• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Про виплату пенсії по втраті годувальника після виповнення 18 років

Про виплату пенсії по втраті годувальника після виповнення 18 років

E-mail Печать PDF

Згідно із статтею 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.            При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника 

Непрацездатними членами сім'ї вважаються, зокрема діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

                Згідно із Сімейним кодексом України опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється              над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування - над дитиною у віці             від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним Кодексом України.

                                                                                                                                                                      Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім'ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

Після досягнення одним із непрацездатних членів сім'ї повноліття, виплата пенсії припиняється у зв'язку з необхідністю подальшого виділення частки пенсії на повнолітнього одержувача.

Для уникнення переплат пенсій, виплата пенсії у зв'язку з втратою годувальника       на молодших утриманців продовжується після з'ясування підстав для виплати на повнолітнього утриманця.

З метою недопущення тривалого неотримання пенсії необхідно особисто звернутися члену сім'ї, якому виповнилося 18 років, до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за адресою: м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10 із документами, що підтверджують його навчання за денною формою навчання, заявою про виділення частки та іншими необхідними документами.

При зверненні непрацездатного члена сім'ї, що своєчасно не надав документи для продовження виплати пенсії у зв'язку з втратою годувальника, в подальшому виплата його частки пенсії буде продовжуватися зі строків, визначених частиною другою статті 39 Закону.

Статтею 34 Цивільного кодексу України встановлено, що повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).

Отже, у разі, якщо дитині-сироті виповнюється 18 років, пенсія виплачується їй особисто та пенсійна справа одержувача пенсії або частини пенсії оформлюється на ім’я такої дитини.

Підставою для отримання пенсії фізичної особи, яка досягла повноліття, її опікуном, є визнання судом такої фізичної особи недієздатною і встановлення судом опіки.

За додатковою інформацією звертатися за тел. 4-89-89, 4-86-40, 4-86-44. 

Олена Кульча – начальник відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати пенсій № 2

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 446 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13857749

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Про виплату пенсії по втраті годувальника після виповнення 18 років