• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Про виплату пенсії по втраті годувальника після виповнення 18 років

Про виплату пенсії по втраті годувальника після виповнення 18 років

E-mail Печать PDF

Згідно із статтею 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.            При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника 

Непрацездатними членами сім'ї вважаються, зокрема діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

                Згідно із Сімейним кодексом України опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється              над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування - над дитиною у віці             від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним Кодексом України.

                                                                                                                                                                      Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім'ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

Після досягнення одним із непрацездатних членів сім'ї повноліття, виплата пенсії припиняється у зв'язку з необхідністю подальшого виділення частки пенсії на повнолітнього одержувача.

Для уникнення переплат пенсій, виплата пенсії у зв'язку з втратою годувальника       на молодших утриманців продовжується після з'ясування підстав для виплати на повнолітнього утриманця.

З метою недопущення тривалого неотримання пенсії необхідно особисто звернутися члену сім'ї, якому виповнилося 18 років, до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за адресою: м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10 із документами, що підтверджують його навчання за денною формою навчання, заявою про виділення частки та іншими необхідними документами.

При зверненні непрацездатного члена сім'ї, що своєчасно не надав документи для продовження виплати пенсії у зв'язку з втратою годувальника, в подальшому виплата його частки пенсії буде продовжуватися зі строків, визначених частиною другою статті 39 Закону.

Статтею 34 Цивільного кодексу України встановлено, що повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).

Отже, у разі, якщо дитині-сироті виповнюється 18 років, пенсія виплачується їй особисто та пенсійна справа одержувача пенсії або частини пенсії оформлюється на ім’я такої дитини.

Підставою для отримання пенсії фізичної особи, яка досягла повноліття, її опікуном, є визнання судом такої фізичної особи недієздатною і встановлення судом опіки.

За додатковою інформацією звертатися за тел. 4-89-89, 4-86-40, 4-86-44. 

Олена Кульча – начальник відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати пенсій № 2

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 256 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8334246

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Про виплату пенсії по втраті годувальника після виповнення 18 років