• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение Про перерахунок пенсії

Про перерахунок пенсії

E-mail Печать PDF

Чи можна змінити п’ять років заробітку, врахованого при обчисленні пенсії,

та за якого стажу роботи встановлюється мінімальна пенсія? 

            Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 р. На бажання пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, для обчислення пенсії також ураховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв.

            При цьому для підтвердження заробітної плати на бажання пенсіонера подається довідка про заробітну плату (дохід) до 1 липня 2000 р. із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, місцезнаходження та адреси, за якими можна провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

            Тобто пенсіонер має право в будь-який час звернутися до управління ПФУ за місцем одержання пенсій із заявою щодо перерахунку пенсії та подати довідку за будь-які інші 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв. При цьому пенсії (за доцільності) буде проведено з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма потрібними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма потрібними документами подано ним після 15 числа.

            Щодо мінімального розміру пенсії, то за наявності в чоловіків – 35, а в жінок 30 років страхового стажу встановлено мінімальний розмір пенсії за віком у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

            За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком установлюється пропорційно до наявного страхового стажу виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

            У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується розмір пенсії (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з одержанням доходу, що є базою для врахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з одержанням доходу, що є базою для врахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

            Востаннє прожитковий мінімум змінився з 1 травня 2016 р. і становить 1130 грн. Однак перерахунок мінімальних пенсій осіб, які працюють, не проводився, оскільки саме така норма визначена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

            З 1 грудня 2016 р. розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшиться до 1247 грн. 

Олена Лєщєва – заступник начальника

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 454 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8253875

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение Про перерахунок пенсії