих положень Закону України від 24.12.2015 р. № 911- VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

 

Для визначення права на такий вид пенсії, а також за додатковою інформацією можна звертатися за адресою: вул. Івана Франка, 10, тел.: 4-86-40, 4-86-44, 5-92-25. 

Галина Корнєва –начальник відділу

з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 248 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13882806

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Про призначення пенсії державним службовцям