• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Призначення пенсії за період роботи на Крайній Півночі

Призначення пенсії за період роботи на Крайній Півночі

E-mail Печать PDF

Між Урядом України і Урядом Російської Федерації 15 січня 1993 р. було підписано Угоду, яка передбачає, що громадяни обох країн, що домовляються, які пропрацювали не менш як 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менш як 20 календарних років у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їхнього постійного проживання на території обох держав мають право на пенсію за віком:

            чоловіки – за досягненням 55 років і загального стажу роботи – не менш як 25 років;

            жінки – за досягнення 50 років і загального стажу роботи – не менш як 20 років.

            Громадянам, які працювали як у районах Крайньої Півночі, так і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, один рік роботи у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, зараховується за дев’ять місяців роботи в районах крайньої Півночі.

            Під час визначення права на зниження пенсійного віку враховується лише час роботи. Час навчання, військової служби в таких місцевостях не вважається таким, що дає право на зниження.

            Крім того, під час визначення права на зниження пенсійного віку робота в цих місцевостях обчислюється календарно.

            Під час призначення пенсії за ст. 1 цієї тимчасової Угоди на території України для визначення розміру пенсії зараховується стаж, набутий у районах Крайньої Півночі й у  місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, лише до 1 січня 1991 р. При цьому заробітна плата для обчислення пенсії також ураховується лише за період роботи до цієї дати. Розмір пенсії визначається за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та залежить від страхового стажу і заробітку особи.

            Пенсія в тій її частині, яка відповідає тривалості трудового стажу, виробленого в районах Крайньої Півночі або в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, починаючи з 1 січня 1991 р. призначається компетентними органами Російської Федерації та обчислюється за нормами законодавства Російської Федерації на підставі формуляра, що оформляється управлінням Пенсійного фонду України за місцем проживання і направляється до Пенсійного фонду Російської Федерації.

            Виплату належних особі сум пенсії Пенсійний фонд України проводить після надходження відповідних відомостей та коштів від Пенсійного фонду Російської Федерації.

            Статтею 8 Угоди про порядок переведення і виплати пенсій передбачено, що переведення пенсії або її частини провадиться один раз на квартал.

            Цей порядок є чинним до дати набуття права особи на пенсійне забезпечення згідно із законодавством України. Після цієї дати урахування страхового (трудового) стажу та заробітку виробленого в районах Крайньої Півночі після 1 січня 1991 р., провадиться українською стороною і розмір пенсії за весь стаж переглядається за нормами законодавства України.

            Якщо законодавством однієї із Сторін, що домовляються, передбачено більш пільгові умови і норми пенсійного забезпечення громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі і місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, для призначення пенсії за віком на території такої держави застосовується чинне законодавство цієї Сторони.

            Як правило, в трудових книжках особи, відсутні всі відомості, потрібні для того, щоб вона вийшла на пільгову пенсію (не зазначено її зайнятість у шкідливих умовах упродовж повного робочого дня, перебування в неоплачуваних відпустках, страйках, не зазначено характеру виконуваних нею робіт, яким Списком передбачено її професію чи роботу, яку вона виконувала, розділ, підрозділ цих Списків, код Класифікатора професій тощо), для підтвердження пільгового стажу вимагається пільгова довідка за формою, встановленою постановою КМУ від 12.08.1993 р. № 637.

            У довідці має бути зазначено:

- періоди роботи, що зараховуються до пільгового стажу;

- професію або посаду;

- характер виконуваної роботи;

- розділ, підрозділ, пункт, найменування (або номери) Списків, якими передбачено ці роботи;

- первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано таку довідку.

            Видавати такі довідки мають право тільки підприємства, на яких працювала особа, або їхні правонаступники.

            Крім пільгової довідки, подається копія (копії) наказу (наказів) підприємства про результати атестації робочих місць з додатком, у якому зазначено перелік робочих місць працівників та їхнє право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 чи № 2.

            Якщо підприємство ліквідоване і правонаступника немає, підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років,  установленої для окремих категорій працівників, провадиться в порядку, визначеному Пенсійним фондом України (постанова правління від 10.11.2006 р. № 18-1) за погодженням з Мінпраці та Мінфіном України, відповідними комісіями, створеними при головних управліннях Пенсійного фонду України в кожній області та м. Києві. 

Олена Лєщєва – заступник начальника

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 438 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22215674

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Призначення пенсії за період роботи на Крайній Півночі